Covid-19 Cepiva

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.067
6.719
113
Naredi še zaloge WC papirja, ker lockdown je neizogiben.

Zanimanje za cepljenje že upada, valda ker se končujejo dopusti in zadnja rešilna bilka vlade je represija na polno in siljenje v cepljenje.
 

Garfildd

Guru
24. jul 2007
6.002
4.538
113
Tole o cepljenju in ne cepljenju je podobno kot kot privezovanje v avtu, jaz se ne privežem, ker če bom v reko zapeljal
se ne bom mogel rešiti in bom zaradi tega, ker sem privezan, utopil...

Ja, nekaj ljudi je strah, majhen procent jih ima res utemeljen dvom, ker imajo pred dispozicije in bi jim cepljenje res lahko škodovalo,
večina ima pa nepredelane stvari drugje in jih projicira na to situacijo (strah pred nemočjo, avtoriteto, zlorabe itd...)
To velja, predvsem za tiste, ki hočejo na vsak način prepričati drugo stran da nima prav, saj se z tem zaposli svoj um
in se ne sooča z resnično svojimi osebnimi stiskami, ki imajo zelo malo veze z trenutno situacijo.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
429
196
43
Tole o cepljenju in ne cepljenju je podobno kot kot privezovanje v avtu, jaz se ne privežem, ker če bom v reko zapeljal
se ne bom mogel rešiti in bom zaradi tega, ker sem privezan, utopil...

Ja, nekaj ljudi je strah, majhen procent jih ima res utemeljen dvom, ker imajo pred dispozicije in bi jim cepljenje res lahko škodovalo,
večina ima pa nepredelane stvari drugje in jih projicira na to situacijo (strah pred nemočjo, avtoriteto, zlorabe itd...)
To velja, predvsem za tiste, ki hočejo na vsak način prepričati drugo stran da nima prav, saj se z tem zaposli svoj um
in se ne sooča z resnično svojimi osebnimi stiskami, ki imajo zelo malo veze z trenutno situacijo.

Če gledaš statistiko umrlih, ni razloga, da se cepijo 40 letniki. Zakaj silijo, da se cepijo 12 letniki?
Sploh sedaj, ko je jasno, da pri delti cepljeni in necepljeni enako prenašajo virus.

signal-2021-08-11-101303.jpg
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.067
6.719
113
Argument za cepljenje pod 40 let je, če imaš hudo nesrečo in si najebal v genetiki, te bo kovid pokončal.

Seveda pa nihče ne pove, da se to meri v enoti, ki je manjša od promile, verjetno ti ljudje tudi igrajo loto da verjamejo v tako "veliko" verjetnost.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.012
113
Kočevska
Aja, a to si upajo že pri nas napisati? Zdaj čakamo samo še odziv naše "stroke", da so podatki napačno interpretirani.
Svojega linka očitno nisi prebral. :bonk:

"Dokazi kažejo, da cepiva, uporabljena na Islandiji, ščitijo okoli 60 odstotkov polno cepljenih proti kakršni koli okužbi, ki jo povzroča delta, in več kot 90 odstotkov pred resno boleznijo," je povedala generalna direktorica islandskega direktorata za varnost in obrambo Bryndís Kjartansdóttir. "Okoli 97 odstotkov okuženih ima blage simptome ali pa jih sploh nima.”
 
  • Všeč mi je
Reactions: Konec

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.067
6.719
113

Da bi le bile takšne sestre pri nas, potem bi se jaz tudi šel "cepit" :)
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

jest5

Guru
18. avg 2007
25.489
-8.401
113

Da bi le bile takšne sestre pri nas, potem bi se jaz tudi šel "cepit" :)
Naj ti na enak način dajejo tudi ostala cepiva ter zdravila, ko jih boš potreboval
 
  • Všeč mi je
Reactions: tommek in bertoncl

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
Da se ne boste spet o luftu prepucavali, podatki za zadnji znan teden (29.7. do 5.8.) o okuženih cepljenih:
cepljeni.png


Torej 14% potrjeno pozitivnih je cepljenih z obema dozama (+14 dni od cepljenja) ob predpostavki da se itak cepljenih rutinsko ne testira. Skratka PCT bo bodisi postal pcT ali pa pCCCT. Problem ki ga vidim pri zadnji opciji je da se bodo podrli mehanizmi za preverjanje, ker vsak C kar naenkrat ne bo ok in določeni C bodo v isti kasti (drugorazredni) kot ne-C in pridemo potem do paradoksa, ko se najboilj zagreti za cepljenje nočejo več cepit ker so jih nategnili na suho.
 
  • Haha
  • Všeč mi je
Reactions: LjuboB in Ytbnd

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
Da se ne boste spet o luftu prepucavali, podatki za zadnji znan teden (29.7. do 5.8.) o okuženih cepljenih:
Poglej priponko 47592

Torej 14% potrjeno pozitivnih je cepljenih z obema dozama (+14 dni od cepljenja) ob predpostavki da se itak cepljenih rutinsko ne testira. Skratka PCT bo bodisi postal pcT ali pa pCCCT. Problem ki ga vidim pri zadnji opciji je da se bodo podrli mehanizmi za preverjanje, ker vsak C kar naenkrat ne bo ok in določeni C bodo v isti kasti (drugorazredni) kot ne-C in pridemo potem do paradoksa, ko se najboilj zagreti za cepljenje nočejo več cepit ker so jih nategnili na suho.
pri kolicini cepljenih je to kr uredu podatek, celo precej bolsi kot ga navaja izrael in islandija.
 

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.938
3.956
113
pri kolicini cepljenih je to kr uredu podatek, celo precej bolsi kot ga navaja izrael in islandija.
Ni ker moraš upoštevat še dejstvo o filtru. Tedensko se rutinsko testira 25-30 tisoč (!!!) ljudi na dan, ki so VSI necepljeni. Ti prispevajo 85% okuženih. Koliko cepljenih se testira pa itak ni podatka, pomojem samo nekajkratnik številke potrjeno okuženih. Torej v enem tednu mogoče 500-1000 testiranih od tega jih je 127 okuženih, medtem ko se od 150-200.000 testiranih necepljenih na teden dobi "samo" 800 okuženih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.041
2.458
113
Zna kdo tale LOL od Islandcev razložiti?

Imajo 24 ljudi v bolnici, 6 v intenzivni in pravijo, da jim zdravstveni sistem poka po šivih in ne zmorejo več. Uvajajo nazaj restriktivne ukrepe zaradi tega, kljub temu, da jim cepiva držijo hospitalizacije nazaj in nihče že lep čas ni umrl. Bomo res večno zaprti zaradi par ljudi v bolnicah, ker zdr. sistem "ne zmore", pa če je številka še tako majhna?
Še link na demonstracije in protest, prosim!