Covid-19 Cepiva

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Moje fiktivne blodnje, seveda, seveda. Vse tako vestno bereš in limaš glupe komentarje ter laži kjer se le da ampak te linke in citate ti je pa zadnje 3x, ko sem jih lepil, vseeno uspelo spregledati? A če ti jih še enkrat nalepim jih boš pa videl ali bomo šli čez par dni spet znova "iz nule" čez to kot že parkrat do sedaj? In če ti jih nalepim - boš vzel nazaj to o blodnjah?
3 tuje in 3 domače študije, da imam malo gradiva za brat.
 
  • Haha
Reactions: Matey

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Bom poskusil vprašat. Mogoče ga srečam, ker smo bili premeščeni na kardiologijo pediatrije v Ljubljani. Verjetno bo svetoval cepljenje. V meni pa je strah. Sicer ima srčno mišico še nepoškodovano, arterije pa so zelo prizadete. Po eni strani si ne želim še kakega miokarditisa, po drugi strani pa covid lahko pri malem naredi pošteno sranje. Ahhhh, znorel bom...
Pri takem primeru, kot je tvoj, bo gotovo pretehtal vse pluse in minuse, ter ti pravilno svetoval. Povprašaj pa tudi tvojega pediatra, ki otroka spremlja že od rojstva.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Moje fiktivne blodnje, seveda, seveda. Vse tako vestno bereš in limaš glupe komentarje ter laži kjer se le da ampak te linke in citate ti je pa zadnje 3x, ko sem jih lepil, vseeno uspelo spregledati? A če ti jih še enkrat nalepim jih boš pa videl ali bomo šli čez par dni spet znova "iz nule" čez to kot že parkrat do sedaj? In če ti jih nalepim - boš vzel nazaj to o blodnjah?
Torej lažnjivec Matey se je prikladno potuhnil.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Torej lažnjivec Matey se je prikladno potuhnil.
Nič se nisem potuhnil nabijalko ampak čakam na tvoj odgovor ali boš vzel nazaj opazko o "mojih fiktivnih blodnjah", če ti nalepim raziskave in pa ali boš to sploh opazil glede na to, da si v zadnjih treh primerih navajanja teh raziskav le-te prikladno "spregledal". Če ti pa probleme dela razumevanje besed kot v zadnje za "v povprečju" in dejansko ne razumeš situacije pa kar povej, bomo tudi to poizkusili rešiti.
 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Nič se nisem potuhnil nabijalko ampak čakam na tvoj odgovor ali boš vzel nazaj opazko o "mojih fiktivnih blodnjah", če ti nalepim raziskave in pa ali boš to sploh opazil glede na to, da si v zadnjih treh primerih navajanja teh raziskav le-te prikladno "spregledal". Če ti pa probleme dela razumevanje besed kot v zadnje za "v povprečju" in dejansko ne razumeš situacije pa kar povej, bomo tudi to poizkusili rešiti.
Dokler ne nalimaš študije si pač lažnjivec.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Izvoli torej kup tujih in par slovenskih (sem prebral pred časom še dve drugi slovenski a jih trenutno žal ne najdem). Pričakujem, da vzameš nazaj tisto o "mojih fiktivnih blodnjah" ter to etiketo lažnivca, saj citati spodaj dokazujejo, da ne gre ne za fiktivne stvari kot tudi ne za blodnje (še manj pa da je to zraslo na mojemu zeljniku) ampak rezultate raziskav. Če se pa z njimi ne boš strinjal pa izvoli potem obtoževat druge.

1. študija:
Highlights - Willingness to be vaccinated was generally high across the UK population. Vaccine hesitancy exists in population subgroups. Black and Pakistani/Bangladeshi ethnic groups had higher levels of vaccine hesitancy. Vaccine hesitancy levels are higher in people with lower education levels. Focus on ethnic minority and socioeconomic groups is needed during vaccine delivery.

2. študija:
Results from a new USC Dornsife study show that U.S. adults with higher education are significantly more likely to get a COVID-19 vaccination

3. študija:
A study conducted by researchers from Carnegie Mellon University (CMU) and the University of Pittsburgh has found that vaccine hesitancy has decreased among U.S. adults by one-third between January and May 2021. The largest decrease in hesitancy between January and May by education group was in those with a high school education or less. Hesitancy held constant in the group of individuals who have obtained higher levels of education

4. študija:
Whether adults would or would not get a COVID-19 vaccination varied greatly by education level. Only roughly a third of those with less than high school education had been vaccinated or would get a vaccination. In comparison, those with a bachelor's degree or higher were more than twice as likely to have been vaccinated or to plan to do so.

5. študija:
Education level and previous vaccination against influenza were also strong predictors of vaccine intention

6. študija:
The findings demonstrated that both scientific literacy and perceived understanding of COVID-19 vaccines are positively associated with attitudes toward COVID-19 vaccines. Additionally, perceived understanding of COVID-19 preventive behaviors (but not scientific literacy) is positively associated with attitudes toward/practice of COVID-19 preventive behaviors.

7.študija:
analiza je pokazala, da v primerjavi z najvišje izobraženimi udeleženci udeleženci z višješolsko izobrazbo do 1. bolonjske stopnje izkazujejo slabše znanje o cepljenju. Ta izobrazbena skupina je poleg tistih, ki imajo do srednješolsko izobrazbo, prav tako v najmanjši meri izkazala namero za cepljenje proti covidu-19. Nadalje smo ugotovili, da zaupanje v zdravstveni sistem moderira učinke izobrazbe na znanje o cepljenju in nameri za cepljenje proti covidu-19.
V skupini z večjim zaupanjem v zdravstvo izobrazba nima učinka na poznavanje cepljenja, ima pa učinek na namero za cepljenje, in sicer skupini s srednješolsko izobrazbo in zaključeno visokošolsko izobrazbo do 1. bolonjske stopnje izkazujeta manjšo verjetnost cepljenja kot najvišje izobražena skupina

8. študija:
Based on 12,042 fully completed questionnaires, we find that higher intention to get vaccinated is associated with men, older respondents, physicians and medical students, respondents who got the influenza vaccination, those who knew someone who had gotten hospitalised or died from COVID-19 and those who have more trust in experts, institutions and vaccines. Nurses and technicians were less likely to get vaccinated.
 
  • Všeč mi je
Reactions: PHOBiA

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.193
3.356
113
Super slovenska raziskava s poudarki na verjetnosti in namerah anketirancev.

Sem na hitro preletel in ne, ničesar ne jemljem nazaj.
 
  • Haha
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Spet lažeš, v tem času tudi na hitro nisi mogel preleteti vsega. Iz vsake posebej je lepo razvidno, da je izobrazba zelo povezana z namero cepljenja in to je točno to, kar sem trdil in sicer da je ob višji izobrazbi večja verjetnost, da se človek cepi kar pa seveda ne pomeni, da se bodo vsi bolje izobraženi ljudje cepili ter da so vsi slabše izobraženi antivaxxerji.

Da pa ne boš vzel nazaj zgrešenih etiket mi je pa bilo jasno že prej saj od pacienta tvojega kova drugega sploh nisem pričakoval, sem pa vseeno naivno upal, da boš toliko deca ter vzel nazaj napisano saj sem ti zadevo demantiral s še več raziskavami kot si želel s tem, da si bil najverjetneje prepričan, da ti ne bom nalepil niti ene in si zato že dodatno zbadal s citati in zgrešenimi oznakami. Sva zaključila.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.219
9.456
113
kod Džej-Zija
Angleške je preskočil, slovensko pa na oko strokovno ocenil in jo zavrgel. Prava mentalna kapaciteta, ti rečem. Morda celo slabo razume angleško. Pameten pa je, to pa ja. A ne, nabijalček?
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
32.528
14.134
113
Ma dej, tip še po slovensko ne zastopi, ko mu napišeš "v povprečju" potem bo pa tuje študije iz ZDA, UK in Japonske bral in razumel. Da je pa mera res polna pa to nesposobnost razumevanja še dodatno potrdi s posmehovanjem rezultatu v obliki verjetnosti, ki je v tem primeru točno to, kar nas zanima glede na predmet debate.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.004
113
Kočevska
Zelo verjetno je manj izobražen in s pomanjkljivim bralnim razumevanjem. Blagor ubogim na duhu, saj njih je nebeško kraljestvo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
False. The particles picked up on vaccine samples under the microscope are not living organisms in a sterile vaccine sample. They are more likely to be debris such as house dust, skin cells or cotton fibres picked up through contamination.

This article was produced by the Reuters Fact Check team. Read more about our fact-checking work here.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Matey