Cesta čez Großglockner

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
167
63
Na strani AMZS je informacija, da je ta gorski prelaz zaprt. Ampak informacija je stara več kot teden dni.

Zanima me, če kdo ve, kje bi našel aktualne informacije glede odprtosti prelaza in če je sploh prevozno z letnimi gumami.
Ta vikend se nameravam malo podati na tisto stran, pa ne vem, ali se splača ali bom naletel samo na zasneženo pokrajino.

Na uradni strani tudi ni nobenega podatka, ali je cesta sploh odprta.
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
http://www.oeamtc.at/verkehrsservice/

kaernten.jpg


Zwischen Heiligenblut - Glocknerstraße und Döllach in beiden Richtungen Für beide Richtungen nur ein Fahrstreifen abwechselnd frei, Baustelle bis 30.11.2011
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
167
63
Hvala, to informacijo sem tudi sam našel, ampak bi jo razumel samo, če bi znal nemško. Googlov prevajalnik pravi takole:

Med Heiligenblut - Grossglockner cesti in Döllach izmenično v obe smeri za obe smeri, le en pas prosto mesto za 2011/11/30

Kaj zdaj pomeni to? Da je odprt samo en pas izmenično zaradi snega ali so kakšna dela na cesti?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.276
191
63
Med Heiligenblutom in Döllachom do 30.11.2011 zaradi del promet poteka izmenično po enem voznem pasu.
Sicer pa dobiš informacije o stanju ceste na njihovem webu.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
167
63
Na njihovem webu ni podatka o stanju ceste. Samo preko telefona se da izvedeti. Bom pa preveril jutri preko spletne kamere, ker zdajle na dvveh aktualnih kamerah kaže samo temo, na dveh pa so posnetki od avgusta.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Na strani AMZS je informacija, da je ta gorski prelaz zaprt. Ampak informacija je stara več kot teden dni.

Zanima me, če kdo ve, kje bi našel aktualne informacije glede odprtosti prelaza in če je sploh prevozno z letnimi gumami.
Ta vikend se nameravam malo podati na tisto stran, pa ne vem, ali se splača ali bom naletel samo na zasneženo pokrajino.

Na uradni strani tudi ni nobenega podatka, ali je cesta sploh odprta.

Ha tole z aktualnimi info na prelazih je hudir. Jaz sem na Ljubelju obračal lani takoj za tunelom je zapadlo 15cm v 2 urah...v dolini pa "poletje".

Če te v Avstriji na prelazu ustavi sneg imaš altrnativo:
http://www.oebb.at/de/Reisen_in_Oesterreich/Kaernten/Autoschleuse_Tauernbahn/index.jsp
http://www.amzs.si/default.asp?podrocje=7&novica=115
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
167
63
Sem jim poslal kar na uradni mail... no celo odgovorili so mi. Cesta je prevozna, tudi z letnimi gumami. Vremenska napoved za vikend pa je sonce. Pa tudi preko web kamere sem si ogledal, kako je izgledala pokrajina danes.
 

testni_voznik

Pripravnik
21. jul 2007
880
0
16
Citat:
Uporabnik scorpion pravi:
Sem jim poslal kar na uradni mail... no celo odgovorili so mi. Cesta je prevozna, tudi z letnimi gumami. Vremenska napoved za vikend pa je sonce. Pa tudi preko web kamere sem si ogledal, kako je izgledala pokrajina danes.

Lušna cesta samo cestnina bi bila lahko malce nižja.
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
167
63
Od doma odrinem šele v soboto popoldne, na Grossglockner pa se bom povzpel v nedeljo...
 

Benady

Fizikalc
20. jul 2007
6.825
1
38
Izkoristil današnjo soboto za izlet na Veliki klek, odločitev se je izkazala za pravo
cheer.gif


Vreme tako lepo da je bilo že kar vse skupaj kičasto, gor je pa lezlo vse živo, med drugim precej Porschejev, celo Ferrarija sem videl vmes
smile-1.gif


Ker pa sem nekoliko Gorenjca sem cesto prevozil celo
smile-1.gif
tja in nazaj

Bedaku ki je lezel z avtodomom na Edelweiss spitze pa želim obilo
10.gif



kam pa sedaj še
confused-1.gif

1881929-gross2.jpg
 

Priponke

  • 1881929-gross2.jpg
    1881929-gross2.jpg
    118,2 KB · Ogledi: 351

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
peeesda hud razgled je tla gor, sploh na tak lep sončn dan, bo treba enkrat skočt...
 

scorpion

Majstr
25. apr 2008
1.985
167
63
Si tudi toliko gorenjca, da si se raje 2x peljal, kot pa še kaj peš pogledal?
Na Grossglocknerju imaš za videt ogromno stvari. Od muzeja starih avtomobilov in motorjev, do muzeja Swarowski, pa jezer in slapov (nekateri se ne vidijo, če se samo voziš), pa še cel kup stvari je tam gor vrednih ogleda. Pa tudi spodaj... slap Mlade device in podobno.