Covid-19 Cepiva

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.467
1.844
113
na temni strani lune
Zakaj zakaj?
Kolk je 0,14% od 2.000.000?
Kako bi pa ti računal smrtnost od covida? Štel vsakega tretjega? An-ban-pet podgan, štiri miši v uh me piši, vija-vaja kuzla laja, pes prdi, stargadeca srat tišči ....

Statistika tebi ni "jaka strana".

Eno je smrtnost po demografskih skupinah, eno je pa skupna smrtnost. Poglej malce starostno skupino umrlih pri nas in po svetu, pa preslikaj vse skupaj na celotno populacijo, pa boš dobil pravilen rezultat.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Kakšna statistika? Če nekdo trdi da je smrtnost 0,14%, to pri 2.000.000 (število vseh prebivalcev Slovenije, to pomeni vsi iz vseh demografskih skupin) okuženih pomeni 2.800 mrtvih.
Kok mrtvih že mamo?
Kolk se jih je do zdaj okužlo?
Kakšen je procent smrtnosti?
Dopuščam statistično možnost, da - ko se bo prekužilo še ostalih 1.400.000 prebivalcev, da bo od unih 3500 umrlih, 700 vstalo od mrtvih in bomo prišli na omenjenih 0,14%.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.467
1.844
113
na temni strani lune
Kakšna statistika? Če nekdo trdi da je smrtnost 0,14%, to pri 2.000.000 (število vseh prebivalcev Slovenije, to pomeni vsi iz vseh demografskih skupin) okuženih pomeni 2.800 mrtvih.
Kok mrtvih že mamo?
Kolk se jih je do zdaj okužlo?
Kakšen je procent smrtnosti?
Dopuščam statistično možnost, da - ko se bo prekužilo še ostalih 1.400.000 prebivalcev, da bo od unih 3500 umrlih, 700 vstalo od mrtvih in bomo prišli na omenjenih 0,14%.

Ja se pravi, če bi se okužilo 99 devetdeset letnikov in 1 npr. 30 letnik, pa bi umrlo vseh 99 starejših, bi ti zaključil, da je smrtnost 99%?

In ne smrtnost 0,14% ni enaka v vseh starostnih skupinah
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
51.971
6.674
113
Zakaj zakaj?
Kolk je 0,14% od 2.000.000?
Kako bi pa ti računal smrtnost od covida? Štel vsakega tretjega? An-ban-pet podgan, štiri miši v uh me piši, vija-vaja kuzla laja, pes prdi, stargadeca srat tišči ....

Zato je tudi "uradno" statistika namerno v črno zono. Da le zajamejo vsakega, ki je umrl s kovidom, pod kovid smrtno žrtev. In tu je srž problem. Če se želi ljudi siliti v cepljenje, bi se moralo točno videt kakšna je statistika. Je pa sedaj valda jasno, da se dela vse v smer, da se čimprej precepi folk, pa čeprav ogromno veliki večini ljudem virus ne povzroči hujših posledic. Ni to ebola, črne koze, španska gripa, ipd.

sem prepričan, če bi imela ta bolezen 30% smrtnost, da bi vsak komaj čakal, da faše iglo v ramo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gonzo

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
KSZ: ker smo v temi cepiva - kolega je bil službeno v Srbiji in so mu ponudili prezplačno cepljenje s Sputnik V (kaj je V ali rimska 5?).
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ne ni vzel - buksl!

Zakaj nebi veljalo? Tukaj se (zaenkrat) ne moreš cepit z njim, da pa bi sedaj pogojevala EU, da ker si cepljen z rusom ali pa kitajcem (Pogačar recimo), pa to ne velja? :oops1:

Pa saj je kaco rekel, da če se hočeš s Sputnikom cepit - izvoli v Beograd.
 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.040
9.134
113
EU
Potem so eni zagreti za cepilne knjižice. Verjetno bi knjižice bile v barvah logotipov pfazerja, moderne....
Sputnjikove bi bile z rdečo zvezdo :rolleyes:
 

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.920
42
113
no, sam EU ga še ni potrdila...

A bi ga potem vseeno lahko uporabljali in bi veljal enakovredno cepivom, ki ji imamo mi in ostala EU...

mislim, kako je pri prehodu mej? če pride Srb s sputnikom v žili v slovenijo/italijo/avstrijo se šteje da je že cepljen ali da ni?
 

McGiver

Guru
14. avg 2009
14.439
4.312
113
Ja valjda da je. A te kjerkoli v Afriki vprašajo ali si cepljen s točno določenim cepivom, ali pa ali si cepljen proti temu in temu? ;)

EU ga ni potrdila, ker rusi niso zaprosili za potrditev, ker vedo, da EU ne želi kupit njihovo cepivo, pa če bo 10X boljše od Fajzerja in AstreZ skupaj.
Največji vic je, da raziskave kažejo odlično odzivnost pri cepljenih z eno dozo Sputnika in drugo dozo AstreZ.
 
  • Všeč mi je
Reactions: msenjur

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.467
1.844
113
na temni strani lune
Kaj bi se zgodilo glavnemu Rusu ali Kitajcu, kateri je odobril cepivo, če bi se ugotovilo, da cepivo ne dosega kriterijev ki jih obljubja, kaj pa američanu oz kakemu evropejcu?
Sploh pri prodaji delnic in kapitalizaciji dobička pri glavnih v teh firmah, mi pušča zelo slab priokus.

S tem, da je do sedaj verjetno veliko več ljudi cepljenih z ruskim in kitajskim cepivom kot vsemi ameriškimi in evropskimi cepivi.

Sam nebi imel problema se cepit ne z ruskim ne z kitajskim cepivom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

msenjur

Guru
11. sep 2007
25.920
42
113
Ja valjda da je. A te kjerkoli v Afriki vprašajo ali si cepljen s točno določenim cepivom, ali pa ali si cepljen proti temu in temu? ;)

EU ga ni potrdila, ker rusi niso zaprosili za potrditev, ker vedo, da EU ne želi kupit njihovo cepivo, pa če bo 10X boljše od Fajzerja in AstreZ skupaj.
Največji vic je, da raziskave kažejo odlično odzivnost pri cepljenih z eno dozo Sputnika in drugo dozo AstreZ.

no, sigurno je tud neka organizacija ki potrdi, ali je cepivo ok ali ne. kdo pa to izvaja?