Connecting flight

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
Tukaj veliko pomagajo osebne izkušnje. Recimo na Dunaju si upam vzeti let s 30 minutno povezavo, v Munchnu isto, v Frankfurtu pa najmanj 1 uro. Na Gatwicku pod 2 uri sploh ne razmišljam, v Beogradu se da tudi v pol ure.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
Citat:
Uporabnik der_Alte pravi:
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Čez pregled ročne prtljage in dokumentov boš moral iti.

And therein lies the problem. Saj sem že pisal, kako sem na Heathrowu 40 minut čakal na pregled nahrbtnika. Pazi, ne skupno čakanje, tisto je bilo še dodatno tratenje časa. Toliko časa sem čakal od trenutka, ko so nahrbtnik dali na stran, ker sem zgleda imel preveč USB diskov in računalniške krame, do trenutka, ko sem raje sam zmetal stvari nazaj v nahrbtnik in tekel na letalo.
uf-1.gif
Ne vem kaj je z Angleži, ampak čisto preveč ročne prtljage želijo prebrskat.

angleži se mi zdijo res ekstremi,ni bilo leta da se ne bi vtaknili v ročno prtljago,na zadnje mi je težil da je zip vrečka 1cm predolga
bonk.gif

da moram poleg laptopa naslednjič vzeti ven tudi miško in polnilec
confused-1.gif

da ne omenjam da sem pozabil dat kolonsko v prtlajgo in sem jo imel v ročni je 3x vzel vzorec iz nje in nesel v nek aparta ki mu je vsakič pokazal druačen rezultat
grin1.gif
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ma ja kakor kdaj. Jaz sem imel so sedaj samo iz Stansteda tezave, drugace pa vse brez posebnosti. Hvala vsem za odgovore, bom skoraj gotov pol bukiru direktni let LOTa. Odvisno kolk se bodo se cene podrazile do konc mesca.
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Pozdravljeni

Ima kdo izkušnje s connecting flightom na letališču Sabiha Gokcen v Istanbulu? Za prestop imam namreč samo 1h 10min. časa, pa me je malo strah, da je to premalo časa.
A je potrebno iti ven in ponovno na kontrolo, ali greš direktno v departure hall?
 

hooger

Fizikalc
5. sep 2007
1.981
15
38
Bled
Tudi jaz bi imel par vprašanj glede prestopov. Prvič letiva, pa ne bi rad kaj zahebal
evil.gif


Letiva Benetke - Doha - Bangkok in nazaj isto. Letalska družba je Qatar. Ko letiva tja imava postanka 4 ure. Na njihovi starni sem bral, da moram biti v Benetkah vsaj 3 ure pred letom. On-line check in se lahko dela 24 ure prej? Je bolje da vse opravim na letališču? Lahko v Benetkah naredim check in za celoten let, ali je treba v Dohi vse narediti še 1x? Imam v teh 4ih urah v Dohi stik s prtljago al oni to lepo v ozadju poštimajo?
Verjetno je tudi pri povratnem letu potrebno narediti check in / online? Nazaj imava v Dohi postanek 22ur. Verjetno v tem času imava dostop do prtljage? Rada bi zapustila letališče in si ogledala mest, prespala. Kako je z vizo, če kdo mogoče ve?
 

Jodlarcek

Fizikalc
16. avg 2007
3.304
18
38
MB
Citat:
Uporabnik hooger pravi:
Tudi jaz bi imel par vprašanj glede prestopov. Prvič letiva, pa ne bi rad kaj zahebal
evil.gif


Letiva Benetke - Doha - Bangkok in nazaj isto. Letalska družba je Qatar. Ko letiva tja imava postanka 4 ure. Na njihovi starni sem bral, da moram biti v Benetkah vsaj 3 ure pred letom. On-line check in se lahko dela 24 ure prej? Je bolje da vse opravim na letališču? Lahko v Benetkah naredim check in za celoten let, ali je treba v Dohi vse narediti še 1x? Imam v teh 4ih urah v Dohi stik s prtljago al oni to lepo v ozadju poštimajo?
Verjetno je tudi pri povratnem letu potrebno narediti check in / online? Nazaj imava v Dohi postanek 22ur. Verjetno v tem času imava dostop do prtljage? Rada bi zapustila letališče in si ogledala mest, prespala. Kako je z vizo, če kdo mogoče ve?
Kar se tiče online check inn-a je boljše narediti doma, ker potem imaš na letališču v Benetkah speedy line in ne rabiš nič čakati. Samo oddaš prtljago. Če boš delal na letališču check inn, takrat ti naredijo celoten check (do Bangkoka) in ti ne rabiš na nič več misliti. Dobiš dve karti, oddaš prtljago, katzero dvigneš v Bangkoku. V Dohi nimaš stika z njo.