Covid-19 Cepiva

Ted

Guru
8. sep 2007
1.696
581
113

Zakaj v najbolj precepljeni državi okužbe strmo naraščajo?​

Na Islandiji več okuženih med cepljenimi

Na Islandiji je polno cepljenih 86,5 odstotka odraslih, kar to otoško državico s 368.000 prebivalci uvršča v sam svetovni vrh precepljenosti. Kljub temu število novih okužb strmo narašča, izbruh je celo največji v času pandemije.
Koliko je hospitalizacij in smrti?
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
Živite pod kamnom ali kje je problem? Malo nametavate podatke in se delate neumne ali samo ste neumni? Delta je spremenila marsikaj. Na srečo ne vpliva na hospitalizacije, saj jo cepiva uspešno zadržujejo.
Tisti trije DSOji spomladi, kjer so bili okuzeni vsi, ki so bili ze 2x cepljeni, niso bili okuzeni z Delto.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.063
4.066
113
Sem na morju, tko da sem bolj na off.

Ce bi bilo po nase, bi za okuzbe cepjenih na Islandiji krivili necepljene.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.982
9.181
113
A bolj na off pravš da si? Rajš reci, da načrtno ignoriraš stvari, ki ti ne pašejo v tvojo trenutno obsesijo. Tok čistih gluposti, kot si jih ti sproduciral zadnje mesece, ne vem če je kdo tu gor, še Milan Krek ma pomoje števec nižje. Agende tvojega početja pa še kar ni za razbrat. Pač cepljenja si se ustrašil, to je to, zelo razumljivo. Vse ostale hard core antivax gluposti so kle čist odveč, ker je stvar glede tega jasna.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.123
3.599
113
Marlbor
A bolj na off pravš da si? Rajš reci, da načrtno ignoriraš stvari, ki ti ne pašejo v tvojo trenutno obsesijo. Tok čistih gluposti, kot si jih ti sproduciral zadnje mesece, ne vem če je kdo tu gor, še Milan Krek ma pomoje števec nižje. Agende tvojega početja pa še kar ni za razbrat. Pač cepljenja si se ustrašil, to je to, zelo razumljivo. Vse ostale hard core antivax gluposti so kle čist odveč, ker je stvar glede tega jasna.
Vejo si pozabil omenit, pa gume za ampero. To ponavadi omeniš v sklopu ...
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.982
9.181
113
Vejo si pozabil omenit, pa gume za ampero. To ponavadi omeniš v sklopu ...
Veja, pa Ampera, pa praske na Amperi, pa DOT gum za Ampero, pa popotovanje ene Mazde od Kopra do Lj....tukaj je bil Andy zame še sam mal čudaški, zdej se mu je pa čist odpelal. Bi blo fajn, da se vrne v stare obsesije, ker me skrbi, da ga je antivax scena čist obsedla.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.461
4.569
113
Zna kdo tale LOL od Islandcev razložiti?

Imajo 24 ljudi v bolnici, 6 v intenzivni in pravijo, da jim zdravstveni sistem poka po šivih in ne zmorejo več. Uvajajo nazaj restriktivne ukrepe zaradi tega, kljub temu, da jim cepiva držijo hospitalizacije nazaj in nihče že lep čas ni umrl. Bomo res večno zaprti zaradi par ljudi v bolnicah, ker zdr. sistem "ne zmore", pa če je številka še tako majhna?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Fly

Guru
21. jul 2007
2.603
500
113
No teh 24 tudi meni ni bilo jasno, da so na robu zmogljivosti. Kaj imajo 3 dohtarje in 6 sester v celi državi?
 

Fly

Guru
21. jul 2007
2.603
500
113
Če pretvorimo v naše številke, bi jih bilo okoli 150 v bolnici, trenutno pri nas 36
 
19. jul 2007
2.784
1.507
113
Najnovejši izraelski podatki za 60+.
Rezultati pustijo mešan občutek
- očitno učinkovitost cepiv opazno pade po ~ 6 mesecih
- tretji (poživitveni/booster) odmerek pomaga

20210810_232509.png
 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.933
-855
113
Mamo podatke kok cepljenih je v bolnici in kok v intenzivni? Delta je jeba, to je ze neki cajta jasno, mi smo 10 augusta ze na cifrah 29ga septembra lansko leto.
Ah pusti številke. Itak bodo rekli, da so tisti cepljeni v bolnici in na intenzivni zaradi drugih spremljevalnih bolezni, umret pa tudi ne morejo zaradi kovida ali cepljenja. Imajo dohtarji zato še druge rubrike za obkljukat, za razliko od tistih, ki umrejo mesec po okužbi - te vedno štejejo med kovid-žrtve
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.056
6.712
113
Mamo podatke kok cepljenih je v bolnici in kok v intenzivni? Delta je jeba, to je ze neki cajta jasno, mi smo 10 augusta ze na cifrah 29ga septembra lansko leto.

Nekaj me štima. Lani ta čas je bilo hospitaliziranih 23, na intenzivni 2. Torej razmerje 9%.
zdaj je hospitaliziranih 32, na intenzivni pa 7. Torej razmerje 22%.
Varianta delta je torej pri nas hujsa kot alfa?