Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Nazadnje sem šla na Hrvaško enkrat oktobra, ko je Janša sredi tedna napovedal izredno konferenco za novinarje. Sploh poslušala nisem, samo metala stvari v avto. Očitno bo treba še naprej delovat po istem principu, pa ne samo za izlete v tujino.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Jem pa travo, a ne?

Dej ne bluzi, ker dobro veš, da to ni izvedljivo. Zato pa so to naredili, da velja od danes, da jim ne bi do četrtka pobegnil čez.
Čaki, a pol se ne držiš samo na svojem vikendu dol na Pagu? Tudi okrog hodiš? Odloči se sedaj.

PS: Taki zavzetež kot si ti, bi pričakoval, da imaš letno zalogo hrane in vsega potrebnega v kleti. Bi pač šel z Ampero dol in ne z Mazdo. Jeb... ga, vsega ne moreš imeti.

Drgač pa, da ti pomagam še s parimi razlogi/opravičili zakaj včeraj nisi utegnil iti dol:
ena guma je bila 0,1 bar premalo napolnjena
luna je bila 1 stopinjo preveč desno in 1 lumen preveč svetla
1 meter ceste na jadranski magistrali je imel 2 kamenčka preveč
nisi se še sprdnil

O tem kako to ni izvedljivo, si pa preberi post od sousis Vse se da, če hočeš. Če pa želiš le jamrat, so pa to top izgovori.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Čaki, a pol se ne držiš samo na svojem vikendu dol na Pagu? Tudi okrog hodiš? Odloči se sedaj.

PS: Taki zavzetež kot si ti, bi pričakoval, da imaš letno zalogo hrane in vsega potrebnega v kleti. Bi pač šel z Ampero dol in ne z Mazdo. Jeb... ga, vsega ne moreš imeti.

Drgač pa, da ti pomagam še s parimi razlogi/opravičili zakaj včeraj nisi utegnil iti dol:
ena guma je bila 0,1 bar premalo napolnjena
luna je bila 1 stopinjo preveč desno in 1 lumen preveč svetla
1 meter ceste na jadranski magistrali je imel 2 kamenčka preveč
nisi se še sprdnil

O tem kako to ni izvedljivo, si pa preberi post od sousis Vse se da, če hočeš. Če pa želiš le jamrat, so pa to top izgovori.
Hrano imam s sabo. V nedeljo so trgovine zaprte. Sousis je šla sredi tedna. Takrat trgovine niso zaprte.

Ampak ja, vidim, kaj delaš. Podrkavaš.
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.682
2.478
113
Se strinjam, če se zapre meje, se zapre meje za vse.

Če so pa odprte za prebolevnike in cepljene, pa so lahko odprte tudi za tiste z negativnimi testi.

To je čisto bolana fora strokovne ekipe, da so poskrbeli za kolege zdravnike za velikonočne počitnice na Jadranu. Pa še veljavnost so dali že na današnjji dan, da jim slučajno ne bi do četrtka pobegnili čez mejo.
Andy, do sedaj 95% alterja ni hodilo na hrvaško, ker pač tam nimajo nepremičnine. ti si pa veselo hodil, kot izjema, ti in Kacin.
sedaj se dereš : vsi al pa nobeden. si se kot kalceta obrnil se reče. :valjamse:
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
Hrano imam s sabo. V nedeljo so trgovine zaprte. Sousis je šla sredi tedna. Takrat trgovine niso zaprte.

Ampak ja, vidim, kaj delaš. Podrkavaš.
Jaz podrkavam?
10 minut nazaj si tole napisal:
Jem pa travo, a ne?

Dej ne bluzi, ker dobro veš, da to ni izvedljivo. Zato pa so to naredili, da velja od danes, da jim ne bi do četrtka pobegnil čez.
Sedaj pišeš, da imaš hrano s sabo. Ja hudiča no, odloči se.
Drugače, če je nakup hrane problem, evo ti par rešitev:
kupiš na bencinski hrano
naročiš sosedu dol na Pagu naj ti prinese hrano in mu stisneš enega dvajsetaka (EUR) za to, ker nisi rabil dati 700 EUR (namerno pretiravam) za PCR teste.
se spotoma ustaviš v eni trgovini na Hrvaškem (karantena še nobenemu pravemu balkancu ni bila težava, tako da, ne bo panike, pazi le, da svojo familijo zakleneš v avto in greš le ti v trgovino).

Drugače pa: pravi doomsday preper bi v petek ob informaciji, da se bo v nedeljo sprejelo sklepe, takoj šel v lokalne trgovine in jih izropal, nafilal Mazdico z bencinom, preveril gume in jo pustil laufat, tako da bi takoj v nedeljo ob 17.01 že divjal proti morju s porabo 4.5 litra. Cesta je bila prazna, tako da bi morda prišel celo na 4.3.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Pepe

CLIO15

Guru
1. nov 2007
13.031
3.921
113
V Mariboru imamo 2 trgovini odprti v Nedeljo do 18h oziroma do 21 h.
Market Betka in Market Korenček.

Sedaj pa mi reči da v veliki prestolnici nimate nič odprtega v Nedeljo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.885
9.549
113
V Mariboru imamo 2 trgovini odprti v Nedeljo do 18h oziroma do 21 h.
Market Betka in Market Korenček.

Sedaj pa mi reči da v veliki prestolnici nimate nič odprtega v Nedeljo.
Ah dej, važno je, da jokca po forumu, kak je bogi in se mu kratijo pravice ter lepi YT videe gor. Če bi res hotel, bi bil včeraj že na Pagu in se nam od tam smejal.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.664
113
Ja da fak no. Kaj si pa te včeraj zvečer delal? Napokal bi stvari v avto in spokal na Hrvaško. Si imel od 17.00 ure naprej 9 ur časa.
Spet eno samo jamranje, da bi pa kaj naredil pa ne. Pol so pa politiki krivi. :evil:
Bi lahko danes zjutraj že lepo noge namakal v morje in nam privoščil kakšno fotko sončnega vzhoda. Ti to čisto zamerim.

Tukaj take stresaš, da se nas pol križa zraven, potem pa vidimo, da je tvoj glavni cilj samo otresanje gob.. in jamranje. Če bi bil pravi balkanc, bi se nam sedaj režal s Paga in nas pomiloval, kako smo v zaporu in tik pred tem, da si strel v glavo privoščimo od vsega hudega.
Z vsem spoštovanjem, ampak si pomislil, da je danes ponedeljek, in da običajni ljudje vseeno hodimo v službe.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.487
5.664
113
Zakaj pa rabiš PCR test? Saj se ti ja iz svojega vikenda nikamor ne premakneš, a ne? Greš lepo v karanteno dol in je. Pa še malo po hrvaških forumih moraš pojamrat, kako je Hrvaška zapor :).
Glede karantene. Ja seveda greš lahko v karanteno, tudi meni je to prva stvar ki mi je v glavo padla, dokler nisem malo razmislil in prišel do zaključka, da se tudi v 10 dnevni karanteni ne smeš vrnit domov v matično državo, ker se to smatra kot kršenje karantene. Kazen 8000 kun. Fajn ne?
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Glede karantene. Ja seveda greš lahko v karanteno, tudi meni je to prva stvar ki mi je v glavo padla, dokler nisem malo razmislil in prišel do zaključka, da se tudi v 10 dnevni karanteni ne smeš vrnit domov v matično državo, ker se to smatra kot kršenje karantene. Kazen 8000 kun. Fajn ne?
Informacija MNZ-ja (ko sem spraševal zame in za konkreten primer). Če si napoten v karanteno si dolžan biti na navedenem naslovu 10 dni. Premik iz te lokacije na domači naslov, kjer bi nadaljeval karanteno ni dovoljeno oziroma je kršitev karantene.

Se je pa potrebno zavedat sledeče. Vse to ima direkten in tudi indirekten namen. Direkten namen je da se prepreči potencialne prenose COIVD-a. Indirekten namen pa je odvrnit ljudi od samih potovanj (zato niso postopki mišljeni v smislu, da bi olajšali potovanja ljudem, ravno obratno).
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.597
-208
113
ampak kaj je fora? kaksnega prenosa? ce grem v kranj al pa v pulo na vikend. zakaj iz kranja lahko prinesem virus iz hr ga pa ne smem? a je tisti njihov kaj bolj drugacen kot nas? zakaj so vnosi iz tujine tok bolj hudi kot prenosi v nasi drzavi?

da ne omenjam, da na vikendu si trenutno precej bolj izoliran kot pa doma, ko se vedno najde kaksen sosed/kolega ki pride mal pozdravit.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
ampak kaj je fora? kaksnega prenosa? ce grem v kranj al pa v pulo na vikend. zakaj iz kranja lahko prinesem virus iz hr ga pa ne smem? a je tisti njihov kaj bolj drugacen kot nas? zakaj so vnosi iz tujine tok bolj hudi kot prenosi v nasi drzavi?

da ne omenjam, da na vikendu si trenutno precej bolj izoliran kot pa doma, ko se vedno najde kaksen sosed/kolega ki pride mal pozdravit.
Ker so strokovnjaki prepričani in nas že ves čas s tem ustrahujejo, da so vsi sevi iz tujine bolj kužni in hujši za prebolevanje. Čeprav smo že zdavnaj ugotovili, da je naš domači avtohtoni sev daleč najbolj nevaren .
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.597
-208
113
pa kaj, sej hrvaski recimo sploh ne obstaja?

torej se virus izoblikuje glede na to v kateri drzavi je al kako? to more bit nek super pametni kitajski virus.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
ampak kaj je fora? kaksnega prenosa? ce grem v kranj al pa v pulo na vikend. zakaj iz kranja lahko prinesem virus iz hr ga pa ne smem? a je tisti njihov kaj bolj drugacen kot nas? zakaj so vnosi iz tujine tok bolj hudi kot prenosi v nasi drzavi?

da ne omenjam, da na vikendu si trenutno precej bolj izoliran kot pa doma, ko se vedno najde kaksen sosed/kolega ki pride mal pozdravit.

Pejt vprašat na gorniško zakaj so danes v črni regiji pa od kje je največji % tistih prišel da se je virus razširil. Saj vsi vedo celo po tv je bil prispevek pa je potem hitro vse potihnilo.