Covid-19 Cepiva

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Z gartlc foruma, uporabnik matejos, debata pred tem je bila o cepljenju in stranskih učinkih cepiv za covid in ostalih cepiv in medicinskih sredstev:
Ja, veliko ne veste, pa so informacije na voljo že leta in leta. včasih se ljudje niso obremenjevali, če česa niso razumeli, danes pa je vsak znanstvenik. ugotavljam, da sem se skupaj v lajfu šolal 20 let in, da kot raziskovalec delam že 15 let, na koncu pa ugotavljam, kako malo vem oz vemo. medtem pa laiki vedo VSE, sami eksperti.

najbolj k negativnemu stanju družbe ta trenutek prispevajo ljudje s stalnimi vprašanj za vsei, tisto večni dvomljivci, ki pokroviteljsko dvomijo v vse. relativisti, ki na vse zamahnejo z roko, zanje je vse narobe, zmanjšujejo pomen, pretirano, odveč... takšnih resno podjetje ne mara, družba, ki je produktivna, s ejih mora znebiti, saj uničujejo klimo, sejejo razdor in dvom. to niso kritiki, ki kritizirajo na podlagi znanja, svojih izkušenj, to so bolj tisti v slogu “bo narava poskrbela za vse”, ti. based on nothing filozofi.

Kontracepcija v obliki tabletk je čisto zlo, ne razumem starše, ki spodbujajo svoje punce k jemanju le-tega.
Rolling Eyes


dokler ni cepiva za vse, bi morali cepiti le z enim odmerkov, drugi pride na vrsto kasneje oz podaljsati cas med odmerkoma. tudi za ceno kakega, ki ne bo preživel. zdaj je pomembnejše cepiti več ljudi z manj, kot pa tratiti dve dozi za minorno izboljšanje učinka. kot, da bi v vojni vojakom razdelili strelivo po načelu, ta dobi 100 nabojev, ostali pa 6... čimprej je treba priti s cepljenjem do mlajših generacij, ne pa da stopicljamo na mestu.

zmrdovanju starejših nad AZ. dejansko je AZ na celični ravni najbolj imunogena. stranski učinki so bili zabeleženi predvsem pri mlajših, ne starejših. tu je bila storjena napaka, ko so cepivo predpisali le za mlajše od 65. Če odkloniš, nazaj v vrsto, počakaj do zadnjega.

MRNA cepiva bi dal mlajšim, predvsem staršem otrok, ker so ta trenutek pomembnejši za družbo. smo pač v vojni. za razliko od starejših, se mlajši starši otrok ne moremo zaščititi pred okužbo preko šol. ker pa bo ta vojna trajala še leta, mogoče tudi več, je v interesu vseh, da se ohrani vitalni del populacije.

mnenje mlajših ta trenutek je, po videnem med sodelavci, precej genocidno. mnogi vidijo v tem pokojninsko reformo, ti kar zapre sapo. in to od drugače zelo prijetnih ljudi. a so se ušteli, presežek smrti je v generaciji 0-51 glede na zadnjih 5 let, skoraj večji kot pri generaciji nad 70... krvni strdki po covidu?

sicer pa, smo šele na začetku pandemije. zdaj mora priti še do združevanja sevov v stiku intraceličnega združevanja rna virusov ptičje in humane gripe, da dobimo tiste prave superseve. čisto možno je, da bo tale virus zredčil človeško populacijo. trenutno ni naredil še nič, gledano s stališča celotne človeške rase. Dr Ihan, zelo zelo prijeten človek, a mislite, da ga ne skrbi z razlogom za prihodnost? stara se vidno iz oddaje v oddajo.. skrbi ga pa zato, ker ve, kaj pomeni, prepustiti iniciativo virusu. in zanikanje problema in relativiziranje nevarnosti in ukrepov je to, česar se vsi znalci bojijo. ni dr Ihana strah jutrišnjega dne, on razmišlja o letih vnaprej.
 
  • Všeč mi je
Reactions: p4pe

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.421
4.945
113
Za razliko od tebe, ki samo bluziš, ima on dejansko približno ustrezno izobrazbo, da ve, kaj bluzi in pretirava.
 

R0KY

Guru
30. apr 2010
3.830
715
113
matr je fajn tale strategija cepljenja. Nism vedu da odvetniki ne morjo prek zooma se pogovarjat z osebjem zdravstvenega doma
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Evo, kako izgleda cepljenje v Kočevju. Včeraj sem po mailu previdno vprašal, če se smem cepiti v Kočevju, kjer stanujem, čeprav imam osebnega zdravnika v Ljubljani. Danes zjutraj so me že poklicali in popoldan špiknili s Pfizerjem. Pri tem jih ni nič zanimalo, da sem covid že prebolel. :cheer:
 

Ted

Guru
8. sep 2007
1.710
587
113
Evo, kako izgleda cepljenje v Kočevju. Včeraj sem po mailu previdno vprašal, če se smem cepiti v Kočevju, kjer stanujem, čeprav imam osebnega zdravnika v Ljubljani. Danes zjutraj so me že poklicali in popoldan špiknili s Pfizerjem. Pri tem jih ni nič zanimalo, da sem covid že prebolel. :cheer:

Predvidevam da si nad 65 :).

Jaz sem preživel drug dan po cepljenju z AZ z bolečim mestom vboda, slabim počutjem, rahlo vročino in utrujenostjo, predvsem popoldne/zvečer. Prvi dan brez simptomov, danes me samo še rahlo boli roka.
 

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113
Evo, kako izgleda cepljenje v Kočevju. Včeraj sem po mailu previdno vprašal, če se smem cepiti v Kočevju, kjer stanujem, čeprav imam osebnega zdravnika v Ljubljani. Danes zjutraj so me že poklicali in popoldan špiknili s Pfizerjem. Pri tem jih ni nič zanimalo, da sem covid že prebolel. :cheer:
Naceloma potem potrebujes le en odmerek Pfizerja. Poleg tega pa so ugotovili, da imajo prebolevniki, ki so se cepljeni, superman odziv imunskega sistema.

Veliko vec od samo prebolenja ali samo cepljenja.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.070
3.157
113
Danes sem govoril z dvema ki delata v UKC sta rekla da je groza, spet vse polno. Da če se ne zapre bo še slabše ko je bilo. Je pa za razliko od drugega vala na udaru generacija 40-50. Pa to pol "od dol". Samo što nije. Nije vidimo on porodicu več mesec dana, zdaj pa ima zastonj bivanje v UKC pa bogsigavedi koliko drugih okuženih.
 

Pbutec

100. registrirani uporabnik
20. jul 2007
15.140
3.610
113
Marlbor
Jaz še kar ne razumem te hitrosti cepljenja. Dnevno uspejo narediti 30.000 hitrih testov in 5.000 PCR testov, cepijo pa še vedno s hitrostjo 1000 na dan. :bonk: Ni kadra ali v čem je problem? Kaj če bi dnevno raje 30.000 ljudi cepili, namesto hitrih testiranj? Cepiva imamo blizu 100.000 trenutno na zalogi.
 
  • Všeč mi je
Reactions: McGiver

Spajky

Guru
7. jun 2017
2.749
667
113
Obala
... če bi delali za teste "anal swabs", bi te hkrati lahko šutnili tudi v rit s cepivom (hlače itak dol) namesto v roko ... IMHO noben ne bi 3,14il, da ga boli ritnica :evil:
 
19. jul 2007
2.820
1.536
113
Tole je pa zanimivo:


Če povzamemo, EU je naivna, UK&USA so egoistični prasci.
To je predvsem staro. Nič novega ni v tem (se pa strinjam, da je zelo lepo napisano in povzeto, če koga zanima, naj odpre tweet in prebere cel thread).

Kar se pa tiče: "EU je naivna, UK&USA so egoistični prasci.", bolj bi rekel, da se vidi realnost in to realnost bi veljalo upoštevati pri gledanju, kam želimo da Evropa pluje. Poleg tega da je EU naivna, predvsem je brez realne moči, ko pride do resne situacije (kjer se tepejo sloni, je pomendrana trava)

Kar se tiče slovenskih medijih, ne vem če sem zasledil podatek, da je efektivna prepoved na izvoz vsega narejenega v USA (nekako ne paše ta podate v agendo).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Danes sem govoril z dvema ki delata v UKC sta rekla da je groza, spet vse polno. Da če se ne zapre bo še slabše ko je bilo. Je pa za razliko od drugega vala na udaru generacija 40-50. Pa to pol "od dol". Samo što nije. Nije vidimo on porodicu več mesec dana, zdaj pa ima zastonj bivanje v UKC pa bogsigavedi koliko drugih okuženih.
Jest teh zadev nekak ne razumem. Pr 489 hospitaliziranih so zapiral covid oddelke in lažje dihal, pri 500 pa vse polno, poka po šivih.....
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Jaz še kar ne razumem te hitrosti cepljenja. Dnevno uspejo narediti 30.000 hitrih testov in 5.000 PCR testov, cepijo pa še vedno s hitrostjo 1000 na dan. :bonk: Ni kadra ali v čem je problem? Kaj če bi dnevno raje 30.000 ljudi cepili, namesto hitrih testiranj? Cepiva imamo blizu 100.000 trenutno na zalogi.
Enostavno zanič organizacija. Kolikor vem, v Ljubljani cepijo samo na Gospodarskem razstavišču in imajo kapaciteto 1000 ljudi dnevno. Prav toliko jih lahko dnevno pocepijo v Kočevju. Jaz sem opravil v manj kot dveh minutah, v Ljubljani pa menda potrebujejo za vsakega 10 minut.
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.172
1.347
113
Zakaj? Ker jim ugaja, saj dobijo vsi delavci v zdravstvu 65% dodatek na delovno uro:

ko je razglašena epidemija, pripada vsem zaposlenim dodatek za delo v rizičnih razmerah v višini 65% urne postavke
.

Zanima koga, koliko dobijo zdr delavci v Avstriji? Enkrat 500€ v celem letu. V Nemciji? Enkrat 500€ v celem letu. Pri nas pa se razmetava kes, kot da bi rasel na drevesu.