Challe Salle

sad

Guru
24. avg 2007
20.726
9.393
113
:valjamse: Res je, huje je 15 letnici kupit Aperolspritz


Niti ni tako smešno, samo to kar ti govoriš, razna obsojanja, to je bolj moderno kadar gre za posilstvo, v smislu "saj si je sama prosila, kako je bila oblečena"... itd. Tukaj v tem primeru pa jaz vseeno morda vidim stvari malo drugače. Res je, tako 15 kot 17 letnica, sta naivni, zato pa so tukaj ogromno krivi starši. Ne pride mi na kraj pameti da svojo 15 letno hčer pošljem plesat enemu takemu smrduhu. Kaki hiphop a ste bolani ljudje? Kaj misliš, kot starš, ko pošlješ otroka tja, kam si ga poslal? Na počitniški tabor krščanske mladine? Skratka, razne fore, ponujal mi je alkohol, pri 17 mi je rekel da lahko začnem gledat starejše moške enostavno ne kupim. Potem so mene tudi zlorabili ko sem bil star 15 in začel hoditi ven in piti. Ti bom kar povedal, vse te "izkoriščenke" so se ponosno fukarile dokler jih je hotel in so bile glupače same sebi hude, ko pa jih je oteral in ko jim je hkrati nekdo predstavil možnost da se maščujejo in hkrati izpostavijo pa so zagrabile. Pa še enkrat, imam hčer, upam da jo bom bolje vzgojil, nadzoroval ter da jo bom raje vpisal na kak tenis, atletiko, glasbeno šolo, kot pa enemu takemu jugoviškemu kriplu v cirkus.
Dobra. Če ti misliš, da jo boš pri 15ih nadzoroval…:valjamse: In to zato, ker bo pod tvojo streho.
Pri teh letih lahko samo upaš, da si jo dobro vzgojil, da bo sama prepoznala take “smrduhe” in ustrezno odreagirala.
PS: ce se spomnis, se javi, ko bo 15. Me res zanima, kako se bo to odvilo.
 

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.299
2.367
113
Seveda, na to (dobro vzojo) tudi računam. Je pa tako, nobene garancije ni da ne bo zavozila. Ne bo ne prva ne zadnja. Mislim pa, da je ob vsej današnji "tehnologiji" možno stvari kar dobro nadzirati.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.726
9.393
113
Seveda, na to (dobro vzojo) tudi računam. Je pa tako, nobene garancije ni da ne bo zavozila. Ne bo ne prva ne zadnja. Mislim pa, da je ob vsej današnji "tehnologiji" možno stvari kar dobro nadzirati.
Vsaj v tem imaš prav. Misliš, veš pa ne.
Sem bil tudi sam nekje pol tebe glede tega, ko je bila 5. No, potem te pa sreča pamet (in izkušnje) in vidiš, da najstnico ni ravno tako enostavno nadzorovati.
Pa samo še tole - ironija: ravno helikopterski starši, ki stalno nadzorujejo otroke in jim vse prinašajo k riti, na koncu privedejo točno do takih zadev.
 

delter333

Guru
21. maj 2010
1.729
1.426
113
Notranjska
Fak, prebral sem prvo stran, vžgali ste se kot pra*sice. Nimam pojma kdo je Čalesale, vem da obstaja, sem ga prečekiral in gre mi na krščen duš kakor mi gre na krščen duš tudi naš aktivist Zlatan. Oba jaka do muda. Samo čist tako... človeka okaraktizirate za pedofila. Res? Pa koji ste vi ku*rac? Sami pravniki? Sodniki? Strokovnjaki za spolno nasilje nad ženskami? Dva nepomembna jugoviča se med sabo vdarita in vi zagrabite kot pra*sice in že pišete sodbe :) Evo, po 9. straneh oni zgoraj veleumno ugotovi da pa morda res ni pedofil ampak k alkoholu jo je pa silil. Prečekiral sem tudi teh nekaj "zlorabljenih", še toliko niso pametne da bi si instagrame pobrisale. Ko vidim te Instagram profile mi je vse jasno da niso nedolžne. Vi kr pametujte in kurblajte razne "me too" parole. Prav privoščim vam če ste pred 15-20 leti bili s kakšno bog ne daj mlajšo ali pa tudi starejšo v vezi in je ostala zamera, da vas prijavi da ste jo spolno zlorabljali, zavajali in da ni upala spregovoriti, aja pa nagovarjali ste jo k pitju alkohola. Aja pa imam hčerko tako da ne mi pametovat.

Se ne bi raje malo počakalo da organi oddelajo svoje ali pa da se pojavijo kakšni bolj oprijemljivi dokazi?
Na koncu bomo izvedeli da je bil vse to dogovor, kot je uni slavček, (Štajerski) pred kratkim priznal da je bilo zaigrano da so ga neki tipi pretepli. No jaz sem to takrat prvič prebral, ampak hej kdo sem jaz. Nekaj podobnega se dogaja tu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

splash

Fizikalc
1. sep 2007
427
40
28
42
Na koncu bomo izvedeli da je bil vse to dogovor, kot je uni slavček, (Štajerski) pred kratkim priznal da je bilo zaigrano da so ga neki tipi pretepli. No jaz sem to takrat prvič prebral, ampak hej kdo sem jaz. Nekaj podobnega se dogaja tu.
Tako ja, nazadnje bo tako, da sta se dogovorila, da naredita "kažin" in pobereta zaslužek od klikov, všečkov in intervjujev.
 

mr_

Guru
20. sep 2007
9.105
2.528
113
Nekomu so všeč pravičniki, nekomu gangsta misići, 'zvedzdam' pa naši kliki. In smo vsi zadovoljni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AvtoFun

AvtoFun

Guru
29. dec 2007
18.299
2.367
113
Vsaj v tem imaš prav. Misliš, veš pa ne.
Sem bil tudi sam nekje pol tebe glede tega, ko je bila 5. No, potem te pa sreča pamet (in izkušnje) in vidiš, da najstnico ni ravno tako enostavno nadzorovati.
Pa samo še tole - ironija: ravno helikopterski starši, ki stalno nadzorujejo otroke in jim vse prinašajo k riti, na koncu privedejo točno do takih zadev.

Bili živi in videli. Helikopterski starši? Nisem jaz noben helikopterski starš. Brez skrbi, jaz sem ogromno zaj*ebal v življenju in naredil ogromno napak in še jih delam, pač nisem naiven in vem da je svet pokvarjen in da je zelo veliko ljudi slabih in da so vedno v ozadju interesi in koristi . Samo za to gre. Ja, da pa ji prinašamo vse k riti pa drži in tudi delam že na tem da se zadeve spremenijo. Sicer pa bi lagal, če bi rekel da meni niso, pa tudi nisem zabluzil.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.969
5.844
113
Javno obvestilo: skupaj podprimo Challe Salleta pri njegovem dissu, ki ga pridno ustvarja. Z vašo in našo pomočjo mu lahko uspe podreti novi rekord. Bodimo solidarni. #klepeclaze #zlatko585 #nepridiprav #challesalle #podpora

 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.423
1.194
113
Emona / Carnium
Alkohol za najstnike sigurno ni (me zanima en dober razlog, da fotr najstniku natoči kozarec taprave :sprasujemse: penine ali odpre pir). Če si izposodim tvojo retoriko: težko rečeš, da je najstnik pameten človek.

Če koga zanima, se možgani razvijajo precej dalj od 15 let in blago rečeno alkohol zagotovo ni balzam za možgane. Kot drugo pa gre za iniciacijo v način preživljanja prostega časa, zabavanja, praznovanja, kjer je pomembna prisotnost ali celo popita količina alkohola. Ampak, ja...alkos je impregniran v kulturo.

Preprosto povedano, ne prenesem te pijanske kulture (deeeej še enga no...aja ti ne piješ, kašn človk pa si...), ki se od kulture pitja precej razlikuje. Začne se pa tam nekje, kot si sam rekel, ja.
V tej témi pa je govora o skrajno primitivnem napeljevanju na pitje alkohola s še bolj sprevrženim namenom...

Note to myslef: Wake up, you're in Slovakia.
 

Jabe

Guru
1. okt 2007
12.905
5.822
113
mistique ima ničelno, ali kar je pač blizu temu, toleranco do alkohola... povzeto iz komentarjev, ki jih ima ponavadi na to temo... Tudi jaz osebno mislim, da med nič in preveč je tudi pri tej stvari, kot vsaki drugi, kar precej sivine, ampak vsakemu svoje

EDIT:
eh, me je prehitel vmes...
 
  • Všeč mi je
Reactions: mistique