Zima in snežne avto nogavice

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
to ni res, v navadni plundri oziroma na cesti kjer je cesta deloma zasnežena in je po večini asfalt kakor vem ne smeš vozit s ketnami
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
hvala ker mi odgovarjate tipično po alterjevsko ko po nekaj postih še vedno nimam odgovora. Zakaj niste raje tiho kot pa da pametujete. Sami pametnjakoviči jooooj.

Ali sem postavil konkretno vprašanje? Za koji penis mi odgovarjaš o tem zakaj si pa ne kupim zimskih gum?! prekleti alterjevci in tipični slovenceljni
 
Nazadnje uredil moderator:

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.824
10.504
113
kod Džej-Zija
SJTV1 ti je čisto korektno odgovoril na vprašanje: policisti te bojo kaznovali za neprimerno opremljen avto. Kar tudi je, teoretično gor ali dol.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
hvala ker mi odgovarjate tipično po alterjevsko ko po nekaj postih še vedno nimam odgovora. Zakaj niste raje tiho kot pa da pametujete. Sami pametnjakoviči jooooj.

Ali sem postavil konkretno vprašanje? Za koji penis mi odgovarjaš o tem zakaj si pa ne kupim zimskih gum?! prekleti alterjevci in tipični slovenceljni


takšno vprašanje kot si postavil, tak odgovor boš dobil...

v zakonu piše kako in v kakšnih situacijah more biti vozilo opremljeno... če boš zaradi tega ker nisi imel zimskih gum in ne nemeščenih snežnih verig, to bodo policisti skoraj zagotovo napisali (če delajo po črki zakona) da vozilo ni bilo ustrezno opremljeno... ker je bil izlet iz ceste in želiš uveljavljati kasko, moraš imeti policijaki zapisnik in če bo zavarovalnica želel vpogled v zapisnik in bo pisalo da vozilo ni imelo ustrezne zimske opreme.... in ker piše v splošnih pogojih, da mora biti vozilo ustrezno opremljeno, kot dober gospodar ga boš ustrezno opremil in prilagodil vožnjo razmeram (isto kot verjetno ko je zunaj -10°C se oblečeš in ne hodiš naokoli v kopalkah) in tako naredil vse v svoji moči, da se izogneš takim dogodkom...

Če pa delaš prosti temu, vozila nimaš opremljenega z zimskimi gumami, nimaš nameščenih verih in ne upoštevah cestnih in vremenskih razmer, ne vem kaj pričakuješ, nagrado za junaštvo ali bolj verjetno in normalno obtožnico za namerno ogrožanje
varnosti, življenja in premoženja vseh oseb mimo katerih se boš peljal...

Če je nakja predpisano je jeqi ga predpisano, vsi bi pa nekaj hvatali krivine zase, drugim bi pa diktirali drugače...

Če nimaš za gume, se ne vozi ali pa kupi avto za katerega si lahko privoščiš gume, še mal Alterstva!
 

Spirit

propeler
18. jul 2007
5.746
1
36
kul, torej če se zgodi nezgoda bom hitro nataknil verige in poklical policijo če bo treba. Super hvala za pomoč
smile-1.gif
 

aver

Pripravnik
9. jun 2008
441
12
18
Si bom malo spodil temo:)

Zanima me ali obstajajo verige katere bi lahko uporabil na obeh dimenzijah 195/65/15 in 205/55/16?

Trenutno kar sem pogledal so pokrivale le eno izmed obeh. Se pa "baje" dobijo tudi take, ki pokrivajo obe dimenziji hkrati.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.148
4.694
113
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
kul, torej če se zgodi nezgoda bom hitro nataknil verige in poklical policijo če bo treba. Super hvala za pomoč
smile-1.gif

tudi to je možnost, vso srečo s tem ti želim, če se ti slučajno pripeti...

Ampak prosim, ko bo sneg, javi na alter kdaj in kam se boš peljal, da se ti izognemo tisti ki imamo radi sebe in bližnje na cesti,
ker ne želim biti kripelj zaradi enega, ki noče kupit ustrezne zimske opreme...
Če si škrt do sebe, s tem prosim ne ogrožaj še drugih v prometu, pejt raje kockat ali pa skakat s padalom brez rezerve...
 

XXXL

Guru
9. sep 2007
7.342
764
113
Citat:
Uporabnik Garfildd pravi:
Citat:
Uporabnik Spirit pravi:
kul, torej če se zgodi nezgoda bom hitro nataknil verige in poklical policijo če bo treba. Super hvala za pomoč
smile-1.gif

tudi to je možnost, vso srečo s tem ti želim, če se ti slučajno pripeti...

Ampak prosim, ko bo sneg, javi na alter kdaj in kam se boš peljal, da se ti izognemo tisti ki imamo radi sebe in bližnje na cesti,
ker ne želim biti kripelj zaradi enega, ki noče kupit ustrezne zimske opreme...
Če si škrt do sebe, s tem prosim ne ogrožaj še drugih v prometu, pejt raje kockat ali pa skakat s padalom brez rezerve...
DBest. Bom še jaz javil, mogoče bo potem manj nesposobnih voznikov na cesti in se bomo ostali lahko bolj sproščeno peljali.
 

Rossoner

Pripravnik
15. apr 2008
125
0
16
bom izkoristil temo, upam, da ne bo zamere, mogoče pa komu koristi...zaradi menjave avta prodajam nove nogavice Autosock št.57... za dimenzije ....več info na pm
 

veracoche

Pripravnik
15. nov 2012
97
43
18
Katere verige pa so dovolj kvalitetne, da se ne utržejo že po nekaj metrih in pa da se jih vsaj približno do lažje montirati kot tiste iz Leclerca. Meni se zdi, da so vse te verige, ki stanejo pod 30 EUR bolj slabe.

Ko primerjam http://www.mimovrste.com/artik...-mm-velikost-80 se mi zdi, da imajo te dražje samo samozatezni sistem, vendar je sama kvaliteta verig pri obeh enaka. Torej so te dražje po kvaliteti primerljive z vsemi nizkocenovnimi.

Alternative sploh ne vidim, razen morda Thule CS-10. Vendar cena je tudi precej višja. Sem spregledal še kakšen model, ki bi naj bi imel dobro razmerje price/performance?
 

Smrkc

Fizikalc
24. feb 2009
3.152
22
38
37
ne spomenm se točno, bom pogledu ampak te k so na linku so ql... sam še primerno velikost morš zbrat
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.629
6.873
113
Da še jaz tole ponovno odprem in sprožim flejmanje
smile-1.gif


Kako so kaj te autosocks v delno zimskih razmerah, torej delno splužena cesta, plunda, ipd?
Na strani imajo napisano, da po snegu gredo do max 50kmh, kar je čisto OK glede na razmere. Kaj pa če naletiš vmes na "suho" cesto, tam namreč klasične verige pogorijo, kako pa so zokni?
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Tud "zokni" na suhi cesti "pogorijo" - v najslabšem primeru dobesedno.

Za test - sezuj se in drgni z nogo v zoknu po suhem asfaltu.

Drgač pa - je.bote pitanja.
rolleyes-1.gif
 

oby

Fizikalc
20. jul 2008
383
130
43
Pri nas na Vrhniki imajo policaji na astrah Michelin CrossClimate montirane
smile-1.gif
A to pomeni, da bomo pozimi lahko bolj sproščeno peljali? :D