Covid-19 Cepiva

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113

Conclusions As this field continues to develop, clinicians and public health practitioners should consider vaccinated persons who become infected with SARS-CoV-2 to be no less infectious than unvaccinated persons. These findings are critically important, especially in congregate settings where viral transmission can lead to large outbreaks.
In zato se ni testiralo maturantov z letala, ker bi bil polom PCTja popoln. Raje se jih je spustilo v populacijo.

Ko sta zdravstvo in epidemiologija postala spolitizirana.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Ted

Guru
8. sep 2007
1.682
576
113


In zato se ni testiralo maturantov z letala, ker bi bil polom PCTja popoln. Raje se jih je spustilo v populacijo.

Ko sta zdravstvo in epidemiologija postala spolitizirana.
Še enkrat, od kod vam ideja, da so bili maturantje cepljeni? Mediji so poročali, da so turistične agencije organizirale testiranje s hitrimi testi pred odhodi iz destinacij.
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
14.133
2.208
113
Pa za opomin.
Ene par tu gori si jih drka na to, da imajo embargo.
Glede drkanja:
Po podatkih, objavljenih 2. decembra, je vsaj eno dozo cepiv Soberana 02 ali Abdala, prejelo 89,9 odstotka prebivalcev, vključno z otroki starejšimi od dveh let.
Cepivo Soberana 02 je visoko učinkovito po treh odmerkih, navaja znanstvena revija Nature.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Še enkrat, od kod vam ideja, da so bili maturantje cepljeni? Mediji so poročali, da so turistične agencije organizirale testiranje s hitrimi testi pred odhodi iz destinacij.
Nekateri so bili cepljeni, nekateri pa ne. Mešana druščina. In za tiste, ki niso bili cepljeni so turistične agencije pred odhodom organizirale testiranje. Cepljenih pa niso testirali, ker pct pogoj izpolnjujejo že brez testa.

Inšpektorji, ki so dijake pričakali na Brniku, in ker so vedeli, da so med njimi tudi okuženi s simptomi, so sicer sprva nameravali vse testirat, pa so potem od namere po posvetovanju z višjimi šefi odstopili, ker za to niso imeli nobene podlage v zakonu ali odloku. Prav nasprotno, večkrat je bilo že prej rečeno, da se cepljenih ne testira. Tako so jim pa samo pod lupo pregledali papirje in jih spustili v državo brez odrejenih karanten. Vsi razen enega so dokazila o pct pogoju imeli, tisti eden (mu je crknil telefon) pa je test potem uspešno opravil na letališču.

Glej, če načrtuješ maturanca, ki je samo enkrat v življenju na točno določen termin, ne tvegaš, da ti kakšen lažen test ali okužba , prekriža račune, in ostaneš doma, ali pa da te drkajo v tuji državi, da ne smeš v lokal, pa sem ter tja, odvisno od trenutnih pravil v tisti državi, in te en pik odreši vseh teh morebitnih težav in zapletov. Pa ne rečem, da so se vsi cepili, daleč od tega, samo pravim da je bilo med njimi cepljenih precej večji procent kot v splošni populaciji njihovih let.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
V čem torej je po tvojem točno problem? Po eni strani piskaš, da ni pravne podlage testirat, po drugi piskaš, da bi jih morali testirat, po tretji, da sej eni so bli cepljeni, eni pa pač ne. po četrti pa da je itak vse isti d**k. Ko človek tebe bere, se resno vpraša, ali si pri zdravi pameti ali pa imaš 3 osebnosti.
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
V čem torej je po tvojem točno problem? Po eni strani piskaš, da ni pravne podlage testirat, po drugi piskaš, da bi jih morali testirat, po tretji, da sej eni so bli cepljeni, eni pa pač ne. po četrti pa da je itak vse isti d**k. Ko človek tebe bere, se resno vpraša, ali si pri zdravi pameti ali pa imaš 3 osebnosti.
Ti ne vidiš nobenega problema v tem, da okuženi mimo inšpektorjev pridejo v državo brez da bi jim odredili karanteno???
Ker so odloki in zakoni tako zanič, da to dopuščajo. In okužene dijake so spustili v državo čisto zavestno, ker jim ni zdravje na prvem mestu, ampak biznis njihovih šefov.

Ne vem, zakaj bi moral imet tri osebnosti. Ja, ni pravne podlage, da bi jih testirali. (ker je pravna podlaga zanič). Ja, morali bi jih testirat in okuženim odredit karanteno, seveda bi morali obstoječe odloke prej spremenit, če bi jih hoteli testirat zakonito, če bi jih testirali nezakonito, in okuženim odredili karantene, pa tudi nebi bila to prva kršitev vlade in inšpektorjev. So bile že nezakonite (in nekoristne) policijske ure, občine.... odrejene kazno so že padale.... pa se vlada za to ni preveč sekirala. Pa tudi ta odlok je še na presoji v US. Če smo nezakonite policijske ure, pa občine, pa rogljičke.....prenesli, bi pa prenesli še nezakonito testiranje dijakov, za katere se je vedelo, da so med njimi okuženi s simptomi. Dijaki so prinesli delto v državo, potem se je pa razširila.

Ja eni so bili cepljeni, drugi pa ne. Kaj je tu čudnega? Je pa tole isti d**k, ker se oboji lahko okužijo in prenašajo okužbo. S to razliko, da testirani z negativnim rezultatom niso okuženi, netestirani cepljeni ali necepljeni pa kakor kdo. Na koncu je bilo v zvezi z maturanti izdanih 600 karantenskih odločb osebam, povezanih z njimi (starši...) Koliko je to izgubljenih delovnih dni, koliko poslovne škode?.....
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Še več poslovne škode je, ko sedijo in čičajo doma necepljeni in okuženi, medtem ko bi cepivo vsaj nekih 70%, v realnosti še precej več, ljudi pred tem obvarovalo in bi lahko lepo delali.
 
  • Haha
Reactions: nemenabijat

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Še več poslovne škode je, ko sedijo in čičajo doma necepljeni in okuženi, medtem ko bi cepivo vsaj nekih 70%, v realnosti še precej več, ljudi pred tem obvarovalo in bi lahko lepo delali.
Če cepljeni nebi neovirano širili okužb, bi tisti necepljeni lahko delali zdravi v službah.
Se mi je zdelo, da na prvi del mojega posta ne boš zmogel odgovora.
A tebi se zdi uredu, da so inšpektorji neovirano spustili v državo okužene maturante?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Še več je necepljenih, ki se testirajo na 1 2 3 ali pa še to ne, imam sodelavce ki palčko porinejo le 0,1cm v nosek. Rezultat vidiš kak je, tehnično pa je samotestiranje izvedeno.

Zmorem odgovor, le da dvomim, da ti bo všeč. Zakaj jih niso testirali, si lahko sam pri sebi najbolj razčistiš, saj po tvojih odgovorih je točno jasno kam se nagibaš. Dejstvo je, da karkoli in kakorkoli bi naredili, bi neki skupini ne bilo prav. Če bi jih vse po vrsti testirali, bi se usajali, da za to ni nobenega razloga niti pravne podlage. Zdaj ko jih niso testirali, tudi ni prav, ker so tako skozi rešeto spustili okužene. Jasno da so pač šli po pravni podlagi, zato spet ni prav, zakaj odloki niso urejeni. Če bi bili odloki urejeni in zakoni spisani in bi vse testirali, bi se usajali, da kaj smo za ena fašistična država. Zato je to tako in nič drugače.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.785
6.069
113
V čem torej je po tvojem točno problem? Po eni strani piskaš, da ni pravne podlage testirat, po drugi piskaš, da bi jih morali testirat, po tretji, da sej eni so bli cepljeni, eni pa pač ne. po četrti pa da je itak vse isti d**k. Ko človek tebe bere, se resno vpraša, ali si pri zdravi pameti ali pa imaš 3 osebnosti.

A ti še bereš mirsijeve kretenizme. Jaz gladkomalo preziram njegove poste. V vsakem drugem ima protislovja. Pa ne samo pri covidu, tudi v politiki. Pač nabija kot trol, jaz bi temu rekel leftardarsko. Pa s temi maturanti je dosadan u tri ...materne, pa smo mu že vse razložli, on še kar dalje.
 

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
V resnici puščam možnost, da bi morda nekoč napisal kaj logičnega. Sicer še vedno ni, ampak upanje umre zadnje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.029
1.258
113
Glej mirsi nekaj dejstev:

V sluzbi (zdravstvo v A) je hardcore antiwaxxerka (edina hardcore) prinesla covid v hiso, lepo ostala na bolniski in se ji jebe. Trenutno okuzenih 9 bolnikov. Dve v bolnici, od teh ena kriticna. Cepljena enkrat s pfizerjem. Druga dvakrat z AZ, takoj na zacetku. 3 se imajo vrocino. 4 so brez simptomov. Od teh 4 so 3 cepljeni s 3, preostala ni cepljena.

Od sodelavcev so za zdaj (8dni) pozitovni samo necepljeni (pet jih je) cepljeni se vsi negativni, tudi tisti z "le" dvema dozama. Tudi pcr s petka je prisel negativen.

Nauk zgodbe? Ne cepite se zdravstveni delavci. Ce boste pozitivni, dobite 2tedna cohanja pp jajcih. Se bojo cepljeni raztrgali, da bo se vase delo opravljeno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mosseero

Rambo013

Majstr
30. jan 2010
1.733
349
83
Vipavska dolina
Še več poslovne škode je, ko sedijo in čičajo doma necepljeni in okuženi, medtem ko bi cepivo vsaj nekih 70%, v realnosti še precej več, ljudi pred tem obvarovalo in bi lahko lepo delali.
Mogoče si tole slabo razlagam...
Se pravi če bi bili cepljeni in okuženi bi lahko šli delat? Ali cepivo preprečuje okužbo po novem?
Vsak okužen bi moral fasat karanteno, pa ali je cepljen ali ni. In vsak bi moral biti testiran. Poznam tudi jaz enega ko je stokal da nima ne okusa ne vonja (al resno ali se je norčeval), pa smo mu rekli naj se testira. Njegov odgovor....
saj sem cepljen.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mirsi

damirj

Guru
9. maj 2012
4.769
2.022
113
Narobe si razlagaš. Verjetnost, da bo cepljen bil okužen je veliko manjša, kot pa če bi bil necepljen. Seveda pa lahko cepljen okužen gre v službo, to drži. Drži pa tudi, da samotestiranje je samo sebi namen in roko na srce, jaz ne poznam nobenega na samotestiranju v službi, ki bi videl da je pozitiven. Ampak preberi si spet drugi stavek. Ponavljaj dokler ne boš razumel.
 
  • Haha
Reactions: jonny77