Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Mene pa samo zanima, ali ste vsi vneti zagovorniki cepiva pripravljeni se 2x letno špikat naslednjih xy let zato, da boste lahko kam šli? Kdaj boste odnehali, po 2, 3, x..letih?
Alternativa ?
Ja jaz se bom spikal ker vejamem strokovnjakom in v moji okolici ne bom trpel potencialnih okuzencev z ploscate zemlje.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Pa še mimogrede: slovenski PCR test vzamejo povsod, mi vzamemo samo EU + turškega, maldisvki, ki sem ga prostovoljno naredil za 70$ po osebi za vstop v TR, na Brniku ni niti za rit obrisat, medtem, pa so šle "tete" s hitrim turškim lepo skozi kontrolo - AOP pač (ako ovo prođe!).
Kaj narediš, greš suvereno na PCR in si pozitiven, čaka te pa povezovalni let naprej? Začneš razlagat, da si zdrav isto, kot če bi šel v umobolnico in te nebi spustili ven. Bi se lahko na vse pretege drl, da si zdrav, odgovor bi pa bil, da itak to vsi pacienti tam govorijo. :)
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Mene pa samo zanima, ali ste vsi vneti zagovorniki cepiva pripravljeni se 2x letno špikat naslednjih xy let zato, da boste lahko kam šli? Kdaj boste odnehali, po 2, 3, x..letih?

Ne špikali se bomo enkrat letno ampak ti tega pač ne veš ker še 12 mesecev tiščiš glavo v pesek in furaš svojo doktrino. Ja jaz nimam s tem nobene težave tako kot je nimam za cepljenje proti hepatitis A, B ko sem šel v Azijo pa proti rumeni mrzlici ko sem šel v Afriko, pa proti klopnemu meningitisu kjer se redno cepim v službi, pa proti tetanusu zaradi stvari ki jih delam.
Saj proti rumeni mrzlici se ne bi rabil ampak potem ne bi šel na dopust v Afriko. Verjamem pa da če hodiš 40 let na hrvaško vsega tega ne rabiš.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Si globoko zabluzil. Za vse, kar si naštel, razen hepatitisa sem cepljen in obnavljam periodiko. Hrvate sem pa odpikal 16 let nazaj in so mi samo tranzitna država do vzhoda. Sveta sem pa najbrž več videl kot ti.
Da bi se pa za korono cepil, zato ker je menda blazno življensko nevarna, nehej no.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Se pravi sei se cepil proti hepatitisuu da si šel v tujino , ne boš se pa za covid in boš ostal doma (ozeroma plačal PCR). Pač tvoja odločitev. Jaz bom v naslednjega pol neta šel najmanj 3 krat pa ne mislil plačevat še manj pa zgubljati časa in iskat lokacij zadnji dan da dobim potrdilo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.519
267
113
Alternativa ?
Ja jaz se bom spikal ker vejamem strokovnjakom in v moji okolici ne bom trpel potencialnih okuzencev z ploscate zemlje.

jest pa ne razumem kaj imajo flateartherji s cepljenjem?

jest nisem flatearther, pa nisem ravno naklonjen cepljenju.

dejansko ne poznam nobenega flateartherja, veliko jih pa, ki niso najbolj naklonjeni cepljenju.

tko da res ne vem od kje ta povezava, ki sem jo že nekajkrat zasledil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Cepil sem se zaradi zdravja in ne zaradi potovanja! To tebi nikoli ne bo jasno in čudim se takim ljudem, da se cepijo zato, da lahko kam grejo in ne zaradi zdravja.
Testov ne bom plačeval, ker bodo države same začele vabit turiste, brez testov. Letos sicer še ne, naslednje leto pa sigurno, ker vsaka država bo morala vrniti zadolženost. Recimo Malta že en čas vabi turiste tako, da jim ponuja denar, samo da pridejo. Šel bom tja, kjer bodo veseli mojega denarja.
Se pravi sei se cepil proti hepatitisuu da si šel v tujino , ne boš se pa za covid in boš ostal doma (ozeroma plačal PCR). Pač tvoja odločitev. Jaz bom v naslednjega pol neta šel najmanj 3 krat pa ne mislil plačevat še manj pa zgubljati časa in iskat lokacij zadnji dan da dobim potrdilo.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.881
3.006
113
Cepil sem se zaradi zdravja in ne zaradi potovanja! To tebi nikoli ne bo jasno in čudim se takim ljudem, da se cepijo zato, da lahko kam grejo in ne zaradi zdravja.
Testov ne bom plačeval, ker bodo države same začele vabit turiste, brez testov. Letos sicer še ne, naslednje leto pa sigurno, ker vsaka država bo morala vrniti zadolženost. Recimo Malta že en čas vabi turiste tako, da jim ponuja denar, samo da pridejo. Šel bom tja, kjer bodo veseli mojega denarja.

:evil: vredu greš v azijo pa se cepiš zaradi zdravja ne zato ker bi te drugače na letališču obrnili ker ne bi imel potrdila.Ja lahko temu tudi tako rečeš, jaz se tudi cepim da bom zdrav zraven pa še da lahko kam grem, dve muhi na en mah. Sicer pa si mogoče pogledal stranske učinke cepiva za hepatitis ima vse kar imata Pfiter in AZ in to še pogostejši pojav kot pri covid cepivih.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Pepe

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Kaj narediš, greš suvereno na PCR in si pozitiven, čaka te pa povezovalni let naprej? Začneš razlagat, da si zdrav isto, kot če bi šel v umobolnico in te nebi spustili ven. Bi se lahko na vse pretege drl, da si zdrav, odgovor bi pa bil, da itak to vsi pacienti tam govorijo. :)
Aja to za Istanbul sprašuješ? Ne vem kaj narediš, jaz recimo bi šel enostavno na čekin in glumil glivo brez PCR - ker ko sem sedaj to zmešnjavo v Maleju gledal, sem bil vesel da sem balkanski slovenec! Vse so najprej vprašali kaj jim je končna destinacija, ko si povedal državo, je bil klik in klik do pogojev vstopa, pa mister plis PCR pa procedura 5 minut. Ko sem jaz rekel Slovenija je bilo pa ko da bi pokazal diplomatski potni list - nič vprašanj nič testov, nič od nič, dve minuti za listke na prtljago in marš v djuti fri. Po moje jim sploh ni jasno kaj mi to rabimo za not-ven.
Pol je v Istanbulu bila prava parodija ob krcanju na letalo - vsi pcr teste na plano, pa reče ena nemka, da gre dalje v Nemčijo - OK vi ne rabite nič - čeprav rabi za D pcr + karanteno. Pol reče drugi da je šofer - OK ne rabiš nič, tretji ima potrdilo o prebolelost - ok ti OK,.... po pet minutah so obupali in si mislili - j.b.te se vi slovenci!
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
Ne špikali se bomo enkrat letno ampak ti tega pač ne veš ker še 12 mesecev tiščiš glavo v pesek in furaš svojo doktrino. Ja jaz nimam s tem nobene težave tako kot je nimam za cepljenje proti hepatitis A, B ko sem šel v Azijo pa proti rumeni mrzlici ko sem šel v Afriko, pa proti klopnemu meningitisu kjer se redno cepim v službi, pa proti tetanusu zaradi stvari ki jih delam.
Saj proti rumeni mrzlici se ne bi rabil ampak potem ne bi šel na dopust v Afriko. Verjamem pa da če hodiš 40 let na hrvaško vsega tega ne rabiš.
Ko sem pa js šel v Azijo se pa nisem cepil, a ko sem šel v Afriko tudi ne. In ostal zdrav.
Pa me tam niso nič drugače obravnavali kot cepljene.

Tu pa silijo da se cepim, da bom lahko v gostilni jedel, če nisem na poslovnem kosilu. A na poslovnih kosilih se pa virus ne širi?
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Aja to za Istanbul sprašuješ? Ne vem kaj narediš, jaz recimo bi šel enostavno na čekin in glumil glivo brez PCR - ker ko sem sedaj to zmešnjavo v Maleju gledal, sem bil vesel da sem balkanski slovenec! Vse so najprej vprašali kaj jim je končna destinacija, ko si povedal državo, je bil klik in klik do pogojev vstopa, pa mister plis PCR pa procedura 5 minut. Ko sem jaz rekel Slovenija je bilo pa ko da bi pokazal diplomatski potni list - nič vprašanj nič testov, nič od nič, dve minuti za listke na prtljago in marš v djuti fri. Po moje jim sploh ni jasno kaj mi to rabimo za not-ven.
Pol je v Istanbulu bila prava parodija ob krcanju na letalo - vsi pcr teste na plano, pa reče ena nemka, da gre dalje v Nemčijo - OK vi ne rabite nič - čeprav rabi za D pcr + karanteno. Pol reče drugi da je šofer - OK ne rabiš nič, tretji ima potrdilo o prebolelost - ok ti OK,.... po pet minutah so obupali in si mislili - j.b.te se vi slovenci!
#Ludjebezbunjenog
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Tu pa silijo da se cepim, da bom lahko v gostilni jedel, če nisem na poslovnem kosilu. A na poslovnih kosilih se pa virus ne širi?
-Ostani doma
-Delaj od doma
-Nosi masko
-Razkužuj se
-Ne se družit, za to bo še čas
-Drži se ukrepov, da ne zboliš in širiš dalje
-#Skupajzmoremo

...in smo zmogli, ter za nagrado dobili:
-Prepoved vstopa v gostilno
-Prepoved vstopa v hotel
-Prepoved bivanja v kampu
-Prepoved izhoda iz države
-Prepoved smučanja
Itd....

Zanimanje za ceplenje usiha, čakam trenutek, ko začnejo ponujat evre samo, da prideš

Bravo vlada.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.318
9.690
113
kod Džej-Zija
-Ostani doma
-Delaj od doma
-Nosi masko
-Razkužuj se
-Ne se družit, za to bo še čas
-Drži se ukrepov, da ne zboliš in širiš dalje
-#Skupajzmoremo

...in smo zmogli, ter za nagrado dobili:
-Prepoved vstopa v gostilno
-Prepoved vstopa v hotel
-Prepoved bivanja v kampu
-Prepoved izhoda iz države
-Prepoved smučanja
Itd....

Zanimanje za ceplenje usiha, čakam trenutek, ko začnejo ponujat evre samo, da prideš

Bravo vlada.
Kaj nabijaš? Sam si povedal, da maske ne nosiš, ker ti ne paše, razkužuješ se ne, ker si ne boš razkuževal usranih rok, za razdaljo pa nisi tak tip. Zdaj pa pizdakaš, da hočeš nagrado. A za svoje zasluge?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey in Konec

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.211
3.367
113
Nauči se brat.
Roke sem si vedno umival in si jih še vedno, svinjarije ne rabiš razkuževat. Masko sem dal gor v štacuni, družili smo se pa zunaj in od teh noben ni zbolel.
Jaz ne rabim nagrad, naštel sem pa splošno opažanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.771
-198
113
-Ostani doma
-Delaj od doma
-Nosi masko
-Razkužuj se
-Ne se družit, za to bo še čas
-Drži se ukrepov, da ne zboliš in širiš dalje
-#Skupajzmoremo

...in smo zmogli, ter za nagrado dobili:
-Prepoved vstopa v gostilno
-Prepoved vstopa v hotel
-Prepoved bivanja v kampu
-Prepoved izhoda iz države
-Prepoved smučanja
Itd....

Zanimanje za ceplenje usiha, čakam trenutek, ko začnejo ponujat evre samo, da prideš

Bravo vlada.
Js pa čakam trenutek, da bomo dobili še:
-Prepoved obiskovanja javnih prireditev
-Prepoved vstopa na javne prevozna sredstva
-Prepoved vstopa v trgovine
-Policijska ura za necepljenje
-Obvezna aplikacija da ti sledijo
-Uvedba vsesplošnega nadzora - po kitajskem vzoru
-Razvrstitev ljudi v kategorije - lojalni - nelojalni
-Prepoved dela za določene poklice....
-Umestitev vladnih odlokov nad ustavo
-Ukinitev statusov kulturnika, športnika, socialca, upokojenca... za necepljene in nepokorne.
-Zapiranje necepljenih v geto
-Prepoved vstopa na volišča.....

pa še tole: