Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
KSZ:

Zbrani zadnju ukrepi za potovanja, ker smo glih v taki temi:

NOVO​

  • Turistični (nenujni) izstop iz Slovenije v države na rdečem seznamu od ponedeljka, 29.3.2021, do vsaj 12.4. ni več dovoljen! Izjema so CEPLJENI in tisti, ki so preboleli COVID-19
  • Za izogib karanteni ob prihodu iz rdečih držav bo priznan le še PCR test iz EU
  • Izhod za tranzit do “nerdeče” regije naj bi bil dovoljen, primer: vožnja do letališča, od koder letiš v zeleno regijo/državo.
Več sledi…

Seznam držav in regij na rdečem seznamu je na voljo tukaj:

https://www.gov.si/novice/2021-03-28-67-redna-seja-vlade-republike-slovenije/

Države/regije EU, ki NISO na rdečem seznamu:

  • Celotna Portugalska (tudi z Azori, a brez Madeire)
  • Španija: Balearski otoki (Majorka, Ibiza, Menorka), Kantabria, Galicija, Murcia, Valencija,
  • Islandija in večina Irske
  • še nekatere EU regije (ki pa večinoma ne sprejemajo turistov – Sardinija, Vorarlberg, deli Danske, Finske in Norveške)
Države izven EU, ki NISO na rdečem seznamu (pozor, v večini od njih turistov ne sprejemajo!):

Aruba, Anguilla, Avstralija, Bonaire, Saint Eustatius and Saba, Bahami, Bermuda, Brunei, Kitajska, Curacao, Kajmanski otoki, Džibuti, Dominica, Zahodna Sahara, Fiji, Falkland_Islands_(Malvinas), Grenada, Grenlandija, Guam, Japonska, Kambodža, Saint_Kitts_and_Nevis, Laos, Šri Lanka, Myanmar, Northern_Mariana_Islands, Montserrat, Mauritius, Malezija, Nova Kaledonija, Nova Zelandija, Portoriko, Palestina, Ruanda, Sudan, Singapur, Sint_Maarten, Otoki Turks in Caicos, Tajska, Tajvan, Uganda, Saint_Vincent_and_the_Grenadines, British_Virgin_Islands, Deviški otoki Združenih držav, Vietnam​


Vir: https://www.gov.si/novice/2021-03-28-67-redna-seja-vlade-republike-slovenije/

NOVO v UREDBI:

Odlok začne veljati 29. marca in velja do vključno 12. aprila 2021.

V odloku so črtane dosedanje možnosti prehoda meje izven kontrolnih točk, možnost predčasne prekinitve karantene, vse izjeme prehoda meje brez testa, razen transporta, dostave, tranzita, diplomatov in šolarjev do 13 let, ter vse izjeme prehoda meje s sedemdnevnim testom, razen dnevnih delovnih migrantov, šolarjev nad 13 let, oseb, ki šolarje prevažajo, in dvolastnikov. Test PCR se prizna samo, če je opravljen v državah članicah EU ali schengenskega območja.

Dodana je izjema iz nujnih razlogov (odprava neposredne nevarnosti za zdravje ali življenje).

Prepovedana so potovanja v države ali administrativne enote na rdečem seznamu, razen za prebolevnike in cepljene osebe ter posebne izjeme.

Kontrolne točke

Na notranjih mejah z Madžarsko, Avstrijo in Italijo je Republiko Slovenijo mogoče vstopati le na kontrolnih točkah. Prestop državne meje izven kontrolnih točk ni dovoljen, razen za dvolastnike med opravljanjem gozdarskih, kmetijskih ali poljedelskih del. Kontrolne točke so nespremenjene, prav tako njihov delovni čas.

Splošne izjeme za prehod meje brez karantene

Za tri splošne izjeme za prehod meje ni sprememb. Še vedno velja, da se osebo, ki prihaja iz držav oziroma administrativnih enot držav na rdečem seznamu, napoti v karanteno na domu, razen če ob vstopu v Republiko Slovenijo predloži:

  1. negativni rezultat testa PCR na virus SARS-CoV-2, ki ni starejši od 48 ur od odvzema brisa in je opravljen v državi članici EU ali državi članici schengenskega območja,
  2. potrdilo o pozitivnem rezultatu testa PCR, ki je starejši od 21 dni, vendar ni starejši od šest mesecev ali potrdilo zdravnika, da je prebolela COVID-19 in od začetka simptomov ni minilo več kot šest mesecev ali
  3. dokazilo o cepljenju zoper COVID-19, s katerim dokazuje, da je od prejema drugega odmerka cepiva proizvajalca Biontech/Pfizer preteklo najmanj sedem dni ali proizvajalca Moderna najmanj 14 dni, oziroma od prejema prvega odmerka cepiva proizvajalca AstraZeneca najmanj 21 dni.
Potrdilo o testiranju in potrdilo zdravnika iz 2. točke se upošteva, če je bilo izdano v državah članicah EU oziroma državah članicah schengenskega območja.

Posebne izjeme za prehod meje brez karantene ali testa

Vstop v Republiko Slovenijo se brez napotitve v karanteno na domu dovoli tudi naslednjim kategorijam oseb, ki prihajajo iz države ali regije na rdečem seznamu:

  1. osebi, ki je napotena na ali z opravljanja nalog v sektorju mednarodnega prevoza in to ob prehodu meje izkazuje s »Spričevalom za delavce v sektorju mednarodnega prevoza« iz Priloge 3 Sporočila Komisije o izvajanju zelenih voznih pasov iz Smernic glede ukrepov za upravljanje meja za zaščito zdravja in zagotovitev razpoložljivosti blaga in bistvenih storitev (UL C št. 96 z dne 24. 3. 2020, str. 1) ali z drugo ustrezno listino, iz katere je mogoče razbrati, da jo je napotil delodajalec;
  2. osebi, ki izvaja prevoz blaga ali oseb v Republiko Slovenijo v gospodarskem prometu ali za tovorni ali potniški promet v tranzitu, če zapusti Republiko Slovenijo v osmih urah po vstopu v Republiko Slovenijo, in osebi, ki izvaja prevoz blaga ali oseb iz Republike Slovenije v gospodarskem prometu in se v Republiko Slovenijo vrača v osmih urah po izstopu iz Republike Slovenije;
  3. osebi, ki potuje v tranzitu čez Republiko Slovenijo in zapusti Republiko Slovenijo najpozneje v šestih urah po vstopu;
  4. osebi z diplomatskim potnim listom;
  5. osebi, ki še ni dopolnila 13 let in ki dnevno ali občasno prehaja mejo zaradi vključenosti v vzgojo, izobraževanje ali znanstveno raziskovanje v Republiki Sloveniji ali državi članici Evropske unije ali schengenskega območja in to izkazuje z ustreznimi dokazili.

Posebne izjeme s 7-dnevnim negativnim testom PCR ali HAG

Vstop v Republiko Slovenijo se brez napotitve v karanteno na domu dovoli tudi naslednjim kategorijam oseb, ki prihajajo iz države ali regije na rdečem seznamu, če predložijo negativni rezultat PCR ali hitrega antigenskega testa (HAG test) na virus SARS-CoV-2, ki ni starejši od sedem dni od dneva odvzema brisa:

  1. čezmejnemu dnevnemu delovnemu migrantu, ki ima delovno razmerje v eni od držav članic Evropske unije ali drugi državi schengenskega območja, za kar ima dokazilo oziroma s podpisano izjavo utemelji razlog za prehajanje meje kot dnevni delovni migrant, in se vrača v 14 urah po prehodu meje;
  2. osebi, ki je že dopolnila 13 let in ki dnevno ali občasno prehaja mejo zaradi vključenosti v vzgojo, izobraževanje ali znanstveno raziskovanje v Republiki Sloveniji ali državi članici Evropske unije ali schengenskega območja in to izkazuje z ustreznimi dokazili;
  3. osebi, ki prevaža osebo iz 5. točke prejšnjega odstavka oziroma osebo iz prejšnje točke in se čez mejo vrne takoj po opravljenem prevozu;
  4. dvolastniku ali najemniku zemljišča v obmejnem območju ali na obeh straneh državne meje, ki prehaja državno mejo s sosednjo državo zaradi opravljanja kmetijsko-poljedelsko-gozdarskih del in se vrača čez mejo najkasneje v desetih urah po prehodu meje. Te osebe lahko mejo prehajajo izven kontrolnih točk;
  5. osebi, ki mejo prehaja iz nujnih razlogov, vezanih na odpravo neposredne nevarnosti za zdravje ali življenje.
Test PCR ali HAG mora biti opravljen v državi članici EU ali državi članici schengenskega območja.

Prepovedana potovanja v države na rdečem seznamu

Prepovedana so potovanja v države oziroma administrativne enote držav na rdečem seznamu, razen za izjeme. To sta dve splošni izjemi (prebolevniki in cepljeni) in vse posebne izjeme. Šolarji in osebe, ki jih prevažajo, izjeme ne morejo uveljavljati, če je šola zaprta oziroma če se šolanje ne izvaja.

Te osebe morajo ob izstopu iz države predložiti enaka dokazila, kot se v skladu s tem odlokom zahtevajo ob vstopu v državo.

Napotitev v karanteno na domu

Desetdnevne karantene ni več mogoče predčasno prekiniti.


  • Turistični (nenujni) izstop iz Slovenije v države na rdečem seznamu od ponedeljka, 29.3.2021, do vsaj 12.4. ni več dovoljen! Izjema so CEPLJENI in tisti, ki so preboleli COVID-19
Seveda, dajmo se it klientelizma in omogočit dohtarjem potovanja med prazniki. Pa seveda tistim, ki se niso mirkal in so prebolel, da grejo lahko čez mejo žlahto pogledat...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ametist in AndY1

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
  • Turistični (nenujni) izstop iz Slovenije v države na rdečem seznamu od ponedeljka, 29.3.2021, do vsaj 12.4. ni več dovoljen! Izjema so CEPLJENI in tisti, ki so preboleli COVID-19
Seveda, dajmo se it klientelizma in omogočit dohtarjem potovanja med prazniki. Pa seveda tistim, ki se niso mirkal in so prebolel, da grejo lahko čez mejo žlahto pogledat...
Če že pluvaš po prebolelih, kako veš da nisi eden izmed njih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.596
-210
113
Saj lahko hojsove besede kopiram, ki jih je že prestavnik ZD v gorici povedal

"Odločitev za omejitev izstopa iz države je bila sprejeta, ker so bili obveščeni o velikem povečanj hospitalizacij ljudi, ki so se vračali ali bili v stiku z ljudmi, ki so se vračali iz držav z območja bivše Jugoslavije."

ja, 14 dni nazaj je dobil insidersko informacijo. Minister za zdravje je poklical Notranjega ministra, ne kolega Ministra za zdravje. Osebno HOJSA je poklical - to bi lahko kakšen novinar preveril, ker men je mal čudno, da bi se to kar takole malo mimogrede menili...

Ampak... zakaj pol ni naredil akcije 14 dni nazaj? ti so zdej večinoma že vsi preboleli po teh 14 dneh, ko oni zapirajo meje.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Kdo je koga klical ne vem, jaz sem prispevek videl ko je govoril predstavnik ZD ali pa bolnice v Gorici. Ti dso preboleli posledico lahko vidiš v sledilniku če pogledaš goriško koliko je drugih okuženih. Če jih bo deset tisoč romalo za praznike domov lahko pa potem ponovimo zgodbo čez dva tedna spet in tako v nedogled.
Poglej si podatke iz bosne včeraj 96 mrtvih, po pi nas v "najboljših časih covida". Včeraj so dobili komaj prvo cepivo donacijo s Turčije pa še to vsega skupaj nič.
Mi je pa ta "balkanska " mentaliteta zanimivo. Imam sodelavca ki sicer celo življenje živi v Slo ampak ne more iz svoje kože. Včeraj ***** kako ne bo moral na obisk v Bosno pa niti v sloveniji ne. Pa mu povem da starše lahko obišče ali brata ker z eno družino se lahko 4.4. družiš. In njegov zaključek...super, zjutraj naprej do staršev, potem do brata potem pa še k trem ali štirim drugim na obisk do konca dneva. Pa mu rečem da je dovoljeno samo dve družini,. In njegov odgovor, pa saj bomo sao štirje pa kup otrok naenkrat. Bomo pa večkat v dnevu ponovili. In tako jih razmišlja še n x 10k. Potem bo pa spet kako ni nič bolje.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe in msenjur

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Če že pluvaš po prebolelih, kako veš da nisi eden izmed njih?

Kako vem? Ne vem. Nisem pa imel nobenega simptoma, ne nihče v moji družini. Povečini se držim ukrepov, ne potujem, v trgovino grem na 14 dni, v "službi nisem bil že več kot pol leta, vsak dan delam od doma. Velike večine ljudi nisem videl od lanskega poletja, še lastno mati samo parkat. Better safe than...

In če sem, super, šlo čez brez simptomov. Pa zaradi tega nikamor ne smem, ker nimam "papirja". In če je vojna, je vojna za vse. Zakaj bi bili nekateri priviligirani, ki so se imeli šanso cepit?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Mislim :bonk: , a sedaj se bomo šli da tisti ki stakne "nahod" je prasec ker se ne drži ukrepov? Sam se držim v mejah ZKP vseh ukrepov, pa sem decembra staknil virus - morda v službi (dva v pisarni na 30 m2, vse skupaj 3 na 100 m2), morda od vnukov, otrok, žene, na cesti, v trgovini, .... In sedaj naj obtožujem vse okoli sebe? Cepit pa se ne morem - še, ker nisem "priviligirana" skupina!
BUDALE!
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.596
-210
113
Kdo je koga klical ne vem, jaz sem prispevek videl ko je govoril predstavnik ZD ali pa bolnice v Gorici. Ti dso preboleli posledico lahko vidiš v sledilniku če pogledaš goriško koliko je drugih okuženih. Če jih bo deset tisoč romalo za praznike domov lahko pa potem ponovimo zgodbo čez dva tedna spet in tako v nedogled.
Poglej si podatke iz bosne včeraj 96 mrtvih, po pi nas v "najboljših časih covida". Včeraj so dobili komaj prvo cepivo donacijo s Turčije pa še to vsega skupaj nič.
Mi je pa ta "balkanska " mentaliteta zanimivo. Imam sodelavca ki sicer celo življenje živi v Slo ampak ne more iz svoje kože. Včeraj ***** kako ne bo moral na obisk v Bosno pa niti v sloveniji ne. Pa mu povem da starše lahko obišče ali brata ker z eno družino se lahko 4.4. družiš. In njegov zaključek...super, zjutraj naprej do staršev, potem do brata potem pa še k trem ali štirim drugim na obisk do konca dneva. Pa mu rečem da je dovoljeno samo dve družini,. In njegov odgovor, pa saj bomo sao štirje pa kup otrok naenkrat. Bomo pa večkat v dnevu ponovili. In tako jih razmišlja še n x 10k. Potem bo pa spet kako ni nič bolje.

hja lej. prepovedan sadež je vedno najbolj mikaven. in potem izvohati pot do njega - tudi to je tudi izziv. Slovenci imamo radi take izzive - kako obidit nek zakon. Tak pač je pri nas. Nismo vsi popolni. razen nekaterih.

Ne, sej razumem da se bojijo vnosov, ampak če je hojs dobil klic 14 dni nazaj, zakaj ni takrat urgiral? zdej so 14 dni vnasali virus - z vedenjem našega notranjega ministra. To mi ne deluje nič dost državotvorno.

ali so mogoče le rabili nov vir okužb, da so lahko še tole kao zadnjo zaporo potegnili?



sicer sem narobe razumel - sem mislil, da ga je HR zdravstveni minister poklical, pa ga je očitno naš... ampak to ne spremeni zgornjih vprašanj. Se pa poraja novo - a to kar tko mal vsak zase meni? MZ in MNZ - JJ in NIJZ - NIJZ in Počivalšek?
 
I

Izbrisan uporabnik 474

Pa u peezdo materno! Ko se je začelo pogovarjat o cepivih, je bil tu en grozen lajež, da pa oni (in kar nekaj takšnih je tukaj gor) se že ne bodo cepili, da cepivo ni varno in da z veseljem odstopijo svojo dozo, da se naj najprej pocepi politike, zdravnike (ki so zagovarjali cepivo), DSO-je... In evo, to se naredi, prioritetna lista je znana. Ne, zdaj je treba vik in krik zagnat, ker nekateri ne pridejo do cepiva (kao niso "posvečeni") in ne morejo "dole"?! Pa kaj se vi sploh berete za sabo??!!! Časovnica pridobitve cepiva in cepljenja je, kakršna je. Lahko bi bila hitrejša, a lahko bi bila veliko počasnejša. Mislim, da je državi hudo žal, ker njihov urnik cepljenja "nekritičnih skupin" ne pokriva z vašim urnikom "lazenja dole". In seveda te teorije, da država dela to samo zato, da bi nagajala "neposvečenim" - dajte si vcepit v melono - državo boli kuhac za vas. Če ste se znašli v neki luknji, je to zgolj in le smola, ne neki master plan zajebavanja državljanov.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Pa u peezdo materno! Ko se je začelo pogovarjat o cepivih, je bil tu en grozen lajež, da pa oni (in kar nekaj takšnih je tukaj gor) se že ne bodo cepili, da cepivo ni varno in da z veseljem odstopijo svojo dozo, da se naj najprej pocepi politike, zdravnike (ki so zagovarjali cepivo), DSO-je... In evo, to se naredi, prioritetna lista je znana. Ne, zdaj je treba vik in krik zagnat, ker nekateri ne pridejo do cepiva (kao niso "posvečeni") in ne morejo "dole"?! Pa kaj se vi sploh berete za sabo??!!! Časovnica pridobitve cepiva in cepljenja je, kakršna je. Lahko bi bila hitrejša, a lahko bi bila veliko počasnejša. Mislim, da je državi hudo žal, ker njihov urnik cepljenja "nekritičnih skupin" ne pokriva z vašim urnikom "lazenja dole". In seveda te teorije, da država dela to samo zato, da bi nagajala "neposvečenim" - dajte si vcepit v melono - državo boli kuhac za vas. Če ste se znašli v neki luknji, je to zgolj in le smola, ne neki master plan zajebavanja državljanov.
Dej si ti vcepit v glavo v kakšni državi živiš. To je država kjer se vsi ''znajdejo'' in so carji, ker se znajdejo. Če narediš po pravilih si luzer. To je država, kjer velika večina gleda samo in izključno za svojo rit, za blagor družbe ali drugih pa ni šans, da tudi z mezincem mrdnejo. Ko dodaš zraven še vpliv balkana (pa ne mislim s tem samo na osebe iz juga, ampak ta vpliv pridno izvajajo tudi čistokrvni slovenci), si tam kjer si. Je tukaj na forumu lepo razvidno.
Jaz sem prebolel in sem izjema in bi lahko šel kamorkoli, pa mi tudi na kraj pameti ne pade, da bi se šel sedaj turista. In mi gre totalno na k..., da obstajajo te izjeme. Me precej znancev in strank začudeno pogleda, kaj se grem saj sem le prebolel, ko še vedno izvajam vse samozaščitne ukrepe.

Žal tudi sam vedno bolj mislim, da so si svinje pri koritu zrihtale te izjeme, da bodo imele mir med prazniki dol na Jadranu.
In sem prepričan, da če bi brezplačen vsadek 5G čipa pod kožo bil dovolj za izjemo, bi največji teoretiki zarot takoj stali v vrsti za to in bi bilo to nekaj najboljšega na svetu. To je država v kateri živiš in ozri se okoli, to so ljudje s katerimi živiš.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Zakaj bi bili nekateri priviligirani, ki so se imeli šanso cepit?
Meni se zdi to povsem smiselno in tudi PRAVIČNO. Precej boljša nagrada za zaposlene v DSO in zdravstvu, ki so se imeli možnost cepiti med prvimi in tvegati nepoznane stranske učinke na račun tega, da bodo njihovi oskrbovanci manj ogroženi, kot je bil prelet letal lani.
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.596
-210
113
Pa u peezdo materno! Ko se je začelo pogovarjat o cepivih, je bil tu en grozen lajež, da pa oni (in kar nekaj takšnih je tukaj gor) se že ne bodo cepili, da cepivo ni varno in da z veseljem odstopijo svojo dozo, da se naj najprej pocepi politike, zdravnike (ki so zagovarjali cepivo), DSO-je... In evo, to se naredi, prioritetna lista je znana. Ne, zdaj je treba vik in krik zagnat, ker nekateri ne pridejo do cepiva (kao niso "posvečeni") in ne morejo "dole"?! Pa kaj se vi sploh berete za sabo??!!! Časovnica pridobitve cepiva in cepljenja je, kakršna je. Lahko bi bila hitrejša, a lahko bi bila veliko počasnejša. Mislim, da je državi hudo žal, ker njihov urnik cepljenja "nekritičnih skupin" ne pokriva z vašim urnikom "lazenja dole". In seveda te teorije, da država dela to samo zato, da bi nagajala "neposvečenim" - dajte si vcepit v melono - državo boli kuhac za vas. Če ste se znašli v neki luknji, je to zgolj in le smola, ne neki master plan zajebavanja državljanov.

eh dej dej, tebe moti samo to, da želimo "dole". pač si nacionalist.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

eh dej dej, tebe moti samo to, da želimo "dole". pač si nacionalist.

Lej kake bedarije pišeš... Kvečjemu če me kaj moti je hinavščina, egoizem in dvoličnost. In pri nekaterih tukaj tolče to presneto ven. Milijon izgovorov, zakaj bi oni lahko, drugi pa ne. In ko ne smejo, je to državna zarota, osebno maščevanje Hojsa, nagajanje itd. Da se ne menimo, da se ploščo obrača ravno kakor veter zapiha.
Ne vem zakaj bi zdaj mene motilo, da nekdo hoče "dol" ali pa da bi iz mene tolkla faušija. Imamo pri hrčkih 2 nepremičnini in 1 premičnino. Bodo počakale. Nobena ne bo zgnilila ali razpadla, kot hočejo nekateri tukaj prikazat in iskati razloge, zakaj je treba nujno dol. Samo eni pač vidijo (vidite) samo sebe in čisto nič drugega. Kot je že sad napisal - Slovenci smo prvaki v egoizmu in izigravanju pravil, zelo dobri smo tudi pri nesprejemanju lastne krivde in posledic. Hočeš primer? Poglej Andy1-ja... Več mesecev že hodi sanirat tisto jebeno vejo, ko ni ogrožala nikogar in ničesar. Prvo bi jo šel malo pogledat dol, pol naredit plan, pol s familijo dol, da še sliši mnenje hčerke in dečve, pol še enkrat dol, da vidi če se je kaj spremenilo itd. Ko mu hrčki prvič nasedejo, pa ne duha ne sluha o kakšni veji, bile so pa slike od vsega drugega, samo od jebene veje ne. Najprej je veja ogrožala imovino, ampak ker bi bilo treba plačat PCR test, pa ni tako pomembna. Pa to je 3x 100€... kakih 3x100€, če greš vejo sanirat, ne rabiš vlačit zraven še celo familijo... Evo, lep primer podrkavanja ukrepovov in zavijanja lastnih egoističnih namenov v "reševanje kučice na Pagu"
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.596
-210
113
Lej kake bedarije pišeš... Kvečjemu če me kaj moti je hinavščina, egoizem in dvoličnost. In pri nekaterih tukaj tolče to presneto ven. Milijon izgovorov, zakaj bi oni lahko, drugi pa ne. In ko ne smejo, je to državna zarota, osebno maščevanje Hojsa, nagajanje itd. Da se ne menimo, da se ploščo obrača ravno kakor veter zapiha.
Ne vem zakaj bi zdaj mene motilo, da nekdo hoče "dol" ali pa da bi iz mene tolkla faušija. Imamo pri hrčkih 2 nepremičnini in 1 premičnino. Bodo počakale. Nobena ne bo zgnilila ali razpadla, kot hočejo nekateri tukaj prikazat in iskati razloge, zakaj je treba nujno dol. Samo eni pač vidijo (vidite) samo sebe in čisto nič drugega. Kot je že sad napisal - Slovenci smo prvaki v egoizmu in izigravanju pravil, zelo dobri smo tudi pri nesprejemanju lastne krivde in posledic. Hočeš primer? Poglej Andy1-ja... Več mesecev že hodi sanirat tisto jebeno vejo, ko ni ogrožala nikogar in ničesar. Prvo bi jo šel malo pogledat dol, pol naredit plan, pol s familijo dol, da še sliši mnenje hčerke in dečve, pol še enkrat dol, da vidi če se je kaj spremenilo itd. Ko mu hrčki prvič nasedejo, pa ne duha ne sluha o kakšni veji, bile so pa slike od vsega drugega, samo od jebene veje ne. Najprej je veja ogrožala imovino, ampak ker bi bilo treba plačat PCR test, pa ni tako pomembna. Pa to je 3x 100€... kakih 3x100€, če greš vejo sanirat, ne rabiš vlačit zraven še celo familijo... Evo, lep primer podrkavanja ukrepovov in zavijanja lastnih egoističnih namenov v "reševanje kučice na Pagu"

no vidiš, da se da tudi brez poniževalnih tonov spisat post.

ampak - tvoja nepremičnina te bo seveda počakala, in tebe ne moti, da jo ne greš pogledat pol leta, ne moreš pa tega pričakovat tega od drugih. Vsak ima svoje prioritete. Enim vikend pomeni več kot domača bajta.

Sej najbolj problematičen je pa bedast ukep, zakaj ne smeš tja. Sej če bi bili vzrok logičen in smiseln mislim, da bi se tudi Andy in vsi ostali umirili in počakali da vihar mine, takrat nihče ne bi iskal bližnjic in raznih izigravanj.

ampak ja, takle mamo. ukrepi so butasti, ampak nimamo kej. zobe stisnt še teh 11 dni. že ene 20ič.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Kako vem? Ne vem. Nisem pa imel nobenega simptoma, ne nihče v moji družini. Povečini se držim ukrepov, ne potujem, v trgovino grem na 14 dni, v "službi nisem bil že več kot pol leta, vsak dan delam od doma. Velike večine ljudi nisem videl od lanskega poletja, še lastno mati samo parkat. Better safe than...

In če sem, super, šlo čez brez simptomov. Pa zaradi tega nikamor ne smem, ker nimam "papirja". In če je vojna, je vojna za vse. Zakaj bi bili nekateri priviligirani, ki so se imeli šanso cepit?

Mal se mi smiliš z takšnim lajfom, vendar če tebi odgovarja.....

Mi smo se z kolegi in njihovimi družinami velikokrat "družili" zunaj in na raznih pohodih pa kolesarskih izletih. Nismo se objemali in lupčkali, neke posebne distance pa tudi nismo držali. Stare starše po obeh straneh smo povprašali kakšen je njihov odnos do kovida in posledično obiskovanja. Vsi so se strinjali z obiski. Po njihovo je bolje živeti in "morda" umreti obkrožen z družino, kot pa sam.

Domov ni k nam hodil nihče in mi k nobenemu. Vsa druženja so bila/so zunaj.
En moj kolega dela na kovidnem oddelku, drugi dela na urgenci. Oba sta na tedenski bazi testirana. Kovida nikoli do sedaj nista imela. Jaz sem se parkrat na šihtu preventivno testiral, vedno negativen.

Imeli smo tudi 3 okužbe z kovidom v lanskem letu na šihtu, nihče ni okužil nobenega. 2 sta izvedela da sta pozitivna, ko so v familijo dobili kovid (noben od niju ni bil prinesitelj), en je pa 1 cel dan imel 37,5 vročine. Drugih simptomov niso imeli.

Sam ne trdim da kovid ni nevaren, vendar se zaradi tega ni potrebno popolnoma izolirati od sveta. Življenje je lepo in stres ubija.
 
I

Izbrisan uporabnik 474

ampak - tvoja nepremičnina te bo seveda počakala, in tebe ne moti, da jo ne greš pogledat pol leta, ne moreš pa tega pričakovat tega od drugih. Vsak ima svoje prioritete. Enim vikend pomeni več kot domača bajta.

Nazadnje, kolikor sem preveril, živimo v demokraciji in ne anarhiji, kjer bi vsak počel, karkoli se mu zljubi in sam pri sebi misli, da je prav. In zaradi takšnih "anarhistov" so ukrepi takšni kot so. Lahko bi bili milejši, kot recimo poleti, ko so vsi rekli, da gredo samo do vikenda in nazaj. Zrće pa nabito polne... Recimo... In druga nepremičnina je pač luksuz in luksuz je med zadnjimi na prioritetni lestvici države.

Sej najbolj problematičen je pa bedast ukep, zakaj ne smeš tja. Sej če bi bili vzrok logičen in smiseln mislim, da bi se tudi Andy in vsi ostali umirili in počakali da vihar mine, takrat nihče ne bi iskal bližnjic in raznih izigravanj.

Seveda, treba je po otročje. Če nekdo reče "ne" je treba poiskat 1001 bedast razlog za "ja". Upam, da resno kdo tako ne razmišlja (in da ima več kot 12 let). Razlog je preprost egoizem in nezmožnost prilagajanja.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad in mosseero

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Nazadnje, kolikor sem preveril, živimo v demokraciji in ne anarhiji, kjer bi vsak počel, karkoli se mu zljubi in sam pri sebi misli, da je prav. In zaradi takšnih "anarhistov" so ukrepi takšni kot so. Lahko bi bili milejši, kot recimo poleti, ko so vsi rekli, da gredo samo do vikenda in nazaj. Zrće pa nabito polne... Recimo... In druga nepremičnina je pač luksuz in luksuz je med zadnjimi na prioritetni lestvici države.



Seveda, treba je po otročje. Če nekdo reče "ne" je treba poiskat 1001 bedast razlog za "ja". Upam, da resno kdo tako ne razmišlja (in da ima več kot 12 let). Razlog je preprost egoizem in nezmožnost prilagajanja.
Koga se ti zdi bolj pametno najprej cepiti? JU, ki v veliki vecini dela od doma ali gospodarstvo, ki je vsak dan na delovnem mestu s svojimi sodelavci in v kontaktu s strankami?