Connecting flight

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Zdravo,

nikoli še nisem rezerviral takega let pa imam nekaj vprašanj.

Je dovolj 1 ura za prestop v spodaj priloženem letu, sam sicer menim da ne, a mi vsi pravijo da ni problema. Zanima me predvsem ali moram prtljago še enkrat čekirati ali ostane na letalu in jo sami prenesejo na letalo za USA.

Ali čakajo na zamudnike (npr. da let iz ene smeri zamuja), oziroma so seznanjeni da si na nekem letu in da nadaljuješ z njimi. Že večkrat sem na letališčih slišal, kako po imenu kličejo ljudi naj pridejo k izhodu. Hvala.
2028130-Zajetaslika.PNG
 

Priponke

  • 2028130-Zajetaslika.PNG
    2028130-Zajetaslika.PNG
    69,6 KB · Ogledi: 262
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Načeloma je ena ura dovolj, razen če se kaj zatakne. Potnikov ali prtljage letalo ne čaka, ker lahko zafrkne koga na drugi destinaciji.
 

Roberto

Majstr
19. jul 2007
12.057
154
63
Doma
Odvisno. Do sedaj je Adria še vedno čakala na potnike, ki so bili čekirani da so prispeli. Nazadnje ko sem letel je imel let iz Barcelone zaradi tega 2 uri zamude.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Hvala. Kako pa je s prtljago, vprašam na letalu ali gre prtljaga avtomatsko na letalo do končnega letališča ali jo poberem sam in se ponovno prijavim na drug let ter jo oddam na šalterju (ker tega podatka ne najdem med rezervacijo)? Sej če me spomin ne vara je za te lete svoj prehod in se ne gre proti izhodu iz letališča? Je mogoče kdo, ki jepripravljen odgovoriti na nekaj vprašanj o New Yorku?

Zdej za nizkocenovnike vem, da nikoli ne kličejo. LOT, Lufthansa te sem slišal da so potnike že klicali in tudi čakali kar nekaj časa.
 
Nazadnje urejeno:

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Na checkinu bo prtljaga dobila dodatne nalepke za hitrejši transfer, pa tudi tebe bodo tako zacahnali.

Pa še to: tvoj polet je medcelinski med dvema huboma in tukaj ni čakanja, ker se gotovo nekaterim na letalu mudi na kak let dalje. Adria pa itak ni resna firma.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Prideš na isti terminal, tako da prestopanje ne bi smelo biti problem.

Ob prijavi na polet moraš prtljago čekirati do cilja, v tem primeru jo sami prestavijo. V nobenem primeru pa prtljaga ne bo odšla brez tebe, če boš zamudil drugi krak poleta (jo dajo dol z letala, če te 10 minut pred odhodom ni tam).

Lahko si tudi sprintaš Heathrow departures .
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
No sej zdej mi je ubistvu mal bolj jasno. V glavnem na prvem letališču predam prtljago in upam da se ne izgubi oziroma ostane nekje vmes. Hvala Erikson za linke. Pa je mogoče kdo od vas že potoval v NY. Imam še nekaj vprašanj.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.861
2.245
113
za šankom
gre skozi z lahkoto če ne bo zamude,če bo zamuda ti bodo organizirali prvi naslednji let.tako pač je pri connection flightih ki so si zelo blizu časovno
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.817
2.043
113
V sekretu, imenovanem Heathrow airport, si jaz enourne povezave ne čezoceanski let ne bi upal kupiti. Sicer so te dolžni pripeljati na destinacijo, lahko pa ti to zavleče potovanje za en dan.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ma bolj ko ne so vsi leti z minimalno razliko. S tem da je en let, kjer je razlika 2 uri, a je let iz terminala 5. Sicer sta še mislim da dva leta po moji planirani uri. Ampak so pol prihodi pozni ( okoli 22 h). Mam še možnost da letim iz Varšave direktno z LOTom, ampak to karto podraži za 100, oo evrov. Kar mi je pa preveč, sploh ker grem za kratek čas. Z Heathrowa še nisem letel, sem pa iz vseh ostalih, in mi je sekret bolj ko ne le Luton. Da ne govorim o Stanstedu. Ampak mi to sploh ni neki pomemben. Si pa res ne bi mogu privoščit da priletim v NY šele naslednji dan, ker bom tam le 4 dni.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Heathrowa ne poznam, ker še nisem letel tam, ampak recimo v Dubaju je ena ura absolutno premalo, ker če nisi ravno z A380, potem te odložijo kake 10 minut vožnje z busom izven glavne stavbe, potem rabiš kake 20 minut za pregled osebne prtljage, pa recimo 15 minut, da prideš do vhodnih vrat, v tem času pa je že odpeljal zadnji bus za tvoj avion.

Vedeti moraš, da se gate-i v hubih pogosto zapirajo že 20-30 minut pred dejanskim vzletom letala.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Ja čemu pol taki leti sploh obstajajo? Ja sej maš prov Keber, sam če gledaš pa tko recimo kr neki ljudi iz Varšavskega leta gotovo nadaljuje let v NYC. Torej na let zamudi 50 ljudi, kaj naredijo? Zdej gledam mapo terminala, pa je kr velik, škoda ker ne vidim s katerih vrat leti. Zdej priletim iz Varšave, mal sm pozabu, če mam connecting flight grem sploh skoz kontrolo potnega lista in ali je pot za potnike, ki smo le v tranzitu enaka kot za tiste, ki se jim je pot zaključila in gredo v London?

Ker jaz razumem to, da ne zapuščam letališča in se samo "presedem" ne rabim iti skozi kontrolo prtljage. Ali ponovim ves postopek. Grem skozi kontrolo potnega lista proti izhodu, se obrnem in grem spet na pregled vozovnice, nato osebni pregled in pregled prtljage ter šele k vratom.
 

Megapixel

Pripravnik
28. sep 2007
976
2
18
Ljubljana
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Zdravo,

nikoli še nisem rezerviral takega let pa imam nekaj vprašanj.

Je dovolj 1 ura za prestop v spodaj priloženem letu, sam sicer menim da ne, a mi vsi pravijo da ni problema. Zanima me predvsem ali moram prtljago še enkrat čekirati ali ostane na letalu in jo sami prenesejo na letalo za USA.

Ali čakajo na zamudnike (npr. da let iz ene smeri zamuja), oziroma so seznanjeni da si na nekem letu in da nadaljuješ z njimi. Že večkrat sem na letališčih slišal, kako po imenu kličejo ljudi naj pridejo k izhodu. Hvala.

Po zadnjih podatkih na letu iz Kanade v ZDA ena ura ni bila dovolj, predvsem zaradi dolgotrajnih varnostnih postopkov. Dve uri sta bili ravno prav.
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Vsako letališče ima svoje finte. Na večini bi bila ena ura dovolj, ampak se mora poklapati, torej priletel ne sme imeti zamude, ne sme biti kontrole osebne prtljage kot na Dubaju ter prihodna ter odhodna vrata morajo biti blizu. Če bi res bilo potrebno počakati več 10 potnikov, bi počakali, samo enega pa najbrž ne bodo. Jaz sem imel v Johannesburgu za tranzit uro in tri četrt, ker pa je tam notranja kontrola potnih listov (običajno je v tranzitu ni), so me posebej usmerili dalje, da ne bi zamudil, imel sem celo nov checkin, le brez prtljage. Kljub dokaj praznemu letališčuj sem prišel le pol ure do zaprtja vrat. Moraš vedeti, da so letališča na hubih resnično ogromna in ti že notranji transport vzame precej časa.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Sem opazil da ima naslednji let dve uri lufta. Tako da bom raje potem če že šel na to varianto. Ker privoščit si pa res ne morem, da bi ostal na letališču.
 

tado

Fizikalc
15. maj 2008
2.267
1
36
Citat:
Uporabnik Megapixel pravi:
Citat:
Uporabnik tado pravi:
Zdravo,

nikoli še nisem rezerviral takega let pa imam nekaj vprašanj.

Je dovolj 1 ura za prestop v spodaj priloženem letu, sam sicer menim da ne, a mi vsi pravijo da ni problema. Zanima me predvsem ali moram prtljago še enkrat čekirati ali ostane na letalu in jo sami prenesejo na letalo za USA.

Ali čakajo na zamudnike (npr. da let iz ene smeri zamuja), oziroma so seznanjeni da si na nekem letu in da nadaljuješ z njimi. Že večkrat sem na letališčih slišal, kako po imenu kličejo ljudi naj pridejo k izhodu. Hvala.

Po zadnjih podatkih na letu iz Kanade v ZDA ena ura ni bila dovolj, predvsem zaradi dolgotrajnih varnostnih postopkov. Dve uri sta bili ravno prav.

Berem ja. Majo take ukrepe, kot da je povsod že vse kužno, samo pri njih vse štima. Že kot turist maš toliko enih for, ka šele ostali...
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Če imaš varianto dve uri za tranzit za podobno ceno, potem kar vzemi, je mnogo bolj sigurna. Vedeti moraš, da je čas prihoda dejansko čas, ko se letalo dotakne pristajalne steze in čas odhoda, ko se letalo odlima od nje. To na velikih letališčih zlahka pomeni skupno tudi eno uro samo za razlicna taksiranja izven terminala.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
22.164
6.019
113
Vse se dogaja na istem terminalu, tako da ni vožnje okoli, na letalo greš po hodniku. Ob prihodu gledaš oznake Connecting flights. Čez pregled ročne prtljage in dokumentov boš moral iti. Lahko tudi spremljaš isti dan v tednu, kako tvoja leta prideta in odideta

Terminal 3
 

der_Alte

Fizikalc
21. jul 2007
2.063
10
38
Zemlja
alte.aufbix.org
Citat:
Uporabnik erikson pravi:
Čez pregled ročne prtljage in dokumentov boš moral iti.

And therein lies the problem. Saj sem že pisal, kako sem na Heathrowu 40 minut čakal na pregled nahrbtnika. Pazi, ne skupno čakanje, tisto je bilo še dodatno tratenje časa. Toliko časa sem čakal od trenutka, ko so nahrbtnik dali na stran, ker sem zgleda imel preveč USB diskov in računalniške krame, do trenutka, ko sem raje sam zmetal stvari nazaj v nahrbtnik in tekel na letalo.
uf-1.gif
Ne vem kaj je z Angleži, ampak čisto preveč ročne prtljage želijo prebrskat.