Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
578
113
Pa kaj se slepite.
Policaji imajo nalogo, da zahebavajo ljudi, da ustvarjajo kolone, in ker se del ljudi tudi po svoje znajde, in gre na drug prehod, jim morajo to preprečiti. Zraven bi pa še malo zganjali represijo in kasirali.

Koprive pa nabijajo, kako se ljudje pritožujejo, kako so gneče skozi vasi..... med Sečovljami in Dragonjo ni nobene vasi.
Slišim, da so (tudi) tujci "spoznali" mejni prehod Novokračine. Ki je bil (osebna izkušnja 3 leta nazaj) FENOMENALEN prehod.

Sedaj so Novokračine postale "male" Jelšane... :(
 
Nazadnje urejeno:

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Spoznali so ga s pomočjo umetne inteligence navigacijskih rešitev, predvsem Google Maps, ki sprotoma merijo zasedenost poti.
Je pa sedaj tudi tega veselja konec.
Cesta je sedaj zaprta za tranzit in odprta samo za lokalce s postavljenimi policijskimi zaporami. Lokalci so rabili po 5 ur, da so lahko prišli domov. :confused:
Na Google Maps je pa bila softversko zaprta pot že prejšnji vikend, je takoj upadel promet, brez klicanja palicajev in postavljanja dodatnih prometnih znakov. :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver in jonny77

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Zato ker niso lokalci. :)

Žal je tako, da tista cesta čez vukojebine ni narejena, da bi recimo dva kamperja lahko šla drug mimo drugega in komaj prenaša lokalni promet.

Ko pride do teh turističnih špic je situacija za lokalce preprosto neznosna. Ne govorimo o tem, da rabijo 15 minut več, 14 dni nazaj so zapeli po 5 ur v koloni. Je pa treba iti v službo in tudi iz nje. Da ne omenjam štale, kaj bi bilo, če bi moral rešilec laufat tja. Samo helikopter bi bil opcija, na par točkah v resnici samo vojaški para-rescue, ker nima kje pristat.

Tako, da turisti bodo že preživeli tistih dodatnih 45 minut gužvanja čez Jelšane. Sicer pa v večini primerov je mejni prehod Starod hitrejši, še za nas lokalce. Samo na Google Maps je treba vpisat destinacijo, pa ti umetna inteligenca vse zriše. Zadnja dva tedna sem proti Opatiji prehajal čez Starod, čeprav mi je preko Jelšan za 20 km bliže, po časovni varijanti je pa bilo uro dlje.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.400
967
113
Obišči stran
Zato ker niso lokalci. :)

Žal je tako, da tista cesta čez vukojebine ni narejena, da bi recimo dva kamperja lahko šla drug mimo drugega in komaj prenaša lokalni promet.

Ko pride do teh turističnih špic je situacija za lokalce preprosto neznosna. Ne govorimo o tem, da rabijo 15 minut več, 14 dni nazaj so zapeli po 5 ur v koloni. Je pa treba iti v službo in tudi iz nje. Da ne omenjam štale, kaj bi bilo, če bi moral rešilec laufat tja. Samo helikopter bi bil opcija, na par točkah v resnici samo vojaški para-rescue, ker nima kje pristat.

Tako, da turisti bodo že preživeli tistih dodatnih 45 minut gužvanja čez Jelšane. Sicer pa v večini primerov je mejni prehod Starod hitrejši, še za nas lokalce. Samo na Google Maps je treba vpisat destinacijo, pa ti umetna inteligenca vse zriše. Zadnja dva tedna sem proti Opatiji prehajal čez Starod, čeprav mi je preko Jelšan za 20 km bliže, po časovni varijanti je pa bilo uro dlje.
Sorry, tole je bedarija prve klase kar so naredil... A drugje po SLO pa ni zastojev po celo leto? Se moram jaz do doma cijazit po eno uro do Škofljice, ker se pač vsi gužvajo in po glavni in lokalni cesti? Enako kje deugje na štajerskem in pomurju...

tako kot vedno dejmo jebat ljudi, namest da bo se dve faking EU državi zmenili, kako izvajat mejno kontrolo...

Pa če se že grejo to, vse tujce na Zagreb in mejne prehode kjer je povečini AC, pa bo.

btw: lokalni promet ne pomeni cela istra, pomeni samo tisti, ki tam živijo:

Konkretno Sečovlje-Dragonja je to cca 5 hiš v Sečovljah (37.člen ZCes)
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Govorim na spošno. Glej na mesji so stali 3-,4 ,5,6,7 ur. To pomeni da so vmes vse smeti zmetali čez okno pa še kakšno lužico in kupček pustili domačinom da ga vohajo in gledajo ob cesti še kakšen teden. In za kaj , da gredo pustit denar v sosednji državi.
Če so malobmejni porehodi naj bodo samo za občane ki so v tej in sosednji občini in ne za pol eu. Ja imamo avtoceste in se naj jajcajo čez obrežje in druge večje prehode.
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Jaz sem napisal za primer Novokračin. Kakšna je situacija na Sečovljah, nimam pojma.

Težava je, da je so bile Novokračine namenjene za malo obmejni prehod. To se pa v praksi ve, kako je nekoč bilo - odprto samo za tiste z malobmejnimi prepustnicami, recimo tam za do 150 ljudi dnevno. Prehodnost mejnega prehoda seveda nizka in tudi urnik je tak, da reč ni odprta 24/7, temveč ima urnik, kot lokalni Mercator v Ilirski Bistrici.

Potem je prišla EU in Šengen, kjer te klasifikacije več ni. Je samo a gre za mejni prehod znotraj EU, ki je odprt za vse državljane in rezidente EU, ter mednarodni mejni prehodi, ki so odprti za vse. Mejni prehod se pa ni nič razširil. Ima samo eno vztopno in iztopno špuro in delo po urniku navadne trgovine.
Kajlo so zadale še dodatne kontrole za COVID19 in prepustnost je še dodatno padla. In ko ti pride in lokalne vukojebine in meter široke ceste zasede 500 avtomobilov in 120 kamperjev, imaš kaos.
Kolega občasno vozi lokalni avtobus in ima princip - če ne more skozi, zaustavi avtobus sredi ovinka in gre na čik. On ima cajt, turisti ga nimajo. Placa na cesti je pa samo za enega. Taka je realnost. :)
 

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Davkoplačevalci so tudi vsi tisti, ki živijo ob tej cesti. Zaenkrat nimaš monopola nad tem.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.934
8.984
113
EU
Vrnil se nazaj iz Pakoštana v četrtek. Na meji pred mano nobeden. Hrvaški policist je samo pogledal sliko v Pasaportu, Slovenski pa samo pomahal z roko.
Še slika iz kampa Kozarica.

 
  • Ljubezen
Reactions: p4pe

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
tako kot vedno dejmo jebat ljudi, namest da bo se dve faking EU državi zmenili, kako izvajat mejno kontrolo...

Pa če se že grejo to, vse tujce na Zagreb in mejne prehode kjer je povečini AC, pa bo.

Ljudi, pa ne več samo domačih in Hrvatov, ampak "celo" EU, Slovenija jebe že s tem, da že desetletje po zaključku avtocestnega križa še vedno noče povezati svojih avtocest proti Hrvaški. Že zdavnaj bi morali biti dograjeni odseki Koper (Izola) - Dragonja, Postojna - Jelšane, Novo Mesto - Vinica.
V tem primeru bi lokalnemu prebivalstvu rešili cel kup problemov. Od tega, da jim turisti na dvoriščih ne bi puščali lužic in kupčkov, do tega, da bi ti vaščani imeli normalno povezavo z lastno državo. Ne pa, da na Gorjancih ob cesti redno prižigajo sveče.
Slovenija očitno ne dojame, da z manjkajočimi cestami bolj kot Hrvate, j3be lastne domačine.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Ljudi, pa ne več samo domačih in Hrvatov, ampak "celo" EU, Slovenija jebe že s tem, da že desetletje po zaključku avtocestnega križa še vedno noče povezati svojih avtocest proti Hrvaški. Že zdavnaj bi morali biti dograjeni odseki Koper (Izola) - Dragonja, Postojna - Jelšane, Novo Mesto - Vinica.
V tem primeru bi lokalnemu prebivalstvu rešili cel kup problemov. Od tega, da jim turisti na dvoriščih ne bi puščali lužic in kupčkov, do tega, da bi ti vaščani imeli normalno povezavo z lastno državo. Ne pa, da na Gorjancih ob cesti redno prižigajo sveče.
Slovenija očitno ne dojame, da z manjkajočimi cestami bolj kot Hrvate, j3be lastne domačine.
Saj so naredli avtocesto ampak ker je kao bližje se gre na povprek...
Zakaj lahko isti čakajo na karavankah ?
In na izstopu iz slo te čekirajo hrvatje, torej posledično oni delajo kolone na naši strani.
 

darwin

Majstr
17. avg 2007
549
313
63
Saj so naredli avtocesto ampak ker je kao bližje se gre na povprek...
Zakaj lahko isti čakajo na karavankah ?
In na izstopu iz slo te čekirajo hrvatje, torej posledično oni delajo kolone na naši strani.
Valjda. Dušan iz Horjula se bo na vikendico v Barbarigo peljal skozi Obrežje, ker so mu naši avtocestni absolutisti ravno tam blagovoljili zgraditi avtocesto.

Še dobro, da so končno jo. Ker sicer bi se vozil čez Karavanke, Dunaj in Budimpešto pa nazaj mimo Zagreba.


Ker AC do Obrežja je super luksuz. Kar spomnite se, kakšen ciganski pogled se je, še ne dolgo nazaj, odpiral potnikom, ki so se iz Zagreba po AC pripeljali do naše meje.
 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.346
3.438
113
Evo
Report iz prizorišča dopusta oziroma pot tja.
Lokacija Palma de Mallorca.
Start Maribor.
Čez Šentilj v Avstrijo brez kontrole težko pridobljenega potrdla o cepljenju Avstrijec samo maha ker imam Nemške tablice na avtu in jebe se njemu za tranzit.

Letališče Graz check in vse poteka brez kontrole potrdil.
Vse kar rabiš je jebena QR koda za vstop v Španijo, katera pa zahteva samo osebne podatke in kje boš bival.
Totalna bedarija, ker da bi sledil stikom, no ne vem.

Letališče Palma de Mallorca.

Samo sprehod skozi in ena kontrola temperature in odčitavanje te njegove QR kode.
Pri vsem tem ta naša super potrdila, ki jih rabimo za v gostilno ne gleda nihče, kaj šele da bi preverili z aplikacijo NIJZ.

Aja pa še ena cvetka, na letalu kao maske obvezne ampak, če naročiš pir, pa si lahko brez nje in ga potem počasi srkaš.
Jebi ga za 4 eur si lahko brez maske.
 
  • Všeč mi je
Reactions: ishtar007 in novaa

Ginginova

Guru
28. jul 2007
6.522
1.405
113
Sej to je to. Jebe se vsem. :)
Zato bo pa od sredine septembra spet 8 mesecev zaprtja po celi Evropi. Ker se vse jemlje po principu BMK, namesto, da bi se držali osnovnih ukrepov in držali reči odprte.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Bi prilimal sliko iz aqualune v podcetrtku pa me je malo sram. Baje vodninpark lezi na 3000 kv metrih, je pa notri vsaj 2000, ce ne 3000 ljudi. Brez zajebavanja. Imajo tko samoplacnisko prides notri skoraj brez vrste, druga vrsta se vije do zelezniskih tracnic in je vrsta za vstop na turisticne bone!? Kaksna korona, kaksna razdalja, kaksne maske, kaksna precepljenost. Ne ga srat. Jest sem sel po pol ure ven. S kolesom ob meji hr slo... v glavnem nikjer policajev, zandarjev, oroznikov, vojske. Na hrvasko sem sel na en sok s smetano pa me nihce nic ni vprasal oz nikjer nikogar ni bilo.
Na meji turistov pa 2 do 4h cakas, da prides cez.
 
Nazadnje urejeno:

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
Evo
Report iz prizorišča dopusta oziroma pot tja.
Lokacija Palma de Mallorca.
Start Maribor.
Čez Šentilj v Avstrijo brez kontrole težko pridobljenega potrdla o cepljenju Avstrijec samo maha ker imam Nemške tablice na avtu in jebe se njemu za tranzit.

Letališče Graz check in vse poteka brez kontrole potrdil.
Vse kar rabiš je jebena QR koda za vstop v Španijo, katera pa zahteva samo osebne podatke in kje boš bival.
Totalna bedarija, ker da bi sledil stikom, no ne vem.

Letališče Palma de Mallorca.

Samo sprehod skozi in ena kontrola temperature in odčitavanje te njegove QR kode.
Pri vsem tem ta naša super potrdila, ki jih rabimo za v gostilno ne gleda nihče, kaj šele da bi preverili z aplikacijo NIJZ.

Aja pa še ena cvetka, na letalu kao maske obvezne ampak, če naročiš pir, pa si lahko brez nje in ga potem počasi srkaš.
Jebi ga za 4 eur si lahko brez maske.
Grčija pa vse strogo. Še maske smo morali nosit po jedilnicah, pa obvezno rokavice. Ko sem šel po repete, pozabil rokavico, je hitro kdo od osebja priskočil z rokavicami.
Pri nas v nastanitvenih objektih, ko se enkrat prijaviš in izpolnjuješ pct, maska ni več potrebna, v Grčiji pa in strogo opozarjajo.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.788
-255
113
Grčija pa vse strogo. Še maske smo morali nosit po jedilnicah, pa obvezno rokavice. Ko sem šel po repete, pozabil rokavico, je hitro kdo od osebja priskočil z rokavicami.
Pri nas v nastanitvenih objektih, ko se enkrat prijaviš in izpolnjuješ pct, maska ni več potrebna, v Grčiji pa in strogo opozarjajo.
To je res, isto povedal kolega, ki se je vrnil iz Rodosa. Tudi delavci v turizmu so vsi cepljeni, gostje vsi izpolnjujejo pst pogoj, da laho sploh tja prideš.
Kljub temu - ali pa mogoče zato, beležijo velik porast okužb

Pri nas smo pa še kar v zeleni fazi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen