Cesta čez parcelo

15. jan 2019
3.459
1.085
113
Nekateri ne razumete... Ne gre niti pod razno da sem užaljen in ne vem kaj vse..

Ja .me pa jezi ,da se je sedaj po tridesetih letih spomnil da kosim njegov košček. Do tega opozorila je bilo z moje in nejgove strani to zadeva ,za katero sva oba mislila da je pač moje. On je sedaj nekako naštudiral ,da je tistih par kvadratov čez potok njegovih. Naj jih ima če so njegovi. To da bo s košem nosil čez potok je pač njegov problem.

Zmoti pa dejstvo ,da on pa ve in se zaveda da leta uporablja mojo parcelo za dostop do svoje hiše.

In to je po moje dvolično ,hinavsko ,potuhnjeno in še marsikaj.

In meni ni niti pod razno do kreganja.

In jaz njemu sedaj ne smem omeniti ,da če je že tako pikolovski ,naj se zaveda da vozi po mojem.

Kataster, ortofoto ,je vsak trenutek dostopen na spletu. Jasno se vidi meja parcele kot tudi da ni vrisane nobene poti.
ponavadi so mejniki prava stvar...

poglej si, če je meja sploh "urejena"
 

sad

Guru
24. avg 2007
20.494
9.197
113
Kataster, ortofoto ,je vsak trenutek dostopen na spletu. Jasno se vidi meja parcele kot tudi da ni vrisane nobene poti.
Še vedno ne razumeš. Če pot ni vrisana, še ne pomeni, da ni temelja za njo in da ne more doseči, da bo vrisana.
Glede na to, da sta v super odnosu, ti predlagam, da greš do enega stručkota/odvetnika, skupaj pogledata, če je morda kakšen temelj za vris poti in če ni, lepo soseda povabiš na pir in mu razložiš, da ti je full do dobrososedskih odnosov in da vsekakor ne bi bil rad vzrok za sosedove neprespane noči, sploh zaradi mizernih 20 kvadratov, ki jih, če prav razumem še potok loči od njega. Ker pa zadnja leta tudi ti full slabo spiš, saj te premaknjeni kamni na tvoji poti zaradi treh vozil full motijo in ker veš, da je tudi on full dober sosed, ki da ogromno na dobrososedske odnose in glede na to, da je gradnja hiše pa le končana po 30ih letih, mu enostavno poveš, da naj se pa sedaj vozi do svoje hiše kar po tisti drugi poti. Pa še en pir (mrzel, ne topel) mu daj za slovo, da bo vedel, da resno misliš glede dobrososedskih odnosov.
Fertik.
Javi, kako je šlo, ne rabim plačila za strokovni nasvet.
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Še vedno ne razumeš. Če pot ni vrisana, še ne pomeni, da ni temelja za njo in da ne more doseči, da bo vrisana.
Glede na to, da sta v super odnosu, ti predlagam, da greš do enega stručkota/odvetnika, skupaj pogledata, če je morda kakšen temelj za vris poti in če ni, lepo soseda povabiš na pir in mu razložiš, da ti je full do dobrososedskih odnosov in da vsekakor ne bi bil rad vzrok za sosedove neprespane noči, sploh zaradi mizernih 20 kvadratov, ki jih, če prav razumem še potok loči od njega. Ker pa zadnja leta tudi ti full slabo spiš, saj te premaknjeni kamni na tvoji poti zaradi treh vozil full motijo in ker veš, da je tudi on full dober sosed, ki da ogromno na dobrososedske odnose in glede na to, da je gradnja hiše pa le končana po 30ih letih, mu enostavno poveš, da naj se pa sedaj vozi do svoje hiše kar po tisti drugi poti. Pa še en pir (mrzel, ne topel) mu daj za slovo, da bo vedel, da resno misliš glede dobrososedskih odnosov.
Fertik.
Javi, kako je šlo, ne rabim plačila za strokovni nasvet.
Še zadnjič.. Niti pod razno mu nimam namena zapirati poti. Tudi verjamem da se zaradi tega ne boma vlačila po sodišču.

Tudi če bi po neki xxx formuli on dobil služnost, priposestvovanje... je to še vedno samo kolikor je nujno potrebno. Še vedno to ni lastništvo.

In zanimivo kako nekateri samo vidite kaj pripada ali naj bi pripadalo sosedu. Če gremo z isto močjo nadenj in name , ja potem bom tudi jaz priposestvoval tistih 20 kvadratov. Pa ne rabim nič ,da smo še enkrat na jasnem.

Jaz bom temo kar zaključil z znanim stavkom. Dobrota je še vedno sirota.

lp



Enostavno to
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo
15. jan 2019
3.459
1.085
113
Še zadnjič.. Niti pod razno mu nimam namena zapirati poti. Tudi verjamem da se zaradi tega ne boma vlačila po sodišču.

Tudi če bi po neki xxx formuli on dobil služnost, priposestvovanje... je to še vedno samo kolikor je nujno potrebno. Še vedno to ni lastništvo.

In zanimivo kako nekateri samo vidite kaj pripada ali naj bi pripadalo sosedu. Če gremo z isto močjo nadenj in name , ja potem bom tudi jaz priposestvoval tistih 20 kvadratov. Pa ne rabim nič ,da smo še enkrat na jasnem.

Jaz bom temo kar zaključil z znanim stavkom. Dobrota je še vedno sirota.

lp



Enostavno to
ne, ne moreš priposestvovat tistih 20m2, nisi v dobri veri, opozoril te je

on pa služnost lahko

ne bo sicer lastnik, bo pa vozil... tak da

ne modrovat
 
  • Wow
Reactions: brane_new

darkstar66

Guru
1. apr 2013
1.174
679
113
ne, ne moreš priposestvovat tistih 20m2, nisi v dobri veri, opozoril te je

on pa služnost lahko

ne bo sicer lastnik, bo pa vozil... tak da

ne modrovat
V bistvu bo bolj lastnik kot “lastnik”. Te stvari se urejajo bolj za prihodnost kot sedanjost. Če pač to ni problem pa naj ne bo. Ko se bo pa če 30 let stvar prodajala pa kaj … tole je moje ampak se sosed vozi. Mi smo dali ven nekaj pointov in nasvetov in to je to.

No če je že odpiralec teme zaključil s pregovorm bom pa še jaz … bolje prva kot zadnja zamera
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Nisem siguren, menda je v času dedovanja potrebno dediču priglasiti zahtevo za priposestvovanje.
Pozneje (verjetno ) ni mogoče.
 

ribicija

Guru
4. sep 2007
2.314
1.337
113
mercedes men je pa čisto jasna tvoja dilema za razliko od Sada, ki tokrat pretirano odreagira na tvoje pisanje...nim veze.

Itak, da lahko sosedu vržeš pod nos, da naj ***** za tistih 20m2 trave, ker mu ti že x let pustiš voziti čez tvojo parcelo, čeprav ima dostop urejen drugje. Zdaj al bo vzel kot normalni sosed in razumel al bo pa tipičen slovenec in se bosta zaradi 20m2 trave, ki nobenemu ne pride prav skregala. Dejstvo pa je, da ne skloni glave (že itak jo Slovenc prevečkrat sklanjamo), ampak mu na normalni, kolikor vidim to znaš, način povej in to je to. Če je normalen bo razumel, če je kreten pa je itak bolje, da spakira in se vozi drugje.
Kar se tiče priposestvovanja, pa sosed tukaj nima opcije. Ne uporablja on te poti v dobri veri, ampak dobro ve, da se vozi z dovoljenjem lastnika po tuji zemlji. Tud nujne poti ne more izsiliti oz. bi jo zelo težko, ker pač ima dostop urejen drugje. Tako, da po pameti in se zmenita.
 

darko11

Majstr
21. jul 2007
1.203
178
63
Jaz pa mislim, da imaš opravka s tipičnim slovenskim govedom, ki misli, da je dober človek bedak, ki se ga da j... :)
Ali pa je to vpliv snahe, žene, bodočih dedičev, ipd.
Tistih 20m2 trave ti je z vožnjo čez tvojo parcelo že zdavnaj uničil, tako, da butl bzv komplicira.
Preveri kako je s služnostjo in uredi meje - da ti ne bo kasneje žal... Dobronamerno - govorim iz lastnih izkušenj (sem se na svoji dobroti marsikaj naučil, je sirota seveda). :)
 

mercedes

Majstr
16. dec 2014
2.401
146
63
Hvala res vsem..iz vsakega sem nekaj pobral.

Ne vem če sem jasno zapisal. Tistih dvajset kvafratov ,je zaradi ovinka potoka v naravi na moji strani. In 30 let je bilo to ne dogovorjeno ,ampak je pač to bilo moje. On je sedaj nekako pogruntal da je njegovo. Naj ima. Se pravi z mirno vestjo nisem jaz imel pojma da je to njegovo. Meni osebno bi bilo nerodno se zaradi takšne flike izpostavljati. Saj ne vem ali se norce dela ali je res malo na off..Sem mu lepo omenil da naj ne išče problemov ,naj kosi ,ampak naj pa se zaveda da mu v 30 - letih niti enkrat nisem niti omenjal dovoza. Je rekel da je bil siguren da je njegovo. Sem mu pokazal mapno kopijo ,me je gledal ko tele..Ne vem kaj naj si mislim.Prav smešno mi je ..
 
  • Všeč mi je
Reactions: zino

zino

Guru
3. sep 2007
6.681
2.475
113
kaj je mislil, da je dovoz njegov? ja super. jaz bi na tvojem mestu pustil pri miru, če bo od danes naprej čisto normalen, če ne, mu rečeš, da naj se več ne vozi po tvojem, ker rabiš travo. :)
da bo model vedel, da si je sam luknjo skopal.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.271
2.267
113
Hvala res vsem..iz vsakega sem nekaj pobral.

Ne vem če sem jasno zapisal. Tistih dvajset kvafratov ,je zaradi ovinka potoka v naravi na moji strani. In 30 let je bilo to ne dogovorjeno ,ampak je pač to bilo moje. On je sedaj nekako pogruntal da je njegovo. Naj ima. Se pravi z mirno vestjo nisem jaz imel pojma da je to njegovo. Meni osebno bi bilo nerodno se zaradi takšne flike izpostavljati. Saj ne vem ali se norce dela ali je res malo na off..Sem mu lepo omenil da naj ne išče problemov ,naj kosi ,ampak naj pa se zaveda da mu v 30 - letih niti enkrat nisem niti omenjal dovoza. Je rekel da je bil siguren da je njegovo. Sem mu pokazal mapno kopijo ,me je gledal ko tele..Ne vem kaj naj si mislim.Prav smešno mi je ..
Torej ti kaže dobro? Potiho sem navijal zate. Je tu gor preveč 'na nož?
Dobro! Sedaj pa še en dogovor, kaj je najbolje in papirček.
To je to :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: mercedes

alkoholik

RudolF
23. jul 2007
16.128
2.291
113
v lokalni ostariji
Pac ljudje vedo vedno za svoje pravice za obveznosti pa pac ne. Takk je tudi pri tem sosedu. Ve da je 20m2 njegovih pozablja pa da vozi po tuji zemlji...
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.913
816
113
V kolikor ima dostop po drugi poti, ne more zahtevati priposestvovanja služnosti na tvoji parceli.
Pa še praviš, da si mu dovolil prehod. Torej je " v slabi veri".
Kaj pa varianta:
sosed razdeli parcelo na 2 dela.
In vsaka polovica ima dostop po svoji strani.
Ena po lastniški poti, druga po služnostni poti.
 

ales85

Guru
9. nov 2007
3.596
1.211
113
Ce bos prodal, bos moral tudi nuditi sluznost. Ne mores kar tako izsiliti sluznosti. To sigurno pade na sodiscu.

To bi potem itak moral razdeliti na tri, da bi vmesno prodal. Ampak ne verjamem, da bi slo. To je bolj Flintlstones resitev :D