Covid-19 Cepiva

Konec

Guru
Izključen uporabnik
22. avg 2007
1.924
753
113
GO rica
Ze na par naslovih sem zasledil da bi bilo potrebno odvzeti pravico do bolniske necepljenim obolelim za tem malim prehladom ,upam da se kmalu pojavijo tudi pobude za kazensko odgovornost necepljenih ki bodo kuzili okrog in s tem povzrocali ekonomsko skodo, ki je je bilo zaradi tega malega smrkca ze prevec....
 

jonny77

Guru
16. sep 2007
10.647
2.364
113
Pomurje
Ze na par naslovih sem zasledil da bi bilo potrebno odvzeti pravico do bolniske necepljenim obolelim za tem malim prehladom ,upam da se kmalu pojavijo tudi pobude za kazensko odgovornost necepljenih ki bodo kuzili okrog in s tem povzrocali ekonomsko skodo, ki je je bilo zaradi tega malega smrkca ze prevec....
Idioti
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
Ze na par naslovih sem zasledil da bi bilo potrebno odvzeti pravico do bolniske necepljenim obolelim za tem malim prehladom ,upam da se kmalu pojavijo tudi pobude za kazensko odgovornost necepljenih ki bodo kuzili okrog in s tem povzrocali ekonomsko skodo, ki je je bilo zaradi tega malega smrkca ze prevec....
Debilom še kar ni jasno da represija ne daje željenih rezultatov. Debili si želijo vedno več represije. "Včeraj" nad židi in črnci, danes nad zdravimi necepljenimi, kaj pa jutri?
Bomo zaganjali represijo in kratenje osnovnih človekovih pravic nad poldo in podobnimi?

Ju3 se bo morda "naša" vlada odločila, da prisilno "osemeni" vse slovenske ženske med 18 in 40......pač bomo reševali populcijo Slovenije. Bodo debili tudi ploskali temu? poldo ,ti mi deluješ primerno "bister" kandidat za ta odgovor.
Kaj pa če bi vse moške v sloveniji, preventivno obsodili na max arest zaradi posilstva. Pač tako preventivno, lahko dodamo tudi nasilje v družini, če smo že pri tem......

Kazenska odgovornost gre tudi za spodbujanje sovraštva in diskriminacijo. Morda se določeni "biseri" tega tu na forumu ne zavedajo, vendar je to razmeroma huda obtožba.

Če cepljenje ščiti pred hudo obliko ali celo pojavom bolezni, se cepljenim ni česa bati. Maske gor ali dol.
 
19. jul 2007
2.756
1.479
113
Če cepljenje ščiti pred hudo obliko ali celo pojavom bolezni, se cepljenim ni česa bati. Maske gor ali dol.

Realno gledano se cepljeni lahko upravičeno bojijo, da bodo necepljeni izsejali sev, ki bo odporen na cepiva (in tudi njih porinili spet v ...)
Dalo bi se zelo dobro analogijo povleči z razvojem antibakterijske reszistence, samo tole ni pravi avditorij s tem.

Nalezljive bolezni so pač zelo specifična zadeva in analogije z židi/črnci/... enostavno ne vzdržijo.

Vedno me preseneča, kako ljudje ob sklicevanju na ustavo in človekove pravice hladnokrvno spregledajo 32. člen ustave - omejitev gibanja,da se prepreči širjenje nalezljive bolezni je ustavna kategorija.
Oziroma drugače povedano, vlada je to dolžna storiti.

32. člen

(svoboda gibanja)

Vsakdo ima pravico, da se prosto giblje in si izbira prebivališče, da zapusti državo in se vanjo kadarkoli vrne.

Ta pravica se sme omejiti z zakonom, vendar samo, če je to potrebno, da bi se zagotovil potek kazenskega postopka, da bi se preprečilo širjenje nalezljivih bolezni, se zavaroval javni red, ali če to zahtevajo interesi obrambe države
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Nepotrebno do določene starostne skupine glede na statistike NIJZ.
No, tole je pa že pametneje ;)

 

mirsi

Predator
4. jun 2014
7.726
-3
113
Vedno me preseneča, kako ljudje ob sklicevanju na ustavo in človekove pravice hladnokrvno spregledajo 32. člen ustave - omejitev gibanja,da se prepreči širjenje nalezljive bolezni je ustavna kategorija.
Ja, potem bi omejili gibanje za vse, ne samo za necepljene. Sploh ker se cepljeni tudi lahko okužijo in širijo nalezljivo bolezen.

Je pa v zakonu tudi navedeno, za kakšne nalezljive bolezni naj bi šlo pri aktivaciji tega člena, kolikšna mora bit smrtnost, in covid še zdaleč ne dosega teh kriterijev.
 

LjuboB

Fizikalc
15. mar 2010
422
189
43
Ja, potem bi omejili gibanje za vse, ne samo za necepljene. Sploh ker se cepljeni tudi lahko okužijo in širijo nalezljivo bolezen.

Je pa v zakonu tudi navedeno, za kakšne nalezljive bolezni naj bi šlo pri aktivaciji tega člena, kolikšna mora bit smrtnost, in covid še zdaleč ne dosega teh kriterijev.
Razen pod pogojem, da bojo cepljeni 2x letno prejeli osvežitveni odmerek, ker je sedaj znano, da učinkovitost cepiva po 6 mesecih pade na samo 19%.
 
  • Haha
Reactions: shift

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
E7n5tnbX0AU2qQB
 
  • Všeč mi je
Reactions: Spajky

ferdo

Guru
3. sep 2007
9.919
3.739
113
Ljubljana
hmpg.net
Ker si objavil isti graf večkrat, odgovarjam povsod :
Tale gornji graf.
Tule so podatki : https://data.gov.il/dataset/covid-19/resource/9b623a64-f7df-4d0c-9f57-09bd99a88880
teden 2021-06-27 - 2021-07-03 966 okuženih necepljenih in 801 okužen, ki je "positive_above_20_days_after_2nd_dose"
teden 2021-07-04 - 2021-07-10 1450 okuženih necepljenih in 1537 okužen, ki je "positive_above_20_days_after_2nd_dose"
To sta zadnji dve koloni v grafu. In graf niti približno ne kaže tega, je napačen. Lažnjiv? Namerno lažnjiv?
Manipulacija proticepilcev?

Skratka - FAKE!!!!

PS >5 sem upošteval vedno 0.
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.458
1.835
113
na temni strani lune
johan_blond prvo poglej smrtnost in kužnost bolezni v tem zakonu, pa potem mi prosim pojasni kje za boga visiš povezavo z kovidom (zdravstveno, ne politično).

V zakonu o nalezljivih boleznih, so opredeljene dejansko nevarne in nalezljive bolezni.

Edit:
A bomo v kratkem precepili celoten svet, ker čiribiri sevi, bodo lezli od vsepovsod, kjer bo cepljenje bolj kot ne znanstvena fantastika.
 
Nazadnje urejeno:
19. jul 2007
2.756
1.479
113
johan_blond prvo poglej smrtnost in kužnost bolezni v tem zakonu, pa potem mi prosim pojasni kje za boga visiš povezavo z kovidom (zdravstveno, ne politično).

V zakonu o nalezljivih boleznih, so opredeljene dejansko nevarne in nalezljive bolezni.
17,3 % presežne smrti nismo videli v zadnjih 50 letih v praksi zaradi nalezljivih bolezni.
COVID-19 ne moremo primerjati s ničemer do sedaj vidnim - v praksi.

Visoko smrtne bolezi (Ebola) ne morejo povzročiti svetovne pandemije.

Če pogledaš graf (v LOGARITEMSKI skali) visoko nalezljive IN visoko smrtne bolezni ne poznamo. Ali imaš visko smrtno in malo nalezljivo bolezen (MERS; ebola) ali pa visokosmrno in zelo nalezljivo bolezen (ošpice).

Zadnja takšna epidemija je bila španska gripa. Še bolj zafrknjena sta otroška paraliza in črne koze, ki smo jih uspešno iztrebili.

Ta prazen prostor precej nalezljivih in relativno smrtnih bolezni je zapolnil ravno SARS-CoV-2. Je res, da je COVID manj smrten kot otroška paraliza in črne koze, je pa bolj nalezljiv.

1627937582520.png
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.031
4.047
113
Smrti po cepljenju, ki so registirane v VAERS, se belezi kot Covid smrti in ne kot smrti po cepljenju:



 

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.220
3.370
113
Andy ti kar bluziš po Antivaxerskih zankah in verjameš vse kaj vidiš. (ko vidiš na prvi strani , da hočejo da jim bogim revčkom doniraš ,ker jih vsi preganjajo ti more proradit scamm detektor)

Daj bodi dedc pa nakaži nekaj , da bodo lahko uživali na jahti in se šli cepit


Pred tem pa poglej nekaj kaj ti mi prilepimo pa ni You tube