Cesta čez parcelo

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Pozdrav vsem..

Naj takoj povem ,da prosim da odgovori ne gredo v smeri ne se kregati in podobno.

Kajti sploh ne gre za kreganje ,enostavno se ne bi rad pustil tako na suho j**ati..

Gre za to ,da ima sosed v mejah moje parcele dovozno pot do svoje hiše. Nobenega problema načeloma ,to cesto uporablja nekako z našim dovoljenjem.
Dejstvo je ,da je ta cesta v okviru naše parcele ,nikjer vrisana ali kaj podobnega.

Gre za to ,da mi je sosed začel sedaaj nekaj pametovati ,da na drugi mejni parceli travniku,kosim ene 20 kvadratov v njegovo , ker kao meje gre malo ovinkasto ,jaz pa potegnem naravnost. Ampak v naravi dejansko vse skupaj brezveze ,in jaz enostavno to potegnem s koso v polkrog.

Zanima me ,ali mu lahko vsaj malo vržem pod nos ,da se že leta in leta vozi po moji parceli ,sedaj me pa nekaj podj*ebava za teh par kvadratov.

Kakšno mnenje ?

lp
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Si mu dovolil uporabo ceste? Ja.
Mu kosiš 20 kvadratov v njegovo? Ja ali ne? Ni brezveze.
Ne vem zakaj bi bili ti dve stvari povezani med seboj.
A če jaz nekomu dovolim obrati sadeže iz mojega drevesa, mu potem lahko brez njegovega dovoljenja pritisnem ženo?

To ne moreš verjeti...

V glavnem, določita skupaj kje je meja in to je to. Lahko mu pa ponudiš, da mu pokosiš še malo v njegovo za en pir. S tvojo idejo boš pa ena svinja izpadel. Če bi pa res svinja rad bil, mu pa povej, naj gre na sodišče po nujno pot in ti bo plačeval letno nadomestilo. Do takrat pa lahko leta do svoje hiše. Tistih 20 kvadratov pa pri miru pusti, če so njegovi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Si mu dovolil uporabo ceste? Ja.
Mu kosiš 20 kvadratov v njegovo? Ja ali ne? Ni brezveze.
Ne vem zakaj bi bili ti dve stvari povezani med seboj.
A če jaz nekomu dovolim obrati sadeže iz mojega drevesa, mu potem lahko brez njegovega dovoljenja pritisnem ženo?

To ne moreš verjeti...

V glavnem, določita skupaj kje je meja in to je to. Lahko mu pa ponudiš, da mu pokosiš še malo v njegovo za en pir. S tvojo idejo boš pa ena svinja izpadel. Če bi pa res svinja rad bil, mu pa povej, naj gre na sodišče po nujno pot in ti bo plačeval letno nadomestilo. Do takrat pa lahko leta do svoje hiše. Tistih 20 kvadratov pa pri miru pusti, če so njegovi.
Mal si zašel..A naj bo po tvoje. V redu ,jaz sem iz resnične dobrote pustil naj se vozi. Ima on tudi po drugi strani dostop do hiše ,ki ni nič daljši ,samo tukaj mu je lepše. Jaz od tistega dne ne kosim več "kao" v njegovo ,čeprav se je to kar naenkrat spomnil.
A jaz mu pa ne smem reč ,da se že leta vozi po moji parceli. ??

Pa gremo v ekstreme. Če mu jaz lepo povem bom svojo parcelo ogradil ,kaj si more ??
Pa ne bom ,samo tako za primerjavo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Mal si zašel..A naj bo po tvoje. V redu ,jaz sem iz resnične dobrote pustil naj se vozi. Ima on tudi po drugi strani dostop do hiše ,ki ni nič daljši ,samo tukaj mu je lepše. Jaz od tistega dne ne kosim več "kao" v njegovo ,čeprav se je to kar naenkrat spomnil.
A jaz mu pa ne smem reč ,da se že leta vozi po moji parceli. ??

Pa gremo v ekstreme. Če mu jaz lepo povem bom svojo parcelo ogradil ,kaj si more ??
Pa ne bom ,samo tako za primerjavo.
Če ima on dovoz iz druge strani in ni nikjer vpisana služnost (in ni pridobljena), ne rabiš ničesar zapirati. Enostavno mu lepo povej, da ima pot drugje in naj ne uporablja več poti čez tvojo parcelo. Fertik.
Še enkrat: pot nima nobene povezave s tem, da mu ti očitno kosiš 20 metrov v njegovo parcelo. Ne vem, kako ti je to povedal, če ti je lepo povedal, potem nimam pojma zakaj se razburjaš in bi mu metal pod nos pot. Te prav nič ne je.. na suho. Če ti ne paše, da se vozi čez tvojo parcelu, mu to povej in naj neha. Fertik.

Pa na kratko: v tuje parcele se NE kosi. Ne glede na to ali si mu naredil x uslug ali pa nobene. Pika. Brez predhodnega dogovora seveda. Če se dogovorita, potem...
 

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
očitno je sosed kreten, zato bodi še ti, in mu reči naj se ne vozi čez tvojo parcelo.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Če ima on dovoz iz druge strani in ni nikjer vpisana služnost (in ni pridobljena), ne rabiš ničesar zapirati. Enostavno mu lepo povej, da ima pot drugje in naj ne uporablja več poti čez tvojo parcelo. Fertik.
Še enkrat: pot nima nobene povezave s tem, da mu ti očitno kosiš 20 metrov v njegovo parcelo. Ne vem, kako ti je to povedal, če ti je lepo povedal, potem nimam pojma zakaj se razburjaš in bi mu metal pod nos pot. Te prav nič ne je.. na suho. Če ti ne paše, da se vozi čez tvojo parcelu, mu to povej in naj neha. Fertik.

Pa na kratko: v tuje parcele se NE kosi. Ne glede na to ali si mu naredil x uslug ali pa nobene. Pika. Brez predhodnega dogovora seveda. Če se dogovorita, potem...
Nekako agresivno je tvoje pisanje..

Kdo je rekel da je prav da mu kosim 20 kvadratov v njegovo ? Res pa je ,da se je to spomnil tudi po 30-tih letih..Meja je pač malo hecno zastavljena ,in on od teh dvajset kvadratov bo imel več stroška kot koristi. S to je končano. Jaz letos nisem več kosil.Jaz še svoje krme ne rabim ,ne da bi tujo namerno kradel.

Tudi če ni povezave. Če je tako pikolovski bi se lahko zavedal da se vozi po moji parceli.
Nobene služnosti ,ima on dovoz še drugje.

Takrat je bil to dogovor za čas gradnje. Še avta imel ni. Potem pa en avto ,sedaj so trije.

Pa sploh ni panike ,samo zmotilo me pa je ,in sigurno bi tudi koga drugega da me je našel tam zajebavati za par košev krme.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Sem mislil, da si en mladič, pa vidim, da tudi starih juncev starši niso naučili, kaj pomeni tuja lastnina ;).
No, kakorkoli boš rešil, tvoja stvar ;)...

Če pa to traja že 30 let, se pa prej malo pozanimaj, da si slučajno ta tvoj sosed že ni priposestvoval služnosti ;). Če se prav spomnim se je tam nekaj po 2000 letu glede tega spremenilo, da je to praktično nemogoče, pred tem je pa priposestvovanje bilo bolj enostavno. Da ne boš na koncu presenečen.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Sem mislil, da si en mladič, pa vidim, da tudi starih juncev starši niso naučili, kaj pomeni tuja lastnina ;).
No, kakorkoli boš rešil, tvoja stvar ;)...

Če pa to traja že 30 let, se pa prej malo pozanimaj, da si slučajno ta tvoj sosed že ni priposestvoval služnosti ;). Če se prav spomnim se je tam nekaj po 2000 letu glede tega spremenilo, da je to praktično nemogoče, pred tem je pa priposestvovanje bilo bolj enostavno. Da ne boš na koncu presenečen.
Eh..ti gledaš enostransko. Po tvoji logiki sem jaz tudi prisestvoval tistih 20 kvadratov ?? Ali ti samo soseda braniš ?Pa nimam nobenih apetitov ,še s svojo zemljo nimam pravih idej..

Če pogledam zdajle na spletu meje ,so iste kot pred 30-40 leti..pa nobenih zaznamkov.

Ali si prisestvovanje kar zamisliš in nikjer zapisano..

Ti pa mislim da si mlajši ,drugače bi vedel kako so se včasih meje med sosedi določale bolj na hojladri..Pa to ni bistvo odprte teme.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Ti pa mislim da si mlajši ,drugače bi vedel kako so se včasih meje med sosedi določale bolj na hojladri..Pa to ni bistvo odprte teme.
Sem nekaj mlajši, pa mi je to vseeno jasno. Zakaj pa misliš, da se toliko sosedov po sodiščih vlači? Dokler so bile stare generacije žive, je bil dovolj stisk roke in se je vse vedelo. So si pač zamenjali dele zemljišč, parcele, itd. Žal tega niso uradno naredili in ko pridejo mlajši gor ali morda nek x kupec, so se pa začele ”vojne”.
 

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Pridobi papirje z zemljiške , lahko tudi prek e sodišča in mu pokaži da pot ni vrisana in naj spoka ker boš ti spomladi mel na tej parceli prašiče ali pa koze ker je hrana draga ti bi pa rad jedel domače in poceni. Je pa opcija da odkupi parcelo, cene verjetno veš kakšne so, oz. menjaš za del njegove ... stvar dogovora.
Ker na hard se gre na sodišče in tam gredo penezi živci in sosedski odnosi.
Je pa lahko problem ker je to že dolgo časa in bodo njegov podmeldk to jemal da je že od nekdaj in boš en dan fasal asfalt čez tvojo parcelo.
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
V bistvu se tu gre le za užaljenost, ker on je tak svetnik, da sosedu že 30 let omogoča prehod, sosed pa sedaj njega jebe. In on bi ga le rad nazaj zjebal. To je vse. Pristen, pravi medsosedski odnost. Ne it na pir in se pomenit, on bi ga le rad zjebal, ne bo njega sosed na suho nategoval. 30 let že živita en zraven drugega, imata pa tak odnos. Res odlično, tipično slovensko.
Sicer se pa strinjam, najmanj kar bi jaz naredil je, da se uradno podpiše nek dokument glede poti, ampak glede na to, da ga hoče le zjeb…, naj gre do njega in mu prepove prehod. Tak bo pokazal, kdo je šef in da se on ne bo pustil jebat na suho za 20 kvadratov. V teh 30ih letih si je prislužil vsaj 60, tak pa sosed njega je… za 20 kvadratov.

Btw.: imam v družin podoben kaliber. Je meja med parcelama šla v malo neravni liniji in je sorodnik kar naravnost zabetoniral zid, približno ok, se je “skompenziralo”. Brez predhodnega dogovora s sosedom. Ko je ta prišel na parcelo ga je skoraj kap zadela. Po nekaj debate in skoraj vpletanju sodišča, je sorodnik ugotovil, da bo pušnil in je šel na novo delat zid. Ko sem mu rekel, da naj se vsaj pogovori s sosedom pred betoniranjem oz. betonira po meji, sem bil pa bedak. Pa je sosed dober človek in sem ziher, da bi se dogovorila ustrezno. Sam na suho se nategovat se pa ni pustil.:D
 
Nazadnje urejeno:

sandra

Guru
10. dec 2007
5.780
2.243
113
Hej da pustiš pot sosedu ki sploh ni vrisana oz. ker si ok sosed in ti potem jokca za travco ? Cmon. Najboljš da mu še asfalt za pot plača ker gre po njegovem in postavi javno pa pločnik...
 

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Res zanimivo da sosed vozi čez tvojo parcelo če ima svojo dovozno pot. Jaz bi se vsekakor dol usedu s sosedom in LEPO pogovoril in ga prosil naj začne uporabljati svojo cesto. V izogib kakšnim sitnostim v bodočnosti. Če bodo sitnosti zdaj boš pa 110% vedel da si ravnal prav.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sad
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Pozdrav vsem..

Naj takoj povem ,da prosim da odgovori ne gredo v smeri ne se kregati in podobno.

Kajti sploh ne gre za kreganje ,enostavno se ne bi rad pustil tako na suho j**ati..

Gre za to ,da ima sosed v mejah moje parcele dovozno pot do svoje hiše. Nobenega problema načeloma ,to cesto uporablja nekako z našim dovoljenjem.
Dejstvo je ,da je ta cesta v okviru naše parcele ,nikjer vrisana ali kaj podobnega.

Gre za to ,da mi je sosed začel sedaaj nekaj pametovati ,da na drugi mejni parceli travniku,kosim ene 20 kvadratov v njegovo , ker kao meje gre malo ovinkasto ,jaz pa potegnem naravnost. Ampak v naravi dejansko vse skupaj brezveze ,in jaz enostavno to potegnem s koso v polkrog.

Zanima me ,ali mu lahko vsaj malo vržem pod nos ,da se že leta in leta vozi po moji parceli ,sedaj me pa nekaj podj*ebava za teh par kvadratov.

Kakšno mnenje ?

lp
1.
Če nima nobene druge možnosti dostopa do svoje parcele, sploh cesta po svojih parcelah, potem je ta zadeva zaključena.

Lahko si jo da "vrisat" oziroma vpisat v zemljiško knjigo bodisi kot služnostno cesto ali pa sprovede postopek določitve nujne poti.

V vsakem primeru bo torej vozil...

2.
Naročit geometra, pogledat, kje je meja na travniku in kosit v mejah svoje parcele.

Druga plat prekomejne košnje je: da bi se lahko kdo spomnil (pri neurejenih mejah), da je "vedno" kosil preko, da se nihče ni bunil in da je to prava meja.

3.
Ograje so fina zadeva... in urejene meje tudi.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
46.263
5.822
113
pri taščici
Ob tej zgodbi se spomnim na okoliscine, kjer je lastnica hise sredi travnika umrla, dedici hiso prodali, kupci pa prvo leto prihajali do hise (kot vikend) . Sedaj ze vec let nimajo dostopa po poti, ker lastnica po katerem travniku so vozili ne pusti. Po isti poti tudi drugi kmetje dostopamo do svojih parcel. Je pa res da mi dostopamo zaradi travnika, oni imajo pa hišo in tega ne dovoli.
In ni mi jasno, da ne morejo izsiliti nujne poti.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Nekateri ne razumete... Ne gre niti pod razno da sem užaljen in ne vem kaj vse..

Ja .me pa jezi ,da se je sedaj po tridesetih letih spomnil da kosim njegov košček. Do tega opozorila je bilo z moje in nejgove strani to zadeva ,za katero sva oba mislila da je pač moje. On je sedaj nekako naštudiral ,da je tistih par kvadratov čez potok njegovih. Naj jih ima če so njegovi. To da bo s košem nosil čez potok je pač njegov problem.

Zmoti pa dejstvo ,da on pa ve in se zaveda da leta uporablja mojo parcelo za dostop do svoje hiše.

In to je po moje dvolično ,hinavsko ,potuhnjeno in še marsikaj.

In meni ni niti pod razno do kreganja.

In jaz njemu sedaj ne smem omeniti ,da če je že tako pikolovski ,naj se zaveda da vozi po mojem.

Kataster, ortofoto ,je vsak trenutek dostopen na spletu. Jasno se vidi meja parcele kot tudi da ni vrisane nobene poti.
 

kajpace

Guru
6. nov 2018
5.186
3.180
113
- za tvojim hrbtom...
hmpg.net
Nekateri ne razumete... Ne gre niti pod razno da sem užaljen in ne vem kaj vse..

Ja .me pa jezi ,da se je sedaj po tridesetih letih spomnil da kosim njegov košček. Do tega opozorila je bilo z moje in nejgove strani to zadeva ,za katero sva oba mislila da je pač moje. On je sedaj nekako naštudiral ,da je tistih par kvadratov čez potok njegovih. Naj jih ima če so njegovi. To da bo s košem nosil čez potok je pač njegov problem.

Zmoti pa dejstvo ,da on pa ve in se zaveda da leta uporablja mojo parcelo za dostop do svoje hiše.

In to je po moje dvolično ,hinavsko ,potuhnjeno in še marsikaj.

In meni ni niti pod razno do kreganja.

In jaz njemu sedaj ne smem omeniti ,da če je že tako pikolovski ,naj se zaveda da vozi po mojem.

Kataster, ortofoto ,je vsak trenutek dostopen na spletu. Jasno se vidi meja parcele kot tudi da ni vrisane nobene poti.
Poznaš soseda?
Sta spila vsaj enkrat na leto eno pijači skupaj? Sta bila "normalna" soseda?
Če je vsa "JA", se mu je, pač po nasvetu "nekoga", obrnilo...
Poskusi ga (po mojem) najprej povabit na pijačo, da se dogovorita, če ne bo, pa...
 
  • Všeč mi je
Reactions: ncnifrej

ncnifrej

Guru
14. avg 2013
1.962
812
113
Probaj se pogovort - sploh ce je dosedaj bil odnos normalen.. ce ti bo “tezil”, mu pa lahko v hecu reces “da mu dovolis uporabo poti, ko bo svoje kosil.. da za dovoz ima pa svojo pot”.. pa bos videl al bo sapo zajel..

lahko mu tud reces - “ce je ze vse nastudiral” pa ima vse nacrte pa katastre zbrane - da skup pogledata.. in poj pogledata se cesto..

je pa tole vseskup zlo hitr korak v poslabsanje odnosov… tko da - zadihaj.. do spomladi itak ne bos vec kosil.. pa ce mata drgac normalne odnose - ne odreagiraj.. se bo zluftal tud sam..

hitr se zaplete (sploh ce tebe ne moti).. pa dolg se bo kuhalo in razpletalo..
Predihaj :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
Saj te razumemo kaj hočeš povedat in da se nočeš kregat, ampak bojim se da ne bo šlo drugače kot ugrizniti v limono. Sam si reku, 30 let, najprej en avto, zdaj trije. Se pravi je zdaj pri hiši več ljudi. Je gazda sploh še “gazda” ali pa mu že nekdo drugi šepeta kako je treba? Očitno se je nekaj spremenilo v dinamiki pri tvojem sosedu. Res pa se zavaruj da nekega dne sosed ne bo imel služnostno pravico na tvoji parceli, sosedje bodo pa lepo naredil še eno hišco, al pa dve in boš mel pol 10 avtov. Ne vem koliko bi bilo potem to moteče zate ampak vseeno.