Covid-19 Cepiva

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
V Nuklearki obvladujejo situacijo! Uvoz električne energije zagotovljen!

Dva zaposlenca - necepljena - sta imela otroke na tem potovanju v Loret d Mare. V službo sta hodila kar 2 dni!
Po pravilih, mora NUK vsaj 14 zaposlenih dati v karanteno zaradi rizičnega stika. Kako je z stiki teh 14 zaposlenih z domačimi, se ne ve. V NUK trdijo, da naj bi manjkajoče število ne vplivalo na varno in polno delovanje NUK, ki proizvede 56% elektrike za Slovenijo.
Tu pa niso upoštevani primeri iz nove skupine 320 dijakov, ki je že v Loret d Mare, v istem hotelu.
Mati enega dela v domu za ostarele, druga v vrtcu.
Posavska regija, na današnji dan, spada na sam spodnji konec cepljenosti v Sloveniji. Vsak trejtji je cepljen samo 1 odmerkom.
Kako je z cepljenjem teh dveh skupin - ki se je vrnila in ki je odšla - se ne ve.

TO JE LAŽ! Ampak čisto realen scenarij v Sloveniji.

Kot sem že včeraj napisal tudi od kolega hči je bila med njimi. V njenem busu ne ve da bi sploh kdo bil cepljen res da vseh ni poznala, vsi še testirani niso bili o je NIJZ sporočil.
Po dolenjskem in posavju je ta teden pa verjetno tudi naslednji precej slabe volje. Upam da gorenjci ne bodo šli na isti led.
 

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.540
5.723
113
Kaj so pa sedaj naredili konkretnega v katerem koli valu? Koliko so v DSO-jih, bolnicah in ostalih ustanovah z najbolj rizičnimi vložili recimo v prezračevalne sisteme, za katere so ugotavljali da so glavni razlog za hitro širjenje okužb po ustanovah. Koliko so vložili v prezračevalne sisteme v šolah, namesto da deco silijo z neumnimi neučinkovitimi maskami?

Malo razmisli koliko bolnic imamo, koliko šol in koliko DSO-jev, kako so grajeni in kaka je realna možnost to narediti v 3 mesecih. Potem pa gremo dalje....

Da ne omenim da je centralno prezračevanje lahko še večji šit, kar se korone tiče.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.585
1.069
113
Za info...


 

nemenabijat

bom jaz vas
7. feb 2011
4.419
3.517
113
Malo razmisli, koliko denarja so pognali čez okno, za "ukrepe". S tem denarjem narediš v vsaki šoli 10 enakih prezračevalnih sistemov. Če bi začeli takoj danes, je v parih mescih fertik. Pa ne govorim na pamet, vem kakšen je obseg del in koliko časa trajajo v normalnih razmerah. Treba je samo denar pokazat. Če imaš pa namen čoln v katerega vdira voda z ajmerčki praznit, namest, da bi luknjo zamašil, z izgovorom, ker se je ne da hitro zakrpat, potem imaš rezultat takšen kot je trenutno.
Malo razmisli koliko bolnic imamo, koliko šol in koliko DSO-jev, kako so grajeni in kaka je realna možnost to narediti v 3 mesecih. Potem pa gremo dalje....

Da ne omenim da je centralno prezračevanje lahko še večji šit, kar se korone tiče.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

MrDaco

Guru
11. sep 2007
11.540
5.723
113
O kakih poslovnih prostorih, če pa govorimo o bolnicah in DSOjih....

Seveda vse vpliva na poteke okužb, celo tvoji poslovni prostori. Saj ne oporekamo temu. Ampak navajamo glavni problem, to je prezračevanje v DSOjih in bolnicah. In sprašujem, če bi uredili to famozno prezračevanje, ali potem sploh nebi potrebovali drugih ukrepov, okužbe pa bi limitirale k ničli?

Koliko vidim so bile ostale razvite države v enakem zosu, pa sem prepričan da imajo njihove bolnice boljše prezračevanje kot naše... Pač nekaj si moral najt da popljuvaš trenutno vlado in to je to.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.585
1.069
113
Malo razmisli koliko bolnic imamo, koliko šol in koliko DSO-jev, kako so grajeni in kaka je realna možnost to narediti v 3 mesecih. Potem pa gremo dalje....

Da ne omenim da je centralno prezračevanje lahko še večji šit, kar se korone tiče.
Želiš reči v 1 letu in 3 mesecih?
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.142
3.610
113
Marlbor
Tisti članek je govoril zgolj o cepljenih prebolevnikih.
Nauči se brati ... za prebolevnike doživljenjsko, za cepljene neprebolevnike pa večletna trajna zaščita.
Kakšen nateg je potem to glede večletne trajne zaščite, če moraš vsake pol leta po novo dozo. :bonk:

Brez naslova.png
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
830 000 doz "na lagerju".

AZ gre na jug:

Madžarska alkimija: daš AZ, dobiš Pfizer.
Sposodimo si cepivo, ki ga ne potrebujemo, vračamo pa skoraj 10x dražje cepivo. Le kam bo šla razlika v ceni, hmm. :jok:
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.585
1.069
113
Pol leta smo rabli da smo skupaj spacali covid oddelke, naročevali maske, respiratorje ipd bolj pomembna sranja kot to da moniramo klime po bolnicah. Kolk ste eni da ne rečem omejeni...
Okej, torej 9 mesecev časa... V tem času so se ukvarjali s STA, rošadami na policiji, nastavljanjem kadrov vsepovsod, spreminjanjem zakonodaje o vodi, ipd. Vse bolj pomembno kot bolnice.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.131
113
Mi je jasno, samo mirsi malo drugače to opisuje.

Itak pa je jasno, da se z delto lahko vsi okužimo, le potek bolezni je precej različen. Zato trdim, za razliko od vas entivaxerjev, da če bi bili precepljeni, bi bilo vse skupaj prehlad, za mladce necepljene in za nas starejše cepljene. Ampak zdaj bomo mi cepilci krivi za lockdoune.
Kaj pa sem drugače opisal ?????.
Ja, testirani so bili negativni, cepljenim pa se ni bilo treba testirat (lahko so pozitivni) In ko je potem doma nekdo dobil simptome, in bil na testu pozitiven, so testirali še preostalij 300+ dijakov in ugotovili 58 okužb.

Bi rekel da tisti, tik pred odhodom iz španije testirani in negativni, niso nikogar okužili. Preostanejo torej še cepljeni- tem se v španiji ni bilo treba testirat.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Ytbnd