Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

pol3ni

Fizikalc
10. jan 2011
355
228
43
Idrija
Da se ne cepiš samo zaradi principa, se po moje enostavno ne izplača. Po moje bodo vsi več ali manj prevzeli izraelski model, kjer brez zelene QR kode ne boš mogel nikamor, pa človekove pravice gor ali dol
Ja načeloma imaš prav.Nisem proti cepljenju,tudi otroka sem dal cepit proti vsem nalezljivim boleznim.Moti me,da smo se vsi v družini držali vseh ukrepov,kjub temu,da imava z ženo tako službo,da delo od doma ni možno smo kljub temu ostali zdravi.Zdaj pa če hočem kam it mi postavljajo razno razne pogoje.
Ampak kot si rekel očitno je to naša nova prihodnost
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Koliko vas je takih ,ki ste se cepili samo zato ,da lahko potujete nemoteno v druge države,da imate prost vstop v restavracijo na večerjo,da vam ne porivajo palčko v nos ,da sploh lahko delate v službi in ,da vam s tem ni treba plačevat za razne HAT ali PCR teste.
Drugače pa se ne bi cepili
Samo zato ne. Je pa to definitivno eden izmed mnogih pluskov na tehtnici.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.546
8.897
113
Ja načeloma imaš prav.Nisem proti cepljenju,tudi otroka sem dal cepit proti vsem nalezljivim boleznim.Moti me,da smo se vsi v družini držali vseh ukrepov,kjub temu,da imava z ženo tako službo,da delo od doma ni možno smo kljub temu ostali zdravi.Zdaj pa če hočem kam it mi postavljajo razno razne pogoje.
Ampak kot si rekel očitno je to naša nova prihodnost
No trikrat potrkaj, pa pljuni na vse strani neba, ker še ni konc in boš vsaj še nekaj mesecev rabil srečo, da te ne pošlata. Celo sem mnenja, da te bo slej kot prej covid pošlatal, al prek igle, al pa prek nosu. Kje imaš pa več možnosti za zaplet, pa sam presodi.
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.464
1.249
113
Iskajoč brata
meni je kruto, da do julija ne bom prišel na vrsto za cepljenje in bom plačeval PCR teste.... Stari so ranljiva skupina, so bili cepljeni, imajo sedaj prednost.

Meni, ki nisem prebolel in nisem še cepljen, se pa moram testirat in plačevat......

Je pa to naša prihodnost kot zgleda..... Ko bo "dovolj" cepiva, se bo začelo konkretno računat za testiranja. Nič več brezplačnih hitrih testov.... Rabiš za službo, šolo, dopust.... plačaj
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.089
3.574
113
Marlbor
meni je kruto, da do julija ne bom prišel na vrsto za cepljenje in bom plačeval PCR teste.... Stari so ranljiva skupina, so bili cepljeni, imajo sedaj prednost.

Meni, ki nisem prebolel in nisem še cepljen, se pa moram testirat in plačevat......

Je pa to naša prihodnost kot zgleda..... Ko bo "dovolj" cepiva, se bo začelo konkretno računat za testiranja. Nič več brezplačnih hitrih testov.... Rabiš za službo, šolo, dopust.... plačaj
Saj tudi cepivo ne bo večno zastonj. Astra Zeneco so že odrezali, ker je prepoceni.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.569
278
113
meni je kruto, da do julija ne bom prišel na vrsto za cepljenje in bom plačeval PCR teste.... Stari so ranljiva skupina, so bili cepljeni, imajo sedaj prednost.

Meni, ki nisem prebolel in nisem še cepljen, se pa moram testirat in plačevat......

Je pa to naša prihodnost kot zgleda..... Ko bo "dovolj" cepiva, se bo začelo konkretno računat za testiranja. Nič več brezplačnih hitrih testov.... Rabiš za službo, šolo, dopust.... plačaj

ce se zdele prijavis, bos pomoje cepljen do sred junija...
 

Floki

Guru
6. sep 2007
9.891
3.019
113
Daj ti tvoj vir, da temu ni tako

AZ ni bila podaljšana pogodba zaradi nedobave cepiva, ti je pisalo čisto v vseh EU časopisit in tudi v Slovenskih. Sato sem ga pa vprašal od kje mu take bodnje ker o tem je pa bilo toliko napisanega da tudi če bi hotel ne bi mogel spregledat.
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.202
5.584
113
Mi smo itak skupaj s Slovaško :valjamse: .


V ang je tako:
Slovenska = Slovaška
Slovinska = Slovenija

Potem pa to dopovej nekemu Angležu.
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ajde naj dajo obvezno testiranje za vse za tretje oz. kritične države samo znotraj EU je pa to fail.
Kot veste sem bil "te dni" tam daleč na vzhodu. Konkretno domačini tako na Maldivih, kot včeraj v Istanbulu precej BOLJ UPOŠTEVAJO vse ukrepe in navodila. Maldivi so po precepljenosti tam nekje za Izraelom (ja jih je malo pač) pa jim nič ne nuca, okuženi letijo v nebo (no ja, še vedno so za nami). Recimo v tem času kar sem bil tam so se ukrepi spreminjali in sicer tako, da so prepovedali vstop vsem, ki so prihajali iz Indije, turisti so smeli zgolj iz letala na svoj otok in nazaj, domačini so "pribiti" na svoj otok. Če je kdo hodil okoli sredi dneva pri 30+ brez maske je bil 99,99% turist. Otoki so sicer izjema glede mask in kot turist je tam ne rabiš, za vstop v državo rabiš PCR test + prijavo na zdravstveno ministrstvo - za izhod prav tako. Letalo B777 na povratku nabito do zadnjega sedeža - kot evakuacijski let.

Včeraj v Istanbulu, me je skoraj na rit vrglo - mesto je prazno, vse zaprto, total lock down, policija na vsakem koraku, vseeno nekaj malega turistov, lokali strežejo samo notri! Za pot od letališča v center sva rabila pol ure - normalen čas je menda okoli uro in pol.

Pa še mimogrede: slovenski PCR test vzamejo povsod, mi vzamemo samo EU + turškega, maldisvki, ki sem ga prostovoljno naredil za 70$ po osebi za vstop v TR, na Brniku ni niti za rit obrisat, medtem, pa so šle "tete" s hitrim turškim lepo skozi kontrolo - AOP pač (ako ovo prođe!).
 
  • Všeč mi je
Reactions: johan_blond