Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.313
3.372
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Ja o tem govorim. Kar pojdite ven. Skorajda VSI se boste vrnili.
Odvisno od časa in situacije, pa vas na meji čaka dobrodošlica.
Videti je, da testiranje NI 100%. Pa vzemite katerekoli test! Tudi negativen test ne zagotavlja, da je oseba 'čista'. To so besede tu na ALTER forumu, ne enih Youtuberjev.
Ko se vrneš, boš 10 dni pod našim 'okom'. Pa ja ne mislite, da boste šli domov in potem kofetkali po bloku, delali zunaj na vrtu, hodili v trgovino in lekarno, otroke vozili v šolo ...
Dovolj je eden, ki se ne drži, pa se začne sranje. Tak luftar verjetno nima samo cepljene družbe.

Verjamete, da je test 100% zanesljiv, da oseba nima virusa?
Verjamete, da so samoizolacije in domače karantene 100% zanesljive.

Baje je bilo v Avstraliji in Novozelandiji lock down mesta, zaradi 1 osebe! Ja, ja. Ene osebe. Tudi kafiče in diskote so zaprli.

POZOR! To je sinonim za nujen razlog. NIČ osebnega!!
Men je žal, da ne morete 'do veje'. Ampak eni imate sončke, eni vejo, eni stare starše, eni nevzdržno potrebo po sexu.
Pri lock down-u tega ni.

Se opravičujem... Res se opravičujem, ampak:
- a moraš res bit tak paničar?
- Zapri se v zlato kletko in kisik dobivaj iz bomb preko cevi (da ni zunanjega zraka)
- Ostalim pa pusti, da "dihajo"...
:cool:
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Ja o tem govorim. Kar pojdite ven. Skorajda VSI se boste vrnili.
Odvisno od časa in situacije, pa vas na meji čaka dobrodošlica.
Videti je, da testiranje NI 100%. Pa vzemite katerekoli test! Tudi negativen test ne zagotavlja, da je oseba 'čista'. To so besede tu na ALTER forumu, ne enih Youtuberjev.
Ko se vrneš, boš 10 dni pod našim 'okom'. Pa ja ne mislite, da boste šli domov in potem kofetkali po bloku, delali zunaj na vrtu, hodili v trgovino in lekarno, otroke vozili v šolo ...
Dovolj je eden, ki se ne drži, pa se začne sranje. Tak luftar verjetno nima samo cepljene družbe.

Verjamete, da je test 100% zanesljiv, da oseba nima virusa?
Verjamete, da so samoizolacije in domače karantene 100% zanesljive.

Baje je bilo v Avstraliji in Novozelandiji lock down mesta, zaradi 1 osebe! Ja, ja. Ene osebe. Tudi kafiče in diskote so zaprli.

POZOR! To je sinonim za nujen razlog. NIČ osebnega!!
Men je žal, da ne morete 'do veje'. Ampak eni imate sončke, eni vejo, eni stare starše, eni nevzdržno potrebo po sexu.
Pri lock down-u tega ni.
Kaj maš pa ti? Nč od tega? Klet? :fredi:
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ja o tem govorim. Kar pojdite ven. Skorajda VSI se boste vrnili.
Odvisno od časa in situacije, pa vas na meji čaka dobrodošlica.
Videti je, da testiranje NI 100%. Pa vzemite katerekoli test! Tudi negativen test ne zagotavlja, da je oseba 'čista'. To so besede tu na ALTER forumu, ne enih Youtuberjev.
Ko se vrneš, boš 10 dni pod našim 'okom'. Pa ja ne mislite, da boste šli domov in potem kofetkali po bloku, delali zunaj na vrtu, hodili v trgovino in lekarno, otroke vozili v šolo ...
Dovolj je eden, ki se ne drži, pa se začne sranje. Tak luftar verjetno nima samo cepljene družbe.

Verjamete, da je test 100% zanesljiv, da oseba nima virusa?
Verjamete, da so samoizolacije in domače karantene 100% zanesljive.

Baje je bilo v Avstraliji in Novozelandiji lock down mesta, zaradi 1 osebe! Ja, ja. Ene osebe. Tudi kafiče in diskote so zaprli.

POZOR! To je sinonim za nujen razlog. NIČ osebnega!!
Men je žal, da ne morete 'do veje'. Ampak eni imate sončke, eni vejo, eni stare starše, eni nevzdržno potrebo po sexu.
Pri lock down-u tega ni.
Prihod za neprebolele bo mogoc z opravljenim PCR testom s podrocja EU, Schengna, UK in USA.
 

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
133
17
18
Ali pa odrejena karantena. Haha. Bog nam pomagaj. Dokler bo pcr itak noben ne bo sel nikamor. Predrago. Spet najebemo tisti ki nismo bili se okuzeni in ki bomo prisli na cepljenje konc leta. Super vlada
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Prekleti kretenski Hojs. Celo državo testiramo z Hat, za mene ki se vračam iz vikenda pa ni dober.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.592
-213
113
Prekleti kretenski Hojs. Celo državo testiramo z Hat, za mene ki se vračam iz vikenda pa ni dober.

ce hitri test ni zihr...

kaksen bos mel postopek zdej? karantena? kdaj gres lahko na pcr? dohtrja poklici, rec da si zadnje dni neki cuden, vrocina pa to, da bi prisel na pregled. te bo takoj poslal na pcr.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.906
2.506
113
Se opravičujem... Res se opravičujem, ampak:
- a moraš res bit tak paničar?
- Zapri se v zlato kletko in kisik dobivaj iz bomb preko cevi (da ni zunanjega zraka)
- Ostalim pa pusti, da "dihajo"...
:cool:
Paničar?
Glej če prinašate virus od zunaj:
ni kafičev odprtih in ni pomoči za pavšal vode
sončki ne morejo v šolo in so samomorilni in debeli
še strožji ukrepi za prehod meje, saj sedaj pa eni testi niso v redu - jih mormo kupit (mislim rezultate testov)
policijska ura je na snazi
šolniki ne razumejo ukrepov, ker so napisani na intelektualnem nivoju

Saj ima vsak svobodo - iti čez ali ne, cepiti se, upoštevati. Zanimivo je, da se to izvaja - je svoboda. Se diha.

Kaj maš pa ti? Nč od tega? Klet? :fredi:
Ma pejt spat. Na Hrvašk'. Kdo t' bran' Sej greš lahka čez:valjamse:

Kako zavarovati slovence pred vnosom virusa?

Če bi se radi šli omejitve vnosa virusa iz tujine, potem je tak ukrep edini smiseln. Neka hitra testiranja al pa PCR potrdila so brezveze, ker ti si lahko ta trenutek negativen na PCR, jutri ali pa čez 2h pa pozitiven. Karantena je pač edino, kar je efektivno. Če bi se radi karkoli šli v tej smeri, ampak pri nas pač ne vemo točno, kaj bi se šli, pa se gremo vsega po malem ;)
 
Nazadnje urejeno:

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
ce hitri test ni zihr...

kaksen bos mel postopek zdej? karantena? kdaj gres lahko na pcr? dohtrja poklici, rec da si zadnje dni neki cuden, vrocina pa to, da bi prisel na pregled. te bo takoj poslal na pcr.
Moj plan za 1.maj je da gremo dol vsi trije na hiter test. Za nazaj pa jaz na PCR, žena je cepljena z 1 odmerjokom AstraZenece. Sam bi sicer riskiral karanteno, in delal od doma. Ampak če jaz fašem karanteno, jo oba otroka tudi. Ker eden hodi v OŠ, to nebi bilo sprejemljivo. Tako je edino možno da grem na PCR v Novaljo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1 in msenjur

mevden

Pripravnik
17. dec 2014
133
17
18
Ma sej jst nekako računam da bo Slovenija ukinila pcr v naslednjih dveh tednih. Nima smisla. Pol bi moral tudi dnevni migranti delat pcr vsakih dva dni? Kdo bo pa to vse placal
 
  • Všeč mi je
Reactions: BornSkeptic

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Moj plan za 1.maj je da gremo dol vsi trije na hiter test. Za nazaj pa jaz na PCR, žena je cepljena z 1 odmerjokom AstraZenece. Sam bi sicer riskiral karanteno, in delal od doma. Ampak če jaz fašem karanteno, jo oba otroka tudi. Ker eden hodi v OŠ, to nebi bilo sprejemljivo. Tako je edino možno da grem na PCR v Novaljo.
Za prvomajske bodo nasi nazaj uvedli vstop v drzavo s hitrimi testi. Drugace si ne predstavljam, kako bomo mi prisli do tujih gostov.
 

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
za naslednji vikend se neve kaj se spomnijo vi pa sanjate kaj in kako bo za prvomajske...

Glej, bolj bo šlo proti juliju in avgustu, bolj bo vse odprto, lažji bo prehod meje. Proti Hrvaški.

Grki pa bodo SPET popušili z njihovii covid potnimi listi, ker ne bo prišel skoraj nihče normalen. Sicer pa poglejte njihov "uspeh", številke iz lanske sezone...

https://www.rtvslo.si/svet/evropa/vse-kar-potrebujete-je-grcija-malta-turiste-vabi-z-200-evri/576233

Vse, kar NE potrebujemo, je grški pristop k turizmu... In novembra jih bo spet obiskala trojka... Pa ne bodo prišli kot turisti.