Covid-19 Covid-19 A bo kaj od poletnega dopusta v tujini?

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.060
4.065
113
Tiste glamping hišice bi bile lahko odprte že ves čas. Samo še verigo montirajo da ne moreš več kot 5m stran od vhoda, pasja uta je itak že postavljena. Hrano ti porinejo pa kot steklemu psu z 2h metrov (od dosega ketne), noben problem. Boljšega izkustva dopusta kot karantene ne more bit.

Vedno sem se posmehoval, ampak moram priznat da so tile glamping "placi" idealna rešitev za turizem v trenutnih razmerah.
Povej to se Kurzu, ki odpira gostinske lokale. In to ne takeaway.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.881
2.451
113
Če si iz Ljubljane, nit ne hodi v te konce. Ne rabimo raznašalcev virusa. Sploh ne vem, kaj vam je, da eni rinete iz žarišč virusa v zdravo okolje.
Debata je o čredni imunosti. Tudi na Štajrskem. Sicer pa, če mene useka, zakaj ne bi še tebe? A v Portorož/Piran/morje ti pa paše?
Tisti ta švoh so pač pokasirali. Ob odprtju dobimo čredno imunost, smrti bo manj - je sedaj - in nekdo žanje uspeh!
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.980
6.685
113
Recimo, da spada moje vprašanje v tole temo.

Trenutno velja prepoved kampiranja v urejenih kampih. V "javni" naravi pri nas ni dovoljeno kampirati. Je pa dovoljeno kampirati v naravi, če se gre za privat posest, seveda z dovoljenjem lastnika.

Kam pa spadajo turistične kmetije? Jutri se odprejo terase gostinskih lokalov, verjetno bodo lahko začele delovati tudi turistične kmetije - za namen gostinske ponudbe. Kaj pa kampiranje pri njih?
 

Car

POSTman
4. avg 2007
8.347
1.212
113
55
Planet zemlja
www.posta.si
Seveda se lahko kampira na turističnih kmetijah, zakaj pa ne. Odpirajo se tudi PZA-ji, tako da bo v kratkem vse odprto. Jaz naslednji teden grem, če ke ne bodo ošpičene prekle letele dol!