Covid-19 Cepiva

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
So imeli nekateri sodelavci iz moje ekipe prehude stranske ucinke - cepljeni z razlicnimi cepivi. Takih je bilo cca 50% od teh, ki so se cepili.
Tisti, ki je lansko leto ze prebolel Covid je imel hujse stranske ucinke od cepljenja kot sam Covid.
Cca 50% iz ekipe nas je takih, ki ne mislimo biti preskusni zajcki.
So zrasli rogovi, vam 5g seka iz rame, svetite v temi? Ker pri nas je blo glavobol, vročine mal, te stvari, se prav normalno.
Ratal si konkretni antivakser in to un hardcore, naravna imunost pa to....
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.299
3.408
113
Hudič te so pa moji prijatelje starši in skoraj vsi sodelavci v firme , razen enega ki je 2 dni spal, sami terminatorji.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
So zrasli rogovi, vam 5g seka iz rame, svetite v temi? Ker pri nas je blo glavobol, vročine mal, te stvari, se prav normalno.
Ratal si konkretni antivakser in to un hardcore, naravna imunost pa to....
Kako lepo zavajas, kot obicajno. Vedno sem zagovarjal cepljenje starejsih torej 60+. Cepljenje 60- in prebolevnikov je nesmiselno, pac po zelji. Kdor se zeli, naj se cepi.

A ker pa nisem za vsesplosno cepljenje z eksperimentalnimi cepivi vseh po vrsti, sem pa antivaxx? Vaxxerjem se vam ze resnicno meša.

 

Gonzo

Guru
1. sep 2007
8.918
8.965
113
EU
Zahvaljojoč nam ki se nismo cepili, lahko izbirate znamko cepiva. :cool:
Lahko tudi v obe rami hkrati.
 
  • Všeč mi je
Reactions: AndY1

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.038
4.049
113
Čak, ne razumem zdaj. Ti limaš antivax bedarije ko zmešan, al jest limam provax? Zglajzal si v božjo mater.
Vi imate ze Big tech, medije, vlado in drzavo, ki nam konstantno vsiljujejo cepiva. Drugacna mnenja in informacije sploh niso dovoljene.
Je bila na rtvslo ze kdaj kaksna oddaja, kjer so svoja mnenja predstavili tudi drugace misleci glede cepljenja vsepovprek?
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Zakaj te to tako moti?
Ne razumem zakaj je treba skakat kot feder če nekdo drugače misli. Ti maš svoje mnenje, on ma svoje nekdo tretji svoje... in če niso vsa mnenja taka kot tvoja, so vsi zabredli?
Sam komentiram. Ti nikol? In ja andy je konkretno zabredel, ker mnenje je eno, limanje 100 in enga linka pa drugo.
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
17.497
8.862
113
Komentar je ponavadi enkraten, ne pa stalno ponavlajoči. V enem letu si pa tudi ti zabredel.
Je Andy mogoče nalimu en video? V kaj sem zabredel?
Ps: Moj sodelavc je komentiru v najinem pogovoru o tem....vidiš, jest se pa nisem odločil za cepljenje, čas bo pokazal, kdo od naju se je odločil prav. Ni blo skakanja in drame na cepilnem mestu, vpitja po ZS, da smo zvisel in podobno. To je mnenje ki ga spoštujem, ne pa andyeve drame.
 
Nazadnje urejeno:

odranoel

Fizikalc
8. dec 2020
223
62
28
1. Ali obstaja kakšna informacija o številu hospitaliziranih po dveh cepljenjih v Sloveniji, tj. koliko ljudi je bilo po 2x cepljenju hospitaliziranih zaradi okužbe? Torej, da so kljub dvakratnem cepljenju potrebovali hospitalizacijo po okužbi? Sedaj je ta informacija smiselna, glede na to, da je kar nekaj ljudi že dalj časa (nekaj mesecev) bilo 2x cepljeno. Seveda obstajajo primeri okužb tudi po 2x cepljenju (ker cepiva niso 100% učinkovita), vendar me pa zanima podatek o številu ljudi, ki so se okužili po 2x cepljenju in zaradi okužbe potrebovali hospitalizacijo. Po možnosti za SLO, za ZDA sem že našel tako informacijo na alterju v neki drugi temi.

2. Katero cepivo je najbolj učinkovito (v smislu, da je verjetnost za hospitalizacijo najnižja, torej, v primeru okužbe kljub dvakratnem cepljenju)? Zakaj sprašujem: ker je sedaj možna izbira cepiva.

Lp
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Utisevalec

Guru
12. nov 2007
15.835
3.858
113
Proti originalnemu sevu ki je haral lani je učinkovitost proti bolezni po uradnih podatki:
- pfizer -> 95%
- moderna -> 94%
- AZ -> 72% (oz. 67% s popravljeno metodologijo)
- JJ -> 66% (70-75%*)

Proti angleški različici seva ki je trenutno pri nas in po večini europe dominantna je učinkovitost proti pojavu bolezni podobna oz. pri vseh cepivih razen pri JJ (ki je prišel kasneje na trg in že ima prilagoditve na angleški sev) je malo manjša, ampak govorimo o rangu statistične napake. *JJ ima večjo učlinkovitost, tam okoli 70-75% proti angleškemu sevu.

JA sev je trenutno najbolj odporen na cepiva in kaže naslednjo sliko učinkovitosti:
- pfizer in moderna -> 62%
- AZ -> 10%
- JJ -> 50%

Proti indijski različici ki bo jeseni najbrž dominantna ima pfizer/moderna okoli 10-20% padec učinkovitosti, AZ pa nekoliko več. Točnih študij ni ker proizvajalcem cepiva ni v interesu da se trenutna cepiva ne porabijo, je pa tudi težko primerjat ker delta (indijski) sev kaže določene specifične značilnosti tudi na bolezenskih znakih. Trenutno kaže da je bolj nalezljiv ampak povzroča manj zapletov, tako da neposredno se učinkovitost cepiv s povsem drugim profilom bolezni ne da primerjat.

Še opomba da gre za učinkovitost proti pojavu klasičnih bolezenskih znakov. Učinkovitost cepiv proti okužbi z virusom (da si asimptomatsko okužen) je nižja, po drugi strani je učlinkovitost proti težjemu poteku bolezni pri vseh cepivih nekoliko višja od osnovne učinkovitosti.

Glede na te podatke bi se bilo najbolj pametno cepit z pfizerjem ali moderno, potencialno če upoštevaš da ima JJ eno dozo in da je najnovejše cepivo ki je že delno prilagojeno na nove seve tudi s tistim. Realno osnove zakaj bi se cepil z AZ če so ostala cepiva na voljo ni.
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.438
4.545
113
Proti originalnemu sevu ki je haral lani je učinkovitost proti bolezni po uradnih podatki:
- pfizer -> 95%
- moderna -> 94%
- AZ -> 72% (oz. 67% s popravljeno metodologijo)
- JJ -> 66% (70-75%*)

Proti angleški različici seva ki je trenutno pri nas in po večini europe dominantna je učinkovitost proti pojavu bolezni podobna oz. pri vseh cepivih razen pri JJ (ki je prišel kasneje na trg in že ima prilagoditve na angleški sev) je malo manjša, ampak govorimo o rangu statistične napake. *JJ ima večjo učlinkovitost, tam okoli 70-75% proti angleškemu sevu.

JA sev je trenutno najbolj odporen na cepiva in kaže naslednjo sliko učinkovitosti:
- pfizer in moderna -> 62%
- AZ -> 10%
- JJ -> 50%

Proti indijski različici ki bo jeseni najbrž dominantna ima pfizer/moderna okoli 10-20% padec učinkovitosti, AZ pa nekoliko več. Točnih študij ni ker proizvajalcem cepiva ni v interesu da se trenutna cepiva ne porabijo, je pa tudi težko primerjat ker delta (indijski) sev kaže določene specifične značilnosti tudi na bolezenskih znakih. Trenutno kaže da je bolj nalezljiv ampak povzroča manj zapletov, tako da neposredno se učinkovitost cepiv s povsem drugim profilom bolezni ne da primerjat.

Še opomba da gre za učinkovitost proti pojavu klasičnih bolezenskih znakov. Učinkovitost cepiv proti okužbi z virusom (da si asimptomatsko okužen) je nižja, po drugi strani je učlinkovitost proti težjemu poteku bolezni pri vseh cepivih nekoliko višja od osnovne učinkovitosti.

Glede na te podatke bi se bilo najbolj pametno cepit z pfizerjem ali moderno, potencialno če upoštevaš da ima JJ eno dozo in da je najnovejše cepivo ki je že delno prilagojeno na nove seve tudi s tistim. Realno osnove zakaj bi se cepil z AZ če so ostala cepiva na voljo ni.
S tem, da imam slab občutek, da bodo novi sevi povozili tako necepljene, kot velik procent cepljenih in nas bodo veselo zapirali naprej in silili v nove verzije cepiv.
Nekako nimam dobrega občutka za prihodnost ob popolnoma norih vladah držav, ki kar tekmujejo z neumnimi ukrepi proti navideznemu sovražniku.