Covid-19 Cepiva

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Enostavno zanič organizacija. Kolikor vem, v Ljubljani cepijo samo na Gospodarskem razstavišču in imajo kapaciteto 1000 ljudi dnevno. Prav toliko jih lahko dnevno pocepijo v Kočevju. Jaz sem opravil v manj kot dveh minutah, v Ljubljani pa menda potrebujejo za vsakega 10 minut.

Ne more bit povsod dobra organizacija, veš kako dobro bi nam potem šlo. Kacin je govoril kako smo sposobni cepit do 30k ljudi dnevno. Ja res se vidi ta učinek. Enkrat ali dvakrat mesečno imajo akcijo ko jim uspe mogoče 10k+ cepit to je pa vse.

Zapiralo se je po manjših ustanovah.

Sej menda razumeš, kdaj je večja gužva? 500 ljudi po 10 centrih ali 500 ljudi po 5 centrih.

Ja v Ljubljani je trenutno guzva ker jih je večina nameščena tam. Bolje guzva v eni bolnici kot pa da jih imaš povsod po Sloveniji nekaj pa nič drugega ne dela.
 

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.405
15.378
113
Kar ti preber. 485 hospitaliziranih..... Pritisk popušča..... 500 hospitaliziranih...poka po šivih..... Se ti bo ta komunikacijski biser zapekel v glavo in ti bo jasno, zakaj jim noben več ne verjame?

Če (preveč) selektivno in subjektivno obdeluješ podatke potem lahko ne samo da ne verjameš vladi ampak stopnjuješ zadevo ter zagrizeš tudi v kakšne teorije zarote. In ja, ga ornk serjejo na momente ampak skoz pa spet ne oz. v tem primeru tudi po mojem mnenju ne.

Jest5 in Floki sta tvojo izjavo v bistvu dopolnila - 485 hospitaliziranih, razporejenih po mnogo centrih -> pritisk popušča -> covid centri se zapirajo -> 500 hospitaliziranih, razporejenih po manjšem številu covid centrov -> povečana gostota zaradi malo večjega števila pacientov na manj površine -> poka po šivih.
 

Romzi

Guru
4. sep 2008
9.636
3.450
113
Dobrova pri LJ.
Seveda ja, na fotki je pa JJ

1616845875614.png
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Če (preveč) selektivno in subjektivno obdeluješ podatke potem lahko ne samo da ne verjameš vladi ampak stopnjuješ zadevo ter zagrizeš tudi v kakšne teorije zarote. In ja, ga ornk serjejo na momente ampak skoz pa spet ne oz. v tem primeru tudi po mojem mnenju ne.

Jest5 in Floki sta tvojo izjavo v bistvu dopolnila - 485 hospitaliziranih, razporejenih po mnogo centrih -> pritisk popušča -> covid centri se zapirajo -> 500 hospitaliziranih, razporejenih po manjšem številu covid centrov -> povečana gostota zaradi malo večjega števila pacientov na manj površine -> poka po šivih.
Serjejo ga in to bogato, na komunikaciji pa še posebno. Potem ne "poka po šivih" zarad eksponentne rasti, mimgrede že nekaj tednov se vrti procent od 15 do 20, ampak zarad drugačne organizacije.

A je tolk težko komunicirat odkrito?
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
UKC trenutno še ne poka po šivih je pa polno zaseden in ponovno se pripravlja na dodatne postelje. Oddelki ki so bili za navadne bodo pa nekje spet spremenjeni, kar seveda ni ravno dobro ker ne bo sprejemov drugih.
Jaz še vedno upam da bodo tele hospitalizacije kjub vsemu ostale v sedanjih številkah ampak glede na povečevanje angleškega virusa in situacijo v sosednjih državah ki ga imajo že precej več kot mi sem verjetno preveč optimističen.
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Relevantni podatki o AZ do danes glede tromboemboličnih zapletov.

NOR: 1 smrt na 25.000 cepljenj (3 @ 130k), DE 1 smrt na 300.000 cepljenj (7 @ 2,1mio), če seštejemo podatke 1 smrt na 230.000 cepljenj (10 @ 2,23mio)

Se pravi, v Nemčiji so pocepili za celo Slovenijo, umrlo je 7 ljudi, v Sloveniji je do sedaj (pa ni bila cela populacija obolela) umrlo 4000 ljudi s COVID-om.

Originalen vir (Kai Kupferschmidt @kakape)
1. Norway has vaccinated 130,000 people with AZ and they have seen five such cases, three of whom died.
That's a lot, about one case in 25,000 vaccinees. As @SaraWatle told me, that’s "a high number with a very critical outcome in previously healthy, young individuals”.
2. Germany has vaccinated roughly 2,1 million people with AZ.
@PEI_Germany told me that until noon Thursday, 21 cerebral venous thromboses had been reported, incl. 7 deaths.
In 12 cases thrombocytopenia was also reported (it’s not clear for the other cases).
3. Then there is the UK, which has given more than 10 million doses of AZ and has reported only 5 such cases. Did they miss cases because they were vaccinating elderly people first? Is something else going on? That will be on thread to follow in next weeks.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Relevantni podatki o AZ do danes glede tromboemboličnih zapletov.

NOR: 1 smrt na 25.000 cepljenj (3 @ 130k), DE 1 smrt na 300.000 cepljenj (7 @ 2,1mio), če seštejemo podatke 1 smrt na 230.000 cepljenj (10 @ 2,23mio)

Se pravi, v Nemčiji so pocepili za celo Slovenijo, umrlo je 7 ljudi, v Sloveniji je do sedaj (pa ni bila cela populacija obolela) umrlo 4000 ljudi s COVID-om.

Originalen vir (Kai Kupferschmidt @kakape)
1. Norway has vaccinated 130,000 people with AZ and they have seen five such cases, three of whom died.
That's a lot, about one case in 25,000 vaccinees. As @SaraWatle told me, that’s "a high number with a very critical outcome in previously healthy, young individuals”.
2. Germany has vaccinated roughly 2,1 million people with AZ.
@PEI_Germany told me that until noon Thursday, 21 cerebral venous thromboses had been reported, incl. 7 deaths.
In 12 cases thrombocytopenia was also reported (it’s not clear for the other cases).
3. Then there is the UK, which has given more than 10 million doses of AZ and has reported only 5 such cases. Did they miss cases because they were vaccinating elderly people first? Is something else going on? That will be on thread to follow in next weeks.
Še imaš kak podatek, koliko pa na 1 smrt prinese še trajnih invalidov? Pri "normalni" možganski kapi imamo na 1 smrt še 40 trajnih invalidov.
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Relevantni podatki o AZ do danes glede tromboemboličnih zapletov.

NOR: 1 smrt na 25.000 cepljenj (3 @ 130k), DE 1 smrt na 300.000 cepljenj (7 @ 2,1mio), če seštejemo podatke 1 smrt na 230.000 cepljenj (10 @ 2,23mio)

Se pravi, v Nemčiji so pocepili za celo Slovenijo, umrlo je 7 ljudi, v Sloveniji je do sedaj (pa ni bila cela populacija obolela) umrlo 4000 ljudi s COVID-om.

Originalen vir (Kai Kupferschmidt @kakape)
1. Norway has vaccinated 130,000 people with AZ and they have seen five such cases, three of whom died.
That's a lot, about one case in 25,000 vaccinees. As @SaraWatle told me, that’s "a high number with a very critical outcome in previously healthy, young individuals”.
2. Germany has vaccinated roughly 2,1 million people with AZ.
@PEI_Germany told me that until noon Thursday, 21 cerebral venous thromboses had been reported, incl. 7 deaths.
In 12 cases thrombocytopenia was also reported (it’s not clear for the other cases).
3. Then there is the UK, which has given more than 10 million doses of AZ and has reported only 5 such cases. Did they miss cases because they were vaccinating elderly people first? Is something else going on? That will be on thread to follow in next weeks.

Kdo/kaj je vir? Ali gre samo za blodnje anticepilcev?
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Do mene so prisle informacije, da se na NIJZju lepo cepi zunanji folk mimo vrste in sicer tudi mladi.

Poleg tega se tudi cepi po drzavni upravi, torej spet mimo vrste. Menda so tisti zgoraj ze vsi pocepljeni, zdaj se gre pa na tiste dol.
Se tudi zbirajo prijave.

Da se ne boste sprasevali, kje je tistih manjkajocih 50.000 cepiv. Mimogrede, Covid iskalniku so nehali posiljati podatke o cepljenju, tako da so tudi na tak nacin zakrili transparentnost.

Korupcija pri cepljenju je v polnem zamahu.
 
Nazadnje urejeno:
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen