Covid-19 Cepiva

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Berem danes, da za Sputnik do zdaj ni bilo niti ene same prijave stranskega učinka... In Soviet Russia si ti stranski učinek cepiva. :evil:
 
  • Haha
Reactions: Pbutec
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Mario Fafangel na Twiterju zapisal, da se ne bi smelo paničariti: zaustavitvi cepljenja nasprotuje, saj "ni dokazov o povečanem številu dogodkov, kaj šele vzročnosti".
1615883962797.png
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Torej kaj, spet ena politična odličtev vlade, tako kot ukrepi in vse kar se dogaja okoli korone?
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Potem tudi ostale EU drzave panicarijo za brezveze?
A je začasna zaustavitev cepljenja (par dni), da se preveri vse podatke, potencialno identificira populacijo, pri kateri je potrebno prav posebno preučiti kakšne potencialne zadržke pri cepljenju panika za brezveze?
Stvar percepcije (oziroma ali hčeš kontruktivno sodelovati pri debati ali pa vsem ostalim srati po glavi- kar je pa itak današnja kultura).
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Ženi so modre lise na stegnu izginile. Pod kolenom se je pojavila ena modrica, samo niti sama ne ve če se je vdarila ali je to kaj drugega. Skratka, aspirin še jemlje preventivno, in držim pesti... Namreč malo prej mi je rekla, da se je tako dala cepit zaradi mene, ker sem ji cel čas govoril, da če bo kdo korono prinesel domov jo bo ona iz vrtca. Upam da nebo hujšega.
Pazi, morda gre pri ženi za trombocitopenijo, za katero so značilne modrice in ki je tudi lahko posledica cepljenja, pri tem pa aspirin poslabša stanje.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Potem tudi ostale EU drzave panicarijo za brezveze?

Velika večina evropskih držav je na začetku epidemije pričela dobesedno tekmovati, kdo si bo namislil bolj omejujoče ukrepe. Nekateri so delovali, večina je bila pa ustreljena mimo.

Politike so bila polna usta o solidarnosti in pomoči, pod mizo pa vsak zase. Občutek pri cepivih mi pravi, da se je zdaj sprožil plaz in pogrom proti AZ, in neglede na rezultate raziskav in analiz, bo to cepivo velikokrat romalo v kanto.
Kako boš povprečno zdravega človeka pod 60 let prepričal, naj tvega z "čudnim" cepivom, če ima 99% šanse, da mu ne bo nič, če bo sploh kdaj dobil Covid?


Sedaj se dogaja tisto, česar sem se potihoma bal. Z enim od cepiv za kovid bo morda nekaj narobe, posredno bo nasankal celoten program potrebnega cepljenja, ker teoretiki zarote bodo začeli govoriti, vsi so isti in vrdno več bo antivakser oseb. Učinek snežne kepe je pa lahko grozljiv. Sploh v kontekstu dejansko nevarnih bolezni za splošno populacijo, kar kovid ni.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Počasi bi morali ljudje reči dovolj je, ampak očitno nam še ni.

Kot je videt, bi se lahko to korona sranje vleklo še 5 leti, ali pa v nedogled, ovce bi naprej ponižno blejale in stale v vrsti za striženje.

Sicer so tujini bolj resni protesti, ampak še vedno ne dovolj obsežni. Pri nas pa se pač biciklira.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Ja sej je težko karkoli okoli covida19 utemeljevat z zdravo logiko, več ali manj gre za PR in medijski spin ki vrti vse skupaj v krogu. Najprej moramo bit zaprti da ne umira po par 10, 80+ starih na dan, potem se moramo cepit da jih zaščitimo ... in potem ker bi 10 ljudi v celi sloveniji umrlo po cepljenju zaradi samih posledic samega cepljenja pa se raje odpovemo cepljenju. Vsak dan ko ne cepimo 10k ljudi zamikamo zapiranje države za par dni (in kljub temu povzročamo smrt parih ljudi). Vsak dan zapiranja pa ima nepopravljive gospodarske posledice.

Logike tule ni nobene, zglede kot da bi nekdo imel fetiš da smo vsi zaprti, nam je pa tudi po svoje prav ker noben še ni metal granitnih kock na vlado.

(ne ciljam tu na JJ in trenutno vlado, velja na splošno in tudi širše po EU in ne samo pri nas)

Sicer AZ mi nismo sposobni plasirat med ljudi in še vedno se nabirajo zaloge, pomojem je to tudi razlog za odločitev da se začasno zadrži cepljenje. Ker tako nekateri, ki bi morali uredit to cepljenje, ne bodo izpadli totalno nesposobni.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.488
5.666
113
Na 24ur piše da jemanje Aspirina pri prejemniki cepljenja je lahko nevarno. Lahko kdo razloži zakaj.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
16.029
4.020
113
Ker je en od "možnih učinkov cepljenja" zmanjšano število trombocitov, ti pa imajo v telesu vlogo preprečevanja krvavitev. Aspirin je nevaren ker lahko povzroča lokalno krvavitev na prebavilih (razjeda na želodcu) in ker preprečuje sistemsko strjevanje krvi. Po domače lahko (notranje) izkrvaviš če se vsi planeti na nebu poravnajo.
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.627
6.870
113
Pa še lahko znižuje efektivnost cepljenja.

Ne vem no, že itak si človek vbrizga miljon nečesa, potem pa bi se še s kemijo šopal...
naj telo naredi svoje, če pa nekdo tako v P, pa naj počaka na phajzer cepiva.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Zaupanje v AZ se bo povrnilo, ko se bodo z njim pred kamerami cepili poslanci, ministri in sam presvitli premier. :fredi:
 

Cash

Guru
19. avg 2007
8.070
981
113
WWY, Ne verjet vsega, kar vidis in slisis. Politiki so zadnja stvar, ki jim lahko verjames, oz. pri meni je 0% moznost, da jim kaj verjamem, ker lazejo nonstop
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
PreCednik Pahor se bo cepil z AZ konec tedna, če mu bo vlada to omogočila. :cool: Z veseljem! You are welcome!:evil:
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan