Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Koga se ti zdi bolj pametno najprej cepiti? JU, ki v veliki vecini dela od doma ali gospodarstvo, ki je vsak dan na delovnem mestu s svojimi sodelavci in v kontaktu s strankami?
Jaz bi bil najbolj vesel, če bi bilo v zakonu zapisano: PRVI na lestvici za cepljenje AndY1, da gre lahko na svoj vikend. Zraven bi morali zapisati še, da se napove vojno vsaki državi, ki AndY1 ne spusti brez omejitev čez mejo in mu zraven časti še gorivo od meje do vikenda in nazaj.
Tako da bi, potem brali malo manj tvojega jamranja. MALO manj, ker vem, da bi našel 1001 drugi razlog za pizdakanje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero in Pepe
19. jul 2007
2.820
1.536
113
prilagajamo se ze 1 leto.

ne mi o nezmoznosti prilagajanja in egoizmu.
Kitajska ima svoj pogled na to.

In kaj naj bi pomenilo to: "prilagajamo se ze 1 leto."
Pa pusti IJJ in Kreka in "14 dni bo ključnih".
Vzemi osebo iz "kritične infrastrukture" in si zamisli da reče: eno leto je bilo dost, jst se ne grem več. Zakaj so bile šole pri nas zaprte dlje kot drugje po Evropi. Zato ker smo bili edini, ki smo imeli f*cking 4 mesece incidenco okužb večjo kot 1200 na dan, vsak dan znova.

Zakaj imamo spet f*uckign lockdown, zato ker bomo že ta teden spet na 1000 okužb dnevno (7-dnevno povprečje).
 
I

Izbrisan uporabnik 474

JU v tistih sektorjih, kjer je pomembno za delovanje države. Ostale ne, je pa res da bi se v tisti drugi skupini našel en AndY1, ki bi bil prepričan, da je njegov sektor "hvatanja krivina in mešanja lufta" prav tako pomemben in bi zagnal cel vik in krik ter iskal 1001 zakon, podzakonski akt in člen, na katerem bi zgradil svoj primer krivice in diskriminacije (in Slovenci smo odlični v tem). Tako da ali cepiš celotno Ju ali nobenega.
Kar se gospodarstva tiče - testiranje vsaj 1x tedensko, omejit stike kolikor je le mogoče, poskrbet za zaščito itd., dokler ni zadostnih količin cepiva.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Pepe

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Jaz sem v vsakem primeru na koncu vrste :valjamse:
Hvala, da mi namenjate tolk pozornosti. Na meni itak 'cepivo' ne deluje tudi ce se hocem 'cepiti'.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.884
9.549
113
Koga se ti zdi bolj pametno najprej cepiti? JU, ki v veliki vecini dela od doma ali gospodarstvo, ki je vsak dan na delovnem mestu s svojimi sodelavci in v kontaktu s strankami?
Spet en lep primer zavajanja in usmerjanja pozornosti na čisto x nepomembno stvar s strani dr. YT.
No, dej mi povej. Samo en plastičen primer:
Delavec v proizvodnji, je v hali skupaj s še 4-imi delavci, ki skrbijo vsak za svojo linijo, stik med njimi je minimalen.
Zdravniško osebje, ki sprejema in dela s COVID bolniki. Zraven mi še povej, kako bodo te osebe delale remote?
Šolniki, ki imajo na dan 8x30 frocov, med katerimi ne moreš ustvarit razdalje.

No, koga bi ti prej cepil? Povej. In pa povej, po kateri strategiji cepljenja je CELOTNA JU prva na vrsti za cepljenje? Hvala.

In s takimi lažmi se potem ustvarja popolnoma neproduktivne zaplete.
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.947
1.838
113
Jaz bi bil najbolj vesel, če bi bilo v zakonu zapisano: PRVI na lestvici za cepljenje AndY1, da gre lahko na svoj vikend. Zraven bi morali zapisati še, da se napove vojno vsaki državi, ki AndY1 ne spusti brez omejitev čez mejo in mu zraven časti še gorivo od meje do vikenda in nazaj.
Tako da bi, potem brali malo manj tvojega jamranja. MALO manj, ker vem, da bi našel 1001 drugi razlog za pizdakanje.
Če se dr. YT cepi jutri, to za nas tukaj ne spremeni nič. Ker on pol najde še 10 stvari da bo jamral. Spomnimo se samo te teme tukaj lani, filmski beg iz hr z zaklenjenimi otroci v avtu. Cvilil je še 2 meseca
 
  • Haha
Reactions: sad

msenjur

Guru
11. sep 2007
26.595
-211
113
grozno. zabarikadirana je za pleksijem, z masko + maska na stranki. kaj sploh lahko pride do nje? ampak sej jim ni problem delat - se jim splača.

čudno da se nikomur ne mudi za trgovke, ki imajo od vseh največ direktnih stikov z drugimi osebami.
 

guardy

Guru
3. avg 2007
8.470
1.043
113
Obišči stran
Mal se mi smiliš z takšnim lajfom, vendar če tebi odgovarja.....

Mi smo se z kolegi in njihovimi družinami velikokrat "družili" zunaj in na raznih pohodih pa kolesarskih izletih. Nismo se objemali in lupčkali, neke posebne distance pa tudi nismo držali. Stare starše po obeh straneh smo povprašali kakšen je njihov odnos do kovida in posledično obiskovanja. Vsi so se strinjali z obiski. Po njihovo je bolje živeti in "morda" umreti obkrožen z družino, kot pa sam.

Domov ni k nam hodil nihče in mi k nobenemu. Vsa druženja so bila/so zunaj.
En moj kolega dela na kovidnem oddelku, drugi dela na urgenci. Oba sta na tedenski bazi testirana. Kovida nikoli do sedaj nista imela. Jaz sem se parkrat na šihtu preventivno testiral, vedno negativen.

Imeli smo tudi 3 okužbe z kovidom v lanskem letu na šihtu, nihče ni okužil nobenega. 2 sta izvedela da sta pozitivna, ko so v familijo dobili kovid (noben od niju ni bil prinesitelj), en je pa 1 cel dan imel 37,5 vročine. Drugih simptomov niso imeli.

Sam ne trdim da kovid ni nevaren, vendar se zaradi tega ni potrebno popolnoma izolirati od sveta. Življenje je lepo in stres ubija.

Če usekam en "krekizem": zaradi takih smo tam kjer smo :evil:
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.457
1.406
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Tudi v JU so deli, ki so v stalnem stiku s strankami in ne morejo delati od doma. Potnega lista, vozniškega dovoljenja in osebne izkaznice se ne da poslati po računalniku.
Seveda ne, prinese ti ga poštar, ki prav tako ni upravičen do cepljenja. Pošta je itak neka čudna stvar, pri nekaterih ukrepih se sploh ne omenja. Ne tič ne miš....
 
  • Wow
Reactions: Matey

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77 in bertoncl