Covid-19 Cepiva

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Ravno zadnjič je bil članek iz Kitajske. Tam imajo resne ukrepe, ker si ne morejo privoščiti situacije kot v ZDA (je bila primerjava z njimi). Lockdowni precej nivojev nad našimi že ob par primerih.
Imam info iz prve roke, pa ni vse tako, kot se tukaj piše. Tudi kitajci znajo net uporabljat, pa kakšno stvar preberejo kaj o njih pišejo.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Evrokrat

mX's brotherPEPČEK 08
6. avg 2007
6.687
552
113
Capitale de l'Europe
europa.eu
Finska:
1638461392461.png
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Vprašanje za antibakserje ali pa kar vse udeležence foruma, kaj naj naredim. Otrok je zaradi Kavasakijeve bolezni utrpel koronalno anevrizmo. To so razširitve koronalnih žil na srcu. Pravtako postcovidni sindriom lahko pušča podobne posledice. Sicer sem bil prepričan da otrok nebom dal cepit, zdaj sem pa že pred dilemo. En mesec se že borimo z vsem sranjem, vnetja po telesu pa še kar trajajo. Nekako si ne moremo privoščit še eno resno bolezen, tega tipa. Torej da ali ne? Starost 6 let.
Na forumu boš o tem bolj malo izvedel. Piši strokovnemu direktorju pediatrične klinike in boš dobil najbolj relevanten odgovor.
To je dr. Marko Pokorn, elektronski naslov pa marko.pokorn@kclj.si
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Odgovor od direktorja pediatrične je že sedaj jasen, pa saj samo antivaxerji zavračajo cepljenja. Kako smo že tu brali, to so tisti manj inteligentni, ki ne privoščijo otrokom zaščite...
Tole si si pa narobe zapomnil. Antivaxxerji so po več raziskavah sodeč v povprečju slabše izobraženi in ne manj inteligentni.
 

LeQuack

Guru
26. avg 2007
6.808
3.336
113
40
Lj
Kar zaskrbljujoče

"myocarditis – significant left ventricular (LV) fibrosis has been described in a high percentage of children admitted to hospital, with a small percentage of these having non-sustained ventricular tachycardia (VT)

the long-term consequences of this condition secondary to vaccination are yet unknown, so any screening recommendations need to be balanced against the frequency and severity of the disease with the aim to prevent complications, in particular of myocarditis (arrhythmias, long term myocardial damage or heart failure)"

Fibrosis - The term fibrosis describes the development of fibrous connective tissue as a reparative response to injury or damage
To pomeni da se v delu srca že naredijo brazgotine, in to pri otrocih. To vsekakor ni kul, ker vsak ve da brazgotine nikoli več ne postanejo kot normalno tkivo. V primeru srca je to še toliko bolj nevarno.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Zanimivo. Ko covid povzroči mio/perikarditis je v veliko primerih to za antivaxxerje zanemarljivo, nevredno omembe even in se osredotočajo bolj kot ne zgolj na smrti (pa še tu so dooolgo trdili, da jih ni nič več kot v preteklih letih oz. da presežnih smrti ni) ampak, ko pa pride do tega zaradi cepiva kjer je možnost za nastanek veliko veliko veliko manjša kot pri prebolevanju covida, gredo pa vsi antivaxxerji "na okope".

Prej navedena povezava med (ne)cepljenostjo in izobrazbo je pa dejstvo, potrjeno s strani več raziskav tako pri nas kot v tujini ampak očitno je to dejstvo malo neprijetno, se najdejo v zapisu ali kaj. Ob tem mi pride na misel star pregovor "če mački stopiš na rep, zacvili" :D
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Kar zaskrbljujoče

"myocarditis – significant left ventricular (LV) fibrosis has been described in a high percentage of children admitted to hospital, with a small percentage of these having non-sustained ventricular tachycardia (VT)

the long-term consequences of this condition secondary to vaccination are yet unknown, so any screening recommendations need to be balanced against the frequency and severity of the disease with the aim to prevent complications, in particular of myocarditis (arrhythmias, long term myocardial damage or heart failure)"

Fibrosis - The term fibrosis describes the development of fibrous connective tissue as a reparative response to injury or damage
To pomeni da se v delu srca že naredijo brazgotine, in to pri otrocih. To vsekakor ni kul, ker vsak ve da brazgotine nikoli več ne postanejo kot normalno tkivo. V primeru srca je to še toliko bolj nevarno.
Če imamo komaj kak teden dovolljenje za cepljenje otrok, od kod že študija?
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
10.789
6.074
113
Na forumu boš o tem bolj malo izvedel. Piši strokovnemu direktorju pediatrične klinike in boš dobil najbolj relevanten odgovor.
To je dr. Marko Pokorn, elektronski naslov pa marko.pokorn@kclj.si
Bom poskusil vprašat. Mogoče ga srečam, ker smo bili premeščeni na kardiologijo pediatrije v Ljubljani. Verjetno bo svetoval cepljenje. V meni pa je strah. Sicer ima srčno mišico še nepoškodovano, arterije pa so zelo prizadete. Po eni strani si ne želim še kakega miokarditisa, po drugi strani pa covid lahko pri malem naredi pošteno sranje. Ahhhh, znorel bom...
 
Nazadnje urejeno:

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.135
113
Spet neke tvoje fiktivne blodnje. Lahko linkaš do nekaj teh verodostojnih študij pri nas in nekaj v tujini?
Moje fiktivne blodnje, seveda, seveda. Vse tako vestno bereš in limaš glupe komentarje ter laži kjer se le da ampak te linke in citate ti je pa zadnje 3x, ko sem jih lepil, vseeno uspelo spregledati? A če ti jih še enkrat nalepim jih boš pa videl ali bomo šli čez par dni spet znova "iz nule" čez to kot že parkrat do sedaj? In če ti jih nalepim - boš vzel nazaj to o blodnjah?