Covid-19 Cepiva

Gonzo

Guru
1. sep 2007
9.246
9.426
113
EU
Dodelal bom povedano.
Zakaj bi mi imuni, ki se ne moremo okužiti, plačevali cepljenje cepilcem.
Nisem nikakor anticepilci, ampak "Jekleni".
 
  • Haha
Reactions: Romzi

mr_

Guru
20. sep 2007
9.302
2.683
113
Zakaj bi zdravi sploh plačevali zdravstvo?
Zakaj bi pacifisti plačevali vojsko?
Zakaj bi samski plačevali šolstvo?
Zakaj Youtoube doktorji plačujejo šolstvo, če pa le daš sebe, otroka pred ekran in vse veš?
 
  • Všeč mi je
Reactions: MrDaco in p4pe

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Kovid paničarji in umsko depriviligirani "misleci" , bi zdravljenje kovida preložili na pleča necepljenih, v kolikor bi zboleli. Vse OK in prav. Kaj pa vse ostale kronične bolezni, poškodbe, dedne bolezni,....... Zakaj nebi še kadilci, alkoholiki, ljudje z povišanim BMI plačevali sami za svoja zdravljenja?

Zakaj bi samski in brez otrok plačevali v socialne sklade za sobvencije vrtcov, šol, fakultet? Zakaj bi mladi danes plačevali v pokojninske sklade, iz katerih bodo črpali absolutno manj in v krajšem časovnem obdobju, kot današnji upokojenci?

Zakaj plačujemo zdravljenja in neverjetno drage terapije narkomanom, invalidom, klošarjem,......in vsem ostalim od katerih realno ne moremo pričakovati nekega ekstra doprinosa družbi?

Zakaj moram jaz kot zaposleni, prispevati v malho za socialce in brezposelne?

In takih primerov je še ogromno. Dokler cepljeni in necepljeni, kadilci in nekadilci, alkoholiki in nealkoholiki, narkomani in nenarkomani,........ plačujemo enako v zdravstveno blagajno, nam pripada enak nabor pravic. Vsi wannabe fašisti z drugačnimi idejami, pa lahko gladko odjebete.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Zato ker je to neka "družbena blaginja". Lahko pa greš v ZDA in ob prvem problemu spoznaš realno stanje ega česar ti ne bi plačeval. Potem pa povej kaj ti bolj ustreza.
Kovid paničarji in umsko depriviligirani "misleci" , bi zdravljenje kovida preložili na pleča necepljenih, v kolikor bi zboleli. Vse OK in prav. Kaj pa vse ostale kronične bolezni, poškodbe, dedne bolezni,....... Zakaj nebi še kadilci, alkoholiki, ljudje z povišanim BMI plačevali sami za svoja zdravljenja?

Zakaj bi samski in brez otrok plačevali v socialne sklade za sobvencije vrtcov, šol, fakultet? Zakaj bi mladi danes plačevali v pokojninske sklade, iz katerih bodo črpali absolutno manj in v krajšem časovnem obdobju, kot današnji upokojenci?

Zakaj plačujemo zdravljenja in neverjetno drage terapije narkomanom, invalidom, klošarjem,......in vsem ostalim od katerih realno ne moremo pričakovati nekega ekstra doprinosa družbi?

Zakaj moram jaz kot zaposleni, prispevati v malho za socialce in brezposelne?

In takih primerov je še ogromno. Dokler cepljeni in necepljeni, kadilci in nekadilci, alkoholiki in nealkoholiki, narkomani in nenarkomani,........ plačujemo enako v zdravstveno blagajno, nam pripada enak nabor pravic. Vsi wannabe fašisti z drugačnimi idejami, pa lahko gladko odjebete.
Zato ker je to neka "družbena blaginja". Lahko pa greš v ZDA in ob prvem problemu spoznaš realno stanje ega česar ti ne bi plačeval. Potem pa povej kaj ti bolj ustreza.
Jaz osebno tudi zdravstveno blagajno preplačam vsaj 10x kar porabim iz nje, o pokojnini raje sploh ne bi. Itak sedaj plačujemo za trenutne upokojence ne pa zase.
 
  • Všeč mi je
Reactions: sandra

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.994
2.518
113
Bolniki se vračajo iz Hrvaške!

1625645242827.png
 

brane_new

Guru
10. feb 2008
15.994
2.518
113
Sam se mi res zadnje cajte neki Janša lušta. :valjamse:

Se ti lušta! (da bi spremenil politično prepričanje)

SARCAMS OFF!
TO je razlog, da ignore/black lista ni dobra stvar. Taki posti me prepričajo, da se vračam zaradi - humorja!

p.s. alkoholiki in kadilci plačajo davek. Ja, ja premalo ampak ga. Ne pozabit na socialo družinskih članov pribeglic. In na oborožitev vojske, in še in še
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Ne. To so menda maturantje, ki so se vrnili iz Španije nazaj v Metliko. Pogled primere po občinah. Boš videl, da je šlo povsod dol, samo v Metliki je stopnica gor. Če pogledaš novo okužene po starosti, vidiš, da jih je največ v kategoriji 14-24.

To so ti. Tako da lahko kar nehaš.

Jaz sem se pa prav začudil kaj e je včeraj zgodilo z dolensko. Včeraj je bila novica da je večji del tistih z potrjeno delto pri nas brez stalnega bivališča v Si. Ampak bi bilo fajn da to objavi tudi stroka kje ne samo novinarji.

evo še dokaz
dolenjska.jpg
 

Trigger

Guru
13. avg 2007
2.474
1.847
113
na temni strani lune
Zato ker je to neka "družbena blaginja". Lahko pa greš v ZDA in ob prvem problemu spoznaš realno stanje ega česar ti ne bi plačeval. Potem pa povej kaj ti bolj ustreza.

Zato ker je to neka "družbena blaginja". Lahko pa greš v ZDA in ob prvem problemu spoznaš realno stanje ega česar ti ne bi plačeval. Potem pa povej kaj ti bolj ustreza.
Jaz osebno tudi zdravstveno blagajno preplačam vsaj 10x kar porabim iz nje, o pokojnini raje sploh ne bi. Itak sedaj plačujemo za trenutne upokojence ne pa zase.

Si razumel moj post?

Sam sem ekstremno proti razlikovanjem med takimi in drugačnimi.
Enostavno se ne strinjam, da bi državljane delili na prvo in drugo razredne, glede na cepljene/necepljene ter vse ostale primere opisane v mojih postih.

Vsi plačujemo enako, torej naj nam pripada vsem enak nabor pravic,brez bilokakšnih pogojevanj in obtožvanj.

Tej kateri cepljenje pogojujejo z pravico do brezplačnega zdravljenja in podobne ideje, so zame pač idioti.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Glej, vidimo kaj se je zgodilo v zadnjem letu in glede na podatke nekaterih držav ki so pred nami z rastjo okužb vemo kaj se bo zgodilo v naslednjih mesecih. Zdaj če se nočejo cepit pač njihov problem samo od teh bo čez 2 meseca če ne prej največ jamranja zakaj je vse zaprto. Pa to me niti ne moti. S tem ko gospodarstvo ne dela gredo milijarde v nič. In to bo treba plačat. In v naslednjem desetletju bomo očitno plačevali zelo veliko.
 
Nazadnje urejeno:

mirsi

Predator
4. jun 2014
8.206
-2.136
113
p.s. alkoholiki in kadilci plačajo davek. Ja, ja premalo ampak ga. Ne pozabit na socialo družinskih članov pribeglic. In na oborožitev vojske, in še in še
Nič ne plačujejo premalo. Plačajo več kot drugi. Plačujejo trošarino že pri cigaretah/alkoholu, živijo pa 10-15 let manj - torej 10-15 let penzije ostane v pokojninski blagajni. Malo pred smrtjo je pa skoraj vsak bolan, torej za zdravstvo ne zapravijo kaj dosti več kot nekadilci in abstinenti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen