Covid-19 Cepiva

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Necepljenci pa ne pyzdakajte o drugorazrednosti. mirsi bluzi o apartheidu. Se mi zdi, da se v apartheidu v JA nisi mogel odločit, da bi iz črnega postal bel. No, pri naši različici se samo cepiš in evo, postaneš prvorazredni. Ampak ne, raje tule gor poslušajmo gore jadikovanja.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Ampak ne, raje tule gor poslušajmo gore jadikovanja.

Sam tu poslušam ene in iste kako jamrate da bo vse zaprto in da boste vi zaprti zaradi "onih drugih". In dobesedno jezo stresate na tiste ki sedaj sredi poletja nočejo bit cepljeni. Še nobenega anticepilca nisem slišal da bi komu grozil ali pa pa sploh vsiljeval da naj se ne gre cepit. Skratka imaš na eni strani ene ki izražajo mnenje (po vaše anticepilci) in na drugi strani imaš druge ki zelo očitno izvajate pritisk in grožnje.

Drugače pa poglej si zemljevid EU glede precepljenosti danes pa boš ugotovil da smo nekje na koncu, za nami so hrvati, romuni in eni baltski jebeštrga..! Zakaj cepilci niste in še vedno ne mečete jajc na vlaco in Kacina, ker očitno smo v zaostanku in to ne po krivdi anticepilcev?

Torej začnimo s tem da se vsem ki se želijo cepit zagotovi cepivo in cepljenje, potem pa ko bodo viški resoursov in cepiva pa dejmo nadaljevat debato. In če bomo še vedno na repu EU ker imamo precej anticepilcev se vprašajmo zakaj je tako. In če se recimo ugotovi da se 30% državljanov noče cepit ker so anti-JJ ali ne zaupajo stroki ki jih farba celo leto ... a bo JJ in stroka imela jajca rečt, ok mi odstopimo, samo dejte se ljudje božji cepit? Ko bom to doživel, pa bo kljub temu spet epidemija zaradi necepljenih, bom pa dvignil roko in rekel, ja res ti anticepilci so krivi da je tako kot je.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.215
9.454
113
kod Džej-Zija
Spet ena in ista vprašanja. Ja, lahko smo. Ampak je maksimalna količina virusnega bremena bistveno manjša kot pri necepljenem. Ranga 5-10x manj. Torej tudi če smo prenašalci, smo bistveno slabši od necepljenih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113

Češka 50% špikanih z eno dozo in 22% polnocepljenih .. Slovenija pa 42% z eno dozo in 28% polnocepljenih. Realno smo mi bolj potrebni pomoči.

Aja baje je Finska zgled EU kako se cepi, 60% z eno dozo in samo 15% polnocepljenih. Čisto druga strategija cepljenja (realno če je smisel cepljenja zajezitev epidemije tudi edina smiselna strategija).
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.805
3.815
113
Pa še okoli obvladovanja epidemije, češka globko v rumenem 14 dnevna pojavnost 50 in pada (majo opcijo za zeleno v tednu dni), mi smo komaj prilezli danes v rumeno pri 150.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.403
4.507
113
Glede na to kako Janez40 malo manj, da ne "tuli" na vsakega, kateri se nebi cepil, v smislu "rokca buba", sem se spomnil, da tudi sam ni bil najbolj naklonjen cepljenju z brozgo:

Poglej priponko 46185
Poglej priponko 46186
:fredi::evil::nazdravje:
Pismen ravno nisi, si pa štejem v čast, da se ti da brskati stare poste. Če boš še enkrat prebral reeeessss počaaaasiii, boš opazil, da nisem bil naklonjen cepivu, ki se je takrat izkazal za problematično. Ko sem lahko izbral drugo cepivo, sem se tudi cepil. Mož beseda pač, ne pa vi jamrači.
Nazadnje svoje blodnje nisi mogel podkrepiti z nobenim linkom, ker ti android ne dela. Smeh.
Če si popolnoma nesposoben in len, da po navodilih ne moreš iti prebrat, ti jaz ne morem pomagat.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.568
980
113
48
KR
Pismen ravno nisi, si pa štejem v čast, da se ti da brskati stare poste. Če boš še enkrat prebral reeeessss počaaaasiii, boš opazil, da nisem bil naklonjen cepivu, ki se je takrat izkazal za problematično. Ko sem lahko izbral drugo cepivo, sem se tudi cepil. Mož beseda pač, ne pa vi jamrači.
Če si popolnoma nesposoben in len, da po navodilih ne moreš iti prebrat, ti jaz ne morem pomagat.
Jaooo, a je teb slučajn BlackJack account ukradu, da je prva beseda takoj žalitev. Jebome, takoj s temi butastimi: "pismen ravno nisi", ipd.. Kaj je teb na glavo padl, jer včas nis bil tkole pikr tle na forumu. Pa mimgrede, sem samo napisal, da nisi bil naklonjen in ne da se ne boš cepil pa da si anticepilec ali karkol, tako da ne vem kdo ni pismen tukaj. Mož beseda? Za ceplenje sem se prjavu 15. decembra, pa potem še enkrat v KR zdr. dom, pa pač še nisem na vrsto pršu, ker sem začetk februarja prebolel Covid. Tko, da ne se metat iz kože zdej, ker si ti na vrsto pršu pa buba rokco nastavu.
Ja, priznam, me pa mine cepljenje, ko slišim, kakšne začnete po ceplenju vn metat. Tako, da se mi zdi strdek v glavi še zelo mila oblika stranskega učinka po cepljenju, proti temu kar nekateri sproducirate tukaj na forumu.
Pa brez zamere. :nazdravje: :norec: :fredi:
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
Kaj zdaj, cepljeni ste ali niste prenašalci?
Baje so sejalci spike proteina iz znojnih žlez, ki špricajo naokoli pri švicanju sodeč po enem Andy1-jevem linku videa ....
Sarcasm on: Ma to bi sigurno umrla tudi če se nebi cepila, Cepljena je imela le blažjo smrt. :evil:
Ma umrla je po IMHO nepotrebni kirurški intervenciji zaradi strdka, namesto, da so jo našopali s sredstvom proti strdkom ! Mene je tudi napizdevala moja kardiologinja, ker sem si parkrat reševal življenje z MEGA dozami Aspirina ....
 

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113
Kot je spajky včeraj napisal, v Italiji astrazenica po novem samo za 60 plus (da jih prej pobere).

Italija bo po smrti 18-letnice s cepivom AstraZenece cepila le še starejše od 60 let.
Bojda je imela dotična dedno avtoimuno trombocitopenijo.



Utisevalec
Pa še okoli obvladovanja epidemije, češka globko v rumenem 14 dnevna pojavnost 50 in pada (majo opcijo za zeleno v tednu dni), mi smo komaj prilezli danes v rumeno pri 150.
Bojda uporabljajo Ivermectin .
 
Nazadnje urejeno:

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.148
5.569
113

Cepljenje brez naročanja: glavni razlog za večino poletne poti v tujino​

ter posledično konec nadležnega jemanje brisa iz 'nosu'


J&J 60 milijonov doz vprašljive kvalitete

Ny times
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.078
3.565
113
Marlbor
Večini cepljenim je predvsem dovolj vaših nebuloz, jamranja in teorij zarot in so že zdavnaj odšli iz teme vem. Verjetno ste opazili, da se samo še med sabo pikate, Andy pa pa ima sploh celo temo čisto zase in youtube linke.
Meni zgleda, da so tudi forum zapustili. Nisem pa osmrtnic spremljal ...