Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.628
6.871
113
Slovenija spremlja situacijo s cepivom AstraZeneca v drugih državah, a vzročnih povezav med krvnimi strdki in cepljenjem za zdaj ni, poudarja Logarjeva. Svetovalna skupina je podala pozitivno mnenje, da se starostna omejitev za cepivo AstraZeneca lahko umakne. Marko Pokorn s Pediatrične klinike pa je dejal, da so podali predlog, naj se s cepivom Pfizer cepi kronične bolnike od 16 leta starosti dalje.
 

BojanP

200. registrirani uporabnik
24. jul 2007
3.900
2.620
113
Koliko ljudi je bilo v EU do sedaj cepljenih z AZ? Pri koliko od teh so se pojavile resne posledice oz. smrt? Koliko ljudi mesečno v EU umre zaradi krvnih strdkov?

To so nekako podatki, ki bi jih rabili da se lahko sploh reno pogovarjamo o stranskih učinkih cepiva.

Ali je kje podatek koliko otrok ima letno resen zaplet po obveznih cepljenih?
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Nazadnje urejeno:

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
AZ naj donirajo v Afriko, kjer tako ne bodo vedeli, da je kdo škripnil zaradi strdka. :fredi: Pa še naši borci proti migracijam bodo bolj srečni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: 8888

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Slovenija začasno zaustavlja cepljenje s cepivom AstraZeneceAmsterdam, 15.03.2021, 6:34 | Posodobljeno pred 29 minutami


Po nizu evropskih držav, ki so začasno prekinile cepljenje s cepivom AstraZenece, je enako odločitev sprejela tudi Slovenija. Cepljenje bomo nadaljevali, ko bo Evropska agencija za zdravila podala odločitev o varnosti cepiva in njegovi nadaljnji uporabi, je pojasnil minister za zdravje Janez Poklukar. Svetovalna skupina za cepljenje je sicer ugotovila, da strokovnih zadržkov za prekinitev cepljenja ni. V EU in Združenem kraljestvu je bilo med cepljenimi zaznanih 15 primerov venske tromboze in 22 primerov pljučne embolije, cepljenih je bilo več kot 17 milijonov ljudi.
 

gr69

Guru
15. dec 2009
11.544
2.602
113
še v SLO - ampak komaj
Hmm - sledeča situacija - sem “odpovedal” prejšnji četrtek AZ pik, ker sem bil v tujini. V sredo naj pokličem ali in kdaj spet na vrsti.

Danes cel dan utrujen, glavobol in splošno slabo počutje, tudi žeja me. Zdaj me pa zanima ali so to že stranski učinki morebitnega cepljenja ali kaj bi lahko bilo?!?
Kot zanimivost naj povem, da sem ob odnašanju 20 praznih piksn pira, ki sva jih s svakom uničila včeraj, začutil čuden pritisk v nogi - a je možno, da se mi že pred cepljenjem dela strdek ali je to le slučaj?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Hmm - sledeča situacija - sem “odpovedal” prejšnji četrtek AZ pik, ker sem bil v tujini. V sredo naj pokličem ali in kdaj spet na vrsti.

Danes cel dan utrujen, glavobol in splošno slabo počutje, tudi žeja me. Zdaj me pa zanima ali so to že stranski učinki morebitnega cepljenja ali kaj bi lahko bilo?!?
Kot zanimivost naj povem, da sem ob odnašanju 20 praznih piksn pira, ki sva jih s svakom uničila včeraj, začutil čuden pritisk v nogi - a je možno, da se mi že pred cepljenjem dela strdek ali je to le slučaj?
Če vprašaš stroko, bodo rekli da bi te žejalo in glava bolela tudi, če ne bi bil cepljen. Ker je luna pač v takem položajo, da jih danes kar precej žeja in glava boli.
Če vprašaš politiko, bodo rekli da je to normalno in je dobro, ker kaže na to, da cepivo uspešno prijema.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Kamele0N