Covid-19 Cepiva

zaseka

Guru
5. dec 2015
3.502
1.816
113
Hahaha pri nas v slo je isto. 50% osebja se nikakor noce cepiti nekaj jih je pod prisilo klonilo, nekaj, ki sploh ne vejo zakaj so na tem svetu in je vse ja. Odpovedi srednjih sester kolikor hoces. Poznam en dom starejsih kjer sta samo se dve medicinski sestri, varovance pa previja kdor ima cajt. V bolnisnicah ni srednjega kadra. Kam gredo?
Lepa mlada med sestra bo cez vikend zasluzila mesecno placo z napitninami v bliznjem bifeju. Tiste z druzino pa v tus in spar trgovine kjer za isti dnar ne rabijo dreka pucat in previjat gnilih ran. Vse nedelje frej, eno ali dve dezurni soboti, nic nocnih, nic celodnevnih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
To ni po željah sivibradega "diktatorja" iz nijz, ki misli, da je nad zakonom.

 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113

Ja pa koji krščen duš se ti pustijo?
Rekli bi, boli me k za Keka, mi bomo odprli zaradi otrok, če pa Keka kaj moti, pa naj pride osebno nas zapret, ravnatelja pa v zapor odpelje.

Al kaj, bo policija stala pred vrtci in otroke tlačla v marico?
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.680
6.892
113
Imam sodelavko katere deca niso cepljeni in so deca čisto "normalno" v vrtcu. Je pa morala nekaj hodit na ministarstvo al kaj vem še kam, ampak je dosegla svoje.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.690
5.839
113

Torej če bo delodajalec hotel testirati necepljene bo moral najprej imeti spisek, kdo je cepljen in kdo ne. Že to ni v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov. Od kje delodajalcu pravica, da vodi spiske o zdravstvenih tretmajih in stanjih zaposlenih. Razen če bo država posredovala kdo je cepljen, kar pa tudi ni zakonske osnove.


PCT nima ustrezne zakonske podlage zato ne more biti pogoj za delo kot je na primer redni zdravniški pregled. Za cepljenje in prebolevnost sploh nimaš kaj spraševati zaposlenega, za razliko od PCT je to zakonsko urejeno.
 
Nazadnje urejeno:

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Torej če bo delodajalec hotel testirati necepljene bo moral najprej imeti spisek, kdo je cepljen in kdo ne. Že to ni v skladu z zakonom o varstvu osebnih podatkov. Od kje delodajalcu pravica, da vodi spiske o zdravstvenih tretmajih in stanjih zaposlenih. Razen če bo država posredovala kdo je cepljen, kar pa tudi ni zakonske osnove.


PCT nima ustrezne zakonske podlage zato ne more biti pogoj za delo kot je na primer redni zdravniški pregled. Za cepljenje in prebolevnost sploh nimaš kaj spraševati zaposlenega, za razliko od PCT je to zakonsko urejeno.
Ima pravico ali ne nima veze. Točno to delajo. V kolegovi firmi je šef odprl Google preglednico, kjer je moral folk napisat ali je cepljen ali ne in ali se še misli ali ne. Rezultati vidni vsem v firmi.

Seveda se lahko zlažeš, ti nihče ne brani.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.509
4.620
113
Zelo pogumna (in hkrati neumna) poteza nadrejenega.
Zaposleni v tej firmi točno ve zakaj je tam (resno delo in dober denar), hkrati pa tudi ve, da v primeru tožbe ne bi več dobil službe iz tega področja pri nas (se vsi poznajo med sabo, sploh pa šefi).

Zaposleni, ki misli, da bo s tožbami pri nas kam prišel, je v hudi zmoti na dolgi rok.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.397
113
Zaposleni v tej firmi točno ve zakaj je tam (resno delo in dober denar), hkrati pa tudi ve, da v primeru tožbe ne bi več dobil službe iz tega področja pri nas (se vsi poznajo med sabo, sploh pa šefi).

Zaposleni, ki misli, da bo s tožbami pri nas kam prišel, je v hudi zmoti na dolgi rok.
To gre lahko tud v drugo smer, sej veš. Ključni kader gre h konkurenci. Že videno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.464
9.397
113
Od moje bivši delodajalec, zelo znan, moja mu je že prej ušla. V korona krizi je seveda po njegovih vezah brez težav dal celotno firmo na "čakanje" beri si na čakanju delaš od doma, fasal prijavo, inšpektor dal mizerno kazen, prijavitelj šutkarta. No ko je blo konc krizre, pol kadra skupaj s strankami podpisalo pri konkurenci. Zdej je pa panika in jokanje.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
431
197
43
Od moje bivši delodajalec, zelo znan, moja mu je že prej ušla. V korona krizi je seveda po njegovih vezah brez težav dal celotno firmo na "čakanje" beri si na čakanju delaš od doma, fasal prijavo, inšpektor dal mizerno kazen, prijavitelj šutkarta. No ko je blo konc krizre, pol kadra skupaj s strankami podpisalo pri konkurenci. Zdej je pa panika in jokanje.
Pravilno!