Covid-19 Covid-19 in zmedeni starši/šolarji/uČiteLji

sousis

Guru
16. nov 2019
1.509
1.004
113
Zanimivo da je urca al pa dve neplacanega dela vredna vec kot “zgubljene generacije otrok”
to pa je urna postavka, only in slovenia :D

Pa lej, a če tebi nekdo reče, pejt ob cesti jarek kopat, neplačano, tja ene 20 km stran, ker moraš, a to narediš? Pa še tega ti ne pove osebno, ampak pove novinarjem, da boš to kar naredil?
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.509
1.004
113
Pa še enkrat, sploh ni bilo nič sporočeno ali organizirano, plačilo bi bilo na koncu še najmanjši problem, ampak dejansko so mislili kaj, da bodo v nedeljo zjutraj učiteljem sporočili naj še isti dan pridejo v šolo na test.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.014
9.163
113
40
MB
Pa lej, a če tebi nekdo reče, pejt ob cesti jarek kopat, neplačano, tja ene 20 km stran, ker moraš, a to narediš? Pa še tega ti ne pove osebno, ampak pove novinarjem, da boš to kar naredil?

:valjamse:
Bitch please ... mores gledat da lahko pol brezplacni izvid porabis se za smucanje :D
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Jaz sem iz vse te kolobocije razumel to, da je v planu šole, prva triada, odpret 5.1.2021, pri čemer bi se učitelji morali 2.1., 3.1. in 4.1. testirat. Vendar da ni nič dokončno in da bo odločitev padal sredi tedna, saj je treba videti "epidemsko sliko" in da bodo odgovorni (ravnatelji?) o tem obveščeni. Ravntalji so bili z okrožnico, datirano 30.12.2020 obveščeni, da se začetek pouka premakne (vsaj) za en teden ter da bodo o novih ukrepih obveščeni naslednji teden. SVIZ pa v luft o nedeljsekm delu, čakanju v vrsti, nadurah in delu izzven delovnega časa, ter užaljenosti učiteljev, ker ni bilo darilne košarice...
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sousis

Guru
16. nov 2019
1.509
1.004
113
Jaz sem iz vse te kolobocije razumel to, da je v planu šole, prva triada, odpret 5.1.2021, pri čemer bi se učitelji morali 2.1., 3.1. in 4.1. testirat. Vendar da ni nič dokončno in da bo odločitev padal sredi tedna, saj je treba videti "epidemsko sliko" in da bodo odgovorni (ravnatelji?) o tem obveščeni. Ravntalji so bili z okrožnico, datirano 30.12.2020 obveščeni, da se začetek pouka premakne (vsaj) za en teden ter da bodo o novih ukrepih obveščeni naslednji teden. SVIZ pa v luft o nedeljsekm delu, čakanju v vrsti, nadurah in delu izzven delovnega časa, ter užaljenosti učiteljev, ker ni bilo darilne košarice...
Govora je bilo (samo pred novinarji, v okrožnicah ravnateljem/učiteljem nič) o začetku 4.1., kar pomeni, da bi bilo treba vse pretestirat čez praznike. O tem bi jih vlada obvestila sredi tedna - torej po možnosti 31.12. popoldne. SVIZ je vlado malo povprašal po zdravi pameti, pa se je končalo s podaljšanjem za en teden.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Točno, bilo je govorjenje in da se ne more sprejeti nič, dokler se ne vidi stanje. In da bodo obveščeni pristojni. In pristojni so bili obveščeni. SVIZ pa je najbolj skrebelo glede plačila in dolgi nosovi, ker se vlada ni "posvetovala z njimi". Da se je premaknilo za en teden, ker jih je SVIZ "povprašal po zdravju" je taka.... za lahko noč.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.543
5.525
113
Sicer bi tudi SVIZ lahko poskrbel za svoje "naročnike", namesto da ves čas pritiska na vlado in samo čaka navodila? Oni ne morejo organizirati testiranja? So se že izjasnili, ali bo SVIZ podprl cepljenje šolnikov?

Iz Velike Britanije medtem poročajo, da nova verzija virusa napada mladino bolj kot prejšnja, zato njihovi šolski sindikati zahtevajo zaprtje šol.

 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.042
4.049
113
Tole si poglejte, da vidite, kaksno bimbo imamo za ministrico:

 

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.231
113
Žalostno, da gibalna učinkovitost otrok sloni na šoli in ne, da ta le nadgrajuje tisto, ki bi jo otroci dobili s starši.
Je pa najlažje frocom ruknit v roke tablice, raćunalnike, telefone in daljinec od TVja ter zraven na FB jokat čez šolo, vlado, Jezusa, Mohameda, itd. Da bi malo nase se ozrli, to ne gre.

In ja, daleč od tega, da mislim, da so (tudi na tem) področju stvari dobro uredili.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Žalostno je oboje. Žalostno je, da so šole samo še izobraževalne ustanove in ne več vzgojno-izobraževalne.
Žalostno je, da starši delamo 10ur in več, da lahko vzdržujemo status srednjega sloja in da za naše otroke ni časa.
Žalostno je tudi, da sem že čez 40let in, da več ne zmorem delat 10ur in še potem deco gnat po gmajni.
Zato, zdaj plačam trenerja 150€/mesec, da ima 1,5ure treninga na teden. Jebat ga individualni šport.

Vse je žalosntno, po drugi strani, pa smo v par % srečnežev, ki živimo takšno življenje med 8milijardami ljudi.

Tak za info iz prve roke. En otrok 7 let, je pred jesenskim zaprtjem, na treningu xy vaje, naredil 114 ponovitev. Včeraj je naredil 71 ponovitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: novaa in ales85

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.231
113
.

Tak za info iz prve roke. En otrok 7 let, je pred jesenskim zaprtjem, na treningu xy vaje, naredil 114 ponovitev. Včeraj je naredil 71 ponovitev.
In kaj to dokazuje?
Jaz tudi jeseni brez težav pridem s kolesom 15km v hrib, spomladi bi pa rabil enega, da bi me porival zadaj. In? Naj se zjokam nad zimo? Zato pa spomladi več pretrčem kot jeseni, ker čez zimo laufam.

Samo predlog: glede na to, da ne delaš 10 ur, bi lahko froca ti treniral, pa bi ostal na istem.

Naš trenira fuzbal in je zagotovo zaostal v primerjavi s tistim, če bi treniral. In? Zato pa hodimo ven več, da ostane v telesni formi, ko bodo treningi naprej, bo pač spet napredoval z vidika nogometa. Ali naj grem tožit državo, ker m je naslednjega Pelleja kastrirala?
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Tole si poglejte, da vidite, kaksno bimbo imamo za ministrico:

Greznica. "Pol ure" nabijanja in jamranja.
Pa kot da je vodena vadba v zaprtih prostorih edina oblika gibanja za otroke in mladostnike. :nigladek: Mimogrede, ali je kdo testiral, za koliko so nam odraslim padle gibalne sposobnosti?
Raje naj se pripravijo za čas, ko bodo stvari sproščene, že vmes pa naj razmišljajo kako organizirati telesno aktivnost na prostem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ales85 in 8888
I

Izbrisan uporabnik 474

Žalostno je oboje. Žalostno je, da so šole samo še izobraževalne ustanove in ne več vzgojno-izobraževalne.
Žalostno je, da so za to krivi starši sami za njihove sončke in ne šole.

Žalostno je, da starši delamo 10ur in več, da lahko vzdržujemo status srednjega sloja in da za naše otroke ni časa.
Žalostno je, da raje delaš 10 ur in se greš srednji sloj, kot da bi si vzel malo več časa za svoje otroke, ki so tako brez kvalitetnega časa z svojim očetom. Važno, da je Lexus...

Žalostno je tudi, da sem že čez 40let in, da več ne zmorem delat 10ur in še potem deco gnat po gmajni.
Žalostno je, da si pregorel zaradi gonjenja za €€€ pri tem pa familijo dal na stranski tir.

Tak za info iz prve roke. En otrok 7 let, je pred jesenskim zaprtjem, na treningu xy vaje, naredil 114 ponovitev. Včeraj je naredil 71 ponovitev.
Te ponovitve bi lahko delal tudi doma, z očetom. Če be le on imel čas...
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.341
2.423
113
še v SLO - ampak komaj
Pa dobro - a kakem jamranju vi to.

Predoči se, da je šola med drugim potrebna tudi za normalen razvoj otroka, ker več kot očitno starši nimajo ali ne znanja ali ne časa ali ne možnosti, lastnim otrokom nuditi potrebno za “zdrav” razvoj.
Zdaj al vzamete to za jamranje ali pa se zamisliti in poglejte ali res svojemu otroku nuditi vse kar potrebuje za normalen razvoj.
In ja - heba je, ker lockdown vse omejuje - ampak ravno za to je treba malo čez planke pogledati in preveriti ali se kaj le ne da bolje, a kljub temu še vedno epidemijaloško sprejemljivo izvajati. In ne - sprehodi niso dovolj.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
Žalostno je oboje. Žalostno je, da so šole samo še izobraževalne ustanove in ne več vzgojno-izobraževalne.
Žalostno je, da so za to krivi starši sami za njihove sončke in ne šole.

Žalostno je, da starši delamo 10ur in več, da lahko vzdržujemo status srednjega sloja in da za naše otroke ni časa.
Žalostno je, da raje delaš 10 ur in se greš srednji sloj, kot da bi si vzel malo več časa za svoje otroke, ki so tako brez kvalitetnega časa z svojim očetom. Važno, da je Lexus...

Žalostno je tudi, da sem že čez 40let in, da več ne zmorem delat 10ur in še potem deco gnat po gmajni.
Žalostno je, da si pregorel zaradi gonjenja za €€€ pri tem pa familijo dal na stranski tir.

Tak za info iz prve roke. En otrok 7 let, je pred jesenskim zaprtjem, na treningu xy vaje, naredil 114 ponovitev. Včeraj je naredil 71 ponovitev.
Te ponovitve bi lahko delal tudi doma, z očetom. Če be le on imel čas...

Šole so krive in ne starši, šole bi naj organizirale pouk in delo in ne starši. Starši, lahko samo sledijo navodilom. Kdo je kriv? Po mojem šole.

Jutri menjam avto za "golfa" in s tem rešim mojo družino in sebe.
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.777
2.348
113
Pomurje
In kaj to dokazuje?
Jaz tudi jeseni brez težav pridem s kolesom 15km v hrib, spomladi bi pa rabil enega, da bi me porival zadaj. In? Naj se zjokam nad zimo? Zato pa spomladi več pretrčem kot jeseni, ker čez zimo laufam.

Samo predlog: glede na to, da ne delaš 10 ur, bi lahko froca ti treniral, pa bi ostal na istem.

Naš trenira fuzbal in je zagotovo zaostal v primerjavi s tistim, če bi treniral. In? Zato pa hodimo ven več, da ostane v telesni formi, ko bodo treningi naprej, bo pač spet napredoval z vidika nogometa. Ali naj grem tožit državo, ker m je naslednjega Pelleja kastrirala?

Katastrofa od pameti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.553
9.231
113