Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Kdo je za to, da ne izvajamo kontrole korone pri vstopu v SLO?


Večina je:
za IJJ
za cepljenje
za zdrave otroke v šolah
da se spoštuje odloke Vlade republike Slovenije
večina NIMA nepremičnine na Hrvaškem
večina je za varovanje Slovencev


#johanes. V manjšinjski skupini si.


Super. Odvzet nepremičnino, kot 1946, pa je zadeva rešena, ane? In če si v manjšini, pač ne moreš čez mejo, brez da daš Hojsu 400 evrov?

Če pa slovenska vlada odvzame Slovencu nepremičnino na Hrvaškem (in mu jo proda, ter pobere denar), pa ta Slovenec prihrani teh 400 evrov.



DSC05713_resize.JPG
 
Nazadnje urejeno:

johannes

Tehnološki dinozaver/tabure selektor 1.snl
10. feb 2013
3.215
579
113
Norveška (Google translate):

Od 29. marca morajo osebe, vključno z norveškimi državljani in tujci s prebivališčem na Norveškem, ki potujejo na nepotrebno potovanje v tujino, vstopno karanteno preživeti v karantenskih hotelih.

Najpomembnejša sprememba je, da morajo osebe s stalnim prebivališčem na Norveškem ali s stalnim prebivališčem na Norveškem ostati v karantenskem hotelu ves čas trajanja karantene, če se vrnejo po nebistvenih potovanjih.

Uporabnina za delodajalce in naročnike za nastanitev zaposlenih in izvajalcev v karantenskih hotelih znaša 500 NOK na dan. Zasebniki, ki med karanteno bivajo v karantenskih hotelih, bodo morali plačati uporabniško pristojbino v višini 500 NOK na dan

Nobenih športnih prireditev.

Super, ampak potem tudi tisti, ki gre iz Ljubljane v Litijo, mora pa (magari) v polovično karanteno!
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.906
2.506
113
Noben noče odgovorit.
Kdo se strinja s tem, da se NE(!) kontrolira/preverja prisotnost korona virusa pri vhodu/vstopu v Slovenijo?

Sem/smo proti cepljenju Slovencev. Dokler ni to pogoj za vstop na Hrvaško!
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
predlagam, da se na hrvaški meji zgradi zid, ker je danes tam poskočilo število okuženih.
zid pa se podre, 7 let po zadnji okužbi. :valjamse:
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.483
5.663
113
Noben noče odgovorit.
Kdo se strinja s tem, da se NE(!) kontrolira/preverja prisotnost korona virusa pri vhodu/vstopu v Slovenijo?

Sem/smo proti cepljenju Slovencev. Dokler ni to pogoj za vstop na Hrvaško!
Jaz sem za to, da se testira z hitrimi testi. Oziroma po sterem, izda se karantena če nisi izjema, in takoj po hitrem testu se karantena prekine, če je seveda test negativen. Čisto dovolj, da se ulovijo okuženi.
Zdaj pa imamo kretenizem da se bosanci šetajo prosto po Prešernu, midva z Anyjem pa ne morema prosto na Pag.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.282
2.671
113
Še malo bomo jokali in se pritoževali čez vlado, pa nas bo kak špijon ena, dva , tri ovadil in boš/mo imel prosto po Golem otoku ali alternativi.
 

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.790
622
113
Jaz sem za to, da se testira z hitrimi testi. Oziroma po sterem, izda se karantena če nisi izjema, in takoj po hitrem testu se karantena prekine, če je seveda test negativen. Čisto dovolj, da se ulovijo okuženi.

Ravno to je keč, tudi če je HAT negativen, to še ne pomeni, da ti jutri ne boš pozitiven, ker inkubacijska doba. Če želimo preprečiti vnos, to pač ni dovolj. Al jaz nečesa ne razumem?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Ravno to je keč, tudi če je HAT negativen, to še ne pomeni, da ti jutri ne boš pozitiven, ker inkubacijska doba. Če želimo preprečiti vnos, to pač ni dovolj. Al jaz nečesa ne razumem?
Kot prav tako velja, da če si cepljen ali prekužen, to še ne pomeni, da ne moreš prinesti nove okužbe v Slovenijo (glej 2x s Pfizerjem cepljeni doktor z JA sevom). Ampak mi take spuščamo v Slovenijo brez kakršnegakoli testa.

Če smo tko pedantni, da ne bomo dopustili, da se lahko naslednji dan po prihodu hitro testiraš, potem moramo biti enako pedantni do cepljenih in prekuženih in da oni vstopajo v Slovenijo pod enakimi pogoji.
 
Nazadnje urejeno:

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.024
3.918
113
Hojsek nam bo pripravil , Norveški model, ko pripujsaš domov greš v Hotel Karanteno za 10 dni ,ki jo plačaš sam ali pa z vavčerjem.

WIN WIN situacija , vsak lahko gre iz države , ko pa prideš domov pa se Počivalšek veseli , pa še naši hoteli bodo zaslužili.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.906
2.506
113
Ja o tem govorim. Kar pojdite ven. Skorajda VSI se boste vrnili.
Odvisno od časa in situacije, pa vas na meji čaka dobrodošlica.
Videti je, da testiranje NI 100%. Pa vzemite katerekoli test! Tudi negativen test ne zagotavlja, da je oseba 'čista'. To so besede tu na ALTER forumu, ne enih Youtuberjev.
Ko se vrneš, boš 10 dni pod našim 'okom'. Pa ja ne mislite, da boste šli domov in potem kofetkali po bloku, delali zunaj na vrtu, hodili v trgovino in lekarno, otroke vozili v šolo ...
Dovolj je eden, ki se ne drži, pa se začne sranje. Tak luftar verjetno nima samo cepljene družbe.

Verjamete, da je test 100% zanesljiv, da oseba nima virusa?
Verjamete, da so samoizolacije in domače karantene 100% zanesljive.

Baje je bilo v Avstraliji in Novozelandiji lock down mesta, zaradi 1 osebe! Ja, ja. Ene osebe. Tudi kafiče in diskote so zaprli.

POZOR! To je sinonim za nujen razlog. NIČ osebnega!!
Men je žal, da ne morete 'do veje'. Ampak eni imate sončke, eni vejo, eni stare starše, eni nevzdržno potrebo po sexu.
Pri lock down-u tega ni.