Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Saj ni nič narobe, ampak ravno taki ste ponavadi najbolj glasni kako je hrvaška obala res najlepša na svetu :) ne leti direkt na tebe
Hrvaška obala SEVEDA NI najlepša na svetu. Je pa precej blizu, do Krka je recimo izven glavne sezone le 3 ure vožnje.

Prav zato je na Krku precej slovenskih lastnikov apartmajev, kajti v petkih si najkasneje ob 19.uri na morju. Če si pa šef in greš lahko ob petkih iz službe že ob 12. uri, pa si v svojem apartmaju že okoli 15. ure... :aplauz::cheer:
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.808
2.683
113
Daj mi razloži kaj je razlika v fotki od Gonza ali fotkah iz teh dveh člankov.


 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe in novaa

sad

Guru
24. avg 2007
20.630
9.302
113
Hrvaška obala SEVEDA NI najlepša na svetu. Je pa precej blizu, do Krka je recimo izven glavne sezone le 3 ure vožnje.

Prav zato je na Krku precej slovenskih lastnikov apartmajev, kajti v petkih si najkasneje ob 19.uri na morju. Če si pa šef in greš lahko ob petkih iz službe že ob 12. uri, pa si v svojem apartmaju že okoli 15. ure... :aplauz::cheer:
Jaz sem na vikendu čez 15min od štarta iz doma. Ne rabim potrdil, ne rabim čekirat gužve na meji, nobene gužve na cesti. Naokrog so še tri bajte, ostalo gozd.
Vse nakrog so kolesarske poti, če bi se hotel kopat pa res rabim 25 min do bližnjega jezera. Ampak mi to ne leži ravno.

Sam (torej sam osebno, nobenega ne kritiziram) ne vidim nobene potrebe po vikendu 200km stran in še v tuji državi. Da se bom vsak vikend vozil 400km. Raje šus v glavo.
In 100.000+ slovenskih počitniških hišic, kar pomeni vsako leto najmanj 300.000 dodatnih slovenskih turistov na Hrvaškem, tudi niso mačje solze in tudi ta številka potrjuje, da nekateri turisti nimajo mravljincev v riti, ampak so leto za letom zadovoljni z isto destinacijo, z isto plažo, z istim pekom, z istim natakarjem...
Hejla. Kam so pa tiste številke od 800.000 Slovencev izginile? Švoh gre to hrvaškemu turizumu, če v treh mesecih izgubi pol mio turistov.

BTW: si že dol ali še fehtariš za prevoz dol? Da ti ne bodo zaprli mej preden uspeš premagat te 3 urce.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Jaz sem na vikendu čez 15min od štarta iz doma. Ne rabim potrdil, ne rabim čekirat gužve na meji, nobene gužve na cesti. Naokrog so še tri bajte, ostalo gozd.
Vse nakrog so kolesarske poti, če bi se hotel kopat pa res rabim 25 min do bližnjega jezera. Ampak mi to ne leži ravno.

Sam (torej sam osebno, nobenega ne kritiziram) ne vidim nobene potrebe po vikendu 200km stran in še v tuji državi. Da se bom vsak vikend vozil 400km. Raje šus v glavo.
Ti si ti, drugi pa so DRUGI. Z drugačnim razmišljanjerm.

Najbrž so to taki, ki jim gozd 30 m od hiše ne pomeni čisto nič, pomenijo pa jim zalivčki, šum morja.
Bo šlo? Lahko dopustiš, da drugi ne razmišljajo, kot razmišljaš ti?


2194_resize.JPG
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.630
9.302
113
Ti si ti, drugi pa so DRUGI. Z drugačnim razmišljanjerm.

Najbrž so to taki, ki jim gozd 30 m od hiše ne pomeni čisto nič, pomenijo pa jim zalivčki, šum morja.
Bo šlo? Lahko dopustiš, da drugi ne razmišljajo, kot razmišljaš ti?
Sam (torej sam osebno, nobenega ne kritiziram) ne vidim nobene potrebe po vikendu 200km stran in še v tuji državi. Da se bom vsak vikend vozil 400km. Raje šus v glavo.

Ejga, kak te pa kaj tiste tvoje številke? Boš kaj pokomentiral manjko pol mio slovenskih turistov?
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Hejla. Kam so pa tiste številke od 800.000 Slovencev izginile? Švoh gre to hrvaškemu turizumu, če v treh mesecih izgubi pol mio turistov.

BTW: si že dol ali še fehtariš za prevoz dol? Da ti ne bodo zaprli mej preden uspeš premagat te 3 urce.
Hejla. 300.000 Slovencev, ki gredo v njihove hiše , apartmaje.
PLUS 600.000, ki niso lastniki nepremičnin in gredo na Hrvaško v kampe, apartmaje, hotele.

300.000 + 600.000 je 900.000, kar je približna številka Slovencev na Hrvaškem vsako leto... :aplauz: :p

Tale številka je še PRECEJ VEČJA:

U Hrvatsku: Iz Slovenije 1.453.206 (rast od 4 posto).

https://balkans.aljazeera.net/te1.453.206 me/2019/10/19/turizam-u-regiji-hrvatska-ispred-svih
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

sad

Guru
24. avg 2007
20.630
9.302
113
Hejla. 300.000 Slovencev, ki gredo v njihove hiše , apartmaje.
PLUS 600.000, ki niso lastniki nepremičnin in gredo na Hrvaško v kampe, apartmaje, hotele.

300.000 + 600.000 je 900.000, kar je približna številka Slovencev na Hrvaškem vsako leto... :aplauz: :p

Tale številka je še PRECEJ VEČJA:

U Hrvatsku: Iz Slovenije 1.453.206 (rast od 4 posto).
https://balkans.aljazeera.net/te1.453.206 me/2019/10/19/turizam-u-regiji-hrvatska-ispred-svih
Čaki zdaj? A pol zdej 800.000 ni več aktualno. Smo sedaj na 900.000 oz. že kar na 1.4 MIO? Katera številka je sedaj prava? Ker to je malo veliko razlike za statistično napako?:evil:
Pa ti kaj razumeš kaj bereš ali pišeš? :eek:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Čaki zdaj? A pol zdej 800.000 ni več aktualno. Smo sedaj na 900.000 oz. že kar na 1.4 MIO? Katera številka je sedaj prava? Ker to je malo veliko razlike za statistično napako?:evil:
Pa ti kaj razumeš kaj bereš ali pišeš? :eek:
Berem in (tu) napišem, kar napišejo Hrvati. Prepiraj se z njimi, ne pa z menoj.
Dejstev (podatkov) pa ne moreš zanikati, zato bo najbolje, da ODNEHAŠ. Ker ti nikakor NE GRE...
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.630
9.302
113
Berem in (tu) napišem, kar napišejo Hrvati. Prepiraj se z njimi, ne pa z menoj.
Dejstev (podatkov) pa ne moreš zanikati, zato bo najbolje, da ODNEHAŠ. Ker ti nikakor NE GRE...
Imaš prav. Meni nikakor ne gre v glavo, kako v istem zapisu pišeš o 900.000 Slovencih in hkrati podaš še link s podatkom 1.4 MIO iz Slovenije. :valjamse:
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Imaš prav. Meni nikakor ne gre v glavo, kako v istem zapisu pišeš o 900.000 Slovencih in hkrati podaš še link s podatkom 1.4 MIO iz Slovenije. :valjamse:
Nima smisla. Dijagnoza: Močno okrnjeno razumevanje povedi. Ti ne repliciram več. Ker to je splet. ne pa spopad, kdo bo koga v kaj prepričal, ali ga "premagal".
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.311
1.972
113
Nič ne bo joka.
Prepričan sem, da bo najmanj 85%, če ne 90% "letošnjih" turistov zadovoljnih z dopustom.
In če jih drugo leto ne bo prišlo 10%, jih bo pa na novo prišlo 15%. In bodo imeli spet VEČ obiska, kot recimo letos...

Poleg tega smo mnogi starejši ljudje taki, da NE želimo raziskovati, celo tvegati...

Če smo z destinacijo približno zadovoljni, gremo tja leto za letom.
Naj poiščem kakšen intervju, kjer nemški, ali avstrijski pari povedo, da hodijo na eno in isto destinacijo že 25, 30 let?

In 100.000+ slovenskih počitniških hišic, kar pomeni vsako leto najmanj 300.000 dodatnih slovenskih turistov na Hrvaškem, tudi niso mačje solze in tudi ta številka potrjuje, da nekateri turisti nimajo mravljincev v riti, ampak so leto za letom zadovoljni z isto destinacijo, z isto plažo, z istim pekom, z istim natakarjem...

Prateći trendove s pojedinih tržišta, sa zadovoljstvom možemo zaključiti da na Krku i nadalje među gostima prevladavaju Nijemci koji su zastupljeni s 26,37 posto u ukupnom broju noćenja, a ostvarili su ukupno 49,7 tisuća dolazaka – 6 posto više no lani. Slijede Slovenci s učešćem od skoro 16 posto i 30,6 tisuća posjeta, odnosno i 202,7 tisuća noćenja, rezultatom koji je za 24 posto bolji no lani. :nazdravje:

Rovinj je apsolutni rekorder turizma, jučer imao bolje rezultate nego rekordne 2019.

https://www.index.hr/vijesti/clanak...lje-rezultate-nego-rekordne-2019/2295929.aspx
A državljanstvo si že vzel... Tisto njihovo ..... Nosiš kockasto majico in brisačo za na plažo?
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
A državljanstvo si že vzel... Tisto njihovo ..... Nosiš kockasto majico in brisačo za na plažo?
Kakšno sovraštvo...

Le da ne vem, ali do mene, ali do Hrvatov. Ali do mene, pa tudi do Hrvatov?

Kdor torej hvali hrvaško morje, naj se po tvojem odseli (si že vzel državljanstvo...).

Izjemna toleranca. Ni čudno, da bo Slovenijo v 20-ih letih vzel hudič... S takimi državljani, ki so tako obremenjeni z drugimi ljudmi, kot si ti...:bonk:
Sem ti še narisal, ker nisem prepričan, da si razumel, kar sem napisal...

Tudi tebi ne repliciram več. Ni vredno mojega časa. Si tudi ne zaslužiš replike, glede na tvoje PODEN pisanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jezek

Guru
24. jul 2008
2.752
1.329
113
Nehaj težit. Tvoje navduševanje nad Cro je bolestno in neumno. Še Hrvatom si sumljiv. Sploh pa z nekim Lošinjem, ki je neki deseti otok v Cro po vrsti....
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.630
9.302
113
Kakšno sovraštvo...

Le da ne vem, ali do mene, ali do Hrvatov. Ali do mene, pa tudi do Hrvatov?

Kdor torej hvali hrvaško morje, naj se po tvojem odseli (si že vzel državljanstvo...).

Izjemna toleranca. Ni čudno, da bo Slovenijo v 20-ih letih vzel hudič... S takimi državljani, ki so tako obremenjeni z drugimi ljudmi, kot si ti...:bonk:
Sem ti še narisal, ker nisem prepričan, da si razumel, kar sem napisal...

Tudi tebi ne repliciram več. Ni vredno mojega časa. Si tudi ne zaslužiš replike, glede na tvoje PODEN pisanje.
Repliciral ti je zato, ker si večkrat zmerjal Slovenijo in Ljubljano s fašistično državo/mestom. Pa si še kar bil v tej fašistični državi.
Hrvaška je bila pa nekaj najboljšega na svetu, dokler ti niso, kljub tvojim zanesljivim informacijam iz visokih mest na Hrvaškem, dali trdega na suho v rit s PCT zahtevami.
A zdej Hrvaška ni več ok? Boš šel v Albanijo? Tam ne rabiš nič.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.459
4.569
113
Kakšno sovraštvo...

Le da ne vem, ali do mene, ali do Hrvatov. Ali do mene, pa tudi do Hrvatov?

Kdor torej hvali hrvaško morje, naj se po tvojem odseli (si že vzel državljanstvo...).

Izjemna toleranca. Ni čudno, da bo Slovenijo v 20-ih letih vzel hudič... S takimi državljani, ki so tako obremenjeni z drugimi ljudmi, kot si ti...:bonk:
Sem ti še narisal, ker nisem prepričan, da si razumel, kar sem napisal...

Tudi tebi ne repliciram več. Ni vredno mojega časa. Si tudi ne zaslužiš replike, glede na tvoje PODEN pisanje.
Serješ po vsem, kar ni v rangu ž otoka Hrvaške ali tvojih senilnih let, hkrati pa si presenečen ko ti folk servira enako dozo nazaj?
 

dejan_

Guru
23. maj 2012
2.311
1.972
113
Kakšno sovraštvo...

Le da ne vem, ali do mene, ali do Hrvatov. Ali do mene, pa tudi do Hrvatov?

Kdor torej hvali hrvaško morje, naj se po tvojem odseli (si že vzel državljanstvo...).

Izjemna toleranca. Ni čudno, da bo Slovenijo v 20-ih letih vzel hudič... S takimi državljani, ki so tako obremenjeni z drugimi ljudmi, kot si ti...:bonk:
Sem ti še narisal, ker nisem prepričan, da si razumel, kar sem napisal...

Tudi tebi ne repliciram več. Ni vredno mojega časa. Si tudi ne zaslužiš replike, glede na tvoje PODEN pisanje.
Selektivno bereš, kot vedno.
Kolikor ti propagiras hrvaško in hvališ kako je tam super, bi človek pričakoval da boš vzel državljanstvo, ali vsaj davčno rezidenstvo. Sploh ker se očitno nameravaš preseliti tja, vsaj po tvojih besedah
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Selektivno bereš, kot vedno.
Kolikor ti propagiras hrvaško in hvališ kako je tam super, bi človek pričakoval da boš vzel državljanstvo, ali vsaj davčno rezidenstvo. Sploh ker se očitno nameravaš preseliti tja, vsaj po tvojih besedah
Vse to je MOJA STVAR.

In če misli Slovenija tudi letos jeseni tako nadaljevati s tem slovenskim "fašizmom", kar je za mene bila in je:

- 6-mesečna policijska ura
- prepoved potovanj iz regije v regijo
- ter Hojsov "zakon", da naj vsakdo, ki želi potovati v tujino, plača VSAKIČ 400 evrov (kar je že bilo spomladi in obstaja dokaz za to izjavo na video posnetku in na spletnih straneh)

... res razmišljam, da se poslovim od države, v kateri sem bil rojen. Ker fašizma in fašistov v lastni državi NE MISLIM gledati!
Na srečo imam možnost, da nekam odidem in to me veseli.

Vi pa se kar hebajte iz seva v sev, iz cepljenja v naslednje cepljenje. Me zanima, koliko vas bo, ob špikanju najmanj štirikrat na leto (novi sevi, ter "osvežitveni" šusi) , dočakalo moja leta?

Rekel bi: bolj malo...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Steve

Guru
13. avg 2007
9.817
1.721
113
Najbolj smešno na vsem skupaj je to, da opevaš državo, ki je greznica EU. Je druga najrevnejša članica. Ti imaš slovensko penzijo in to malenkost seveda spregledaš.
Je v svetovni špici v upadu prebivalcev, ker jo le ti množično zapuščajo.
Po korupciji in predvsem klientelizmu so tudi v svetovni špici.
Medtem ko ti orgazmiraš nad kolonami na meji, se jim gospodarstvo sesuva. Bogo je že bilo, ko je turizem laufal na 100%. Zdaj ko že 2 leti dela na 50-75%, je to za državo, ko skupaj z multiplikativnimi učinki živi samo od tega, katastrofalno.
Ampak ti tega vsega ne vidiš, ker vidiš samo do jebiveter korona politike, poceni šnicla in rekorde kolone na jelšanah. Pomoje je fino biti nor, ker ne boli. Resnica pa je kruta