Covid-19 Cepiva

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
A ni NIJZ uradno del zdravstvene infrastrukture? Predvidevam, da cepijo svoje zaposlene, tako kot ZDji in UKC. Ker oni ne cepijo splošne populacije, za to se moraš prek zdravnika naročit.
 

sousis

Guru
16. nov 2019
1.579
1.065
113
Ne pravim, da bi potrebovali. Pravim pa, da je na papirju legalno in da ne cepijo kogarkoli, ki pride "pred NIJZ".
 

darjan

Vulkanizer
13. sep 2007
52.626
6.868
113
ne govor neumnosti. veliko solnikov se je zelelo cepit, pa se zmer cakajo (ljubljana)

Ja nea vem čuj, v CE pa je druga zgodba:
Na vzgojno-izobraževalnih zavodih v Celju je interes za cepljenje izrazilo 890 oz. okoli 60 % vseh zaposlenih. O tem kakšen je bil interes za cepljenje oz. koliko šolnikov se je že cepilo v vzgojno-izobraževalnih ustanovah na Celjskem smo pisali tukaj.
Današnjega cepljenja se je na koncu udeležilo okoli 30 % manj od napovedi oz. okoli 600 šolnikov kar je skupno okoli 40 % vseh zaposlenih v vzgoji in izobraževanju v Celju.

Kaj sem želel izpostaviti, da se šolnike delno prisili v to, ker drugače pa morajo vsak teden delati PCR test, kar pa valda nikomur ne ustreza.
 

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Mene pa nekej zanima. Razmišljam mal (res mal) s svojo glavo, ne z glavo stroke, vlade ali alterja. Pa ne me kuj zmerjat z idiotom brez možgan, ipd. :gorjaca:
A ne bi blo bolj smiselno, da bi, ko smo začeli cepit, namesto starejših in penzionerjev (DSO in visoko rizične izključujem), raje cepili mlajše in delovno ljudstvo, kateri držimo gospodarstvo pokonc in nam ne preostane drugega, kot da smo konstantno z nekom v stiku? Penzionerji so načeloma več ali manj doma in so pač nekak zaščiteni. Za njih bi se lahko uvedel nek "ukrep", da nebi vsak dan tišal v štacuno in ne vem kam. Če pa ne bi upošteval ukrepov, pa tough luck - bo pač kmal izza ovinka pršla matilda. :sprasujemse:
 

jest5

Guru
18. avg 2007
25.754
-8.627
113
A ne bi blo bolj smiselno, da bi, ko smo začeli cepit, namesto starejših in penzionerjev (DSO in visoko rizične izključujem), raje cepili mlajše in delovno ljudstvo, kateri držimo gospodarstvo pokonc in nam ne preostane drugega, kot da smo konstantno z nekom v stiku?
A tistih mlajših darjanov, ki se nočejo cepiti, ker jim virus nič ne more? Veliko sreče pri izvedbi :zmaga:
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
Mene pa nekej zanima. Razmišljam mal (res mal) s svojo glavo, ne z glavo stroke, vlade ali alterja. Pa ne me kuj zmerjat z idiotom brez možgan, ipd. :gorjaca:
A ne bi blo bolj smiselno, da bi, ko smo začeli cepit, namesto starejših in penzionerjev (DSO in visoko rizične izključujem), raje cepili mlajše in delovno ljudstvo, kateri držimo gospodarstvo pokonc in nam ne preostane drugega, kot da smo konstantno z nekom v stiku? Penzionerji so načeloma več ali manj doma in so pač nekak zaščiteni. Za njih bi se lahko uvedel nek "ukrep", da nebi vsak dan tišal v štacuno in ne vem kam. Če pa ne bi upošteval ukrepov, pa tough luck - bo pač kmal izza ovinka pršla matilda. :sprasujemse:
Kateri penzioner pa se drži zase in doma? Harajo okoli, večkrat na dan, s popolnoma neuporabno zaščitno opremo, ki jo ne znajo uporabljati. Družijo se enako kot prej ali pa še celo več (je treba nadoknadit). Zaradi teh smo ustavili svet, pa ti bo še vedno rinil voziček v rit v štacuni in z masko pod nosom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: darjan in p4pe

p4pe

Guru
24. feb 2010
1.589
994
113
48
KR
Več kot imaš kontaktov, bolj je smiselno, kar se tiče prenosa okužb.
Če pa gledaš tudi preprečitev smrti in težjih potekov, je bolj smiselno začeti pri starejših
OK, samo če bi se penzionerji striktno držal nekih ukrepov, bi blo pač to bolj smiselno. Kako pa preprečujemo smrti zdravih z zaprtostjo države? S tem mislim na ljudi kateri so ostali brez zaposlitve, bili primorani zapreti firme, itd. Tudi pri teh je "težji potek", kateri vodi v smrt (strah, stres, depresija, itd.).
 

Janez40

Guru
12. jul 2016
3.500
4.619
113
OK, samo če bi se penzionerji striktno držal nekih ukrepov, bi blo pač to bolj smiselno. Kako pa preprečujemo smrti zdravih z zaprtostjo države? S tem mislim na ljudi kateri so ostali brez zaposlitve, bili primorani zapreti firme, itd. Tudi pri teh je "težji potek", kateri vodi v smrt (strah, stres, depresija, itd.).
Kje vidiš vse te ljudi, saj je njihovo edino delo ležanje na kavču (JJ press), za vse ostalo pa poskrbi država (če verjameš v palčke).
 

kalbo

Guru
7. okt 2013
18.427
9.367
113
Mene pa nekej zanima. Razmišljam mal (res mal) s svojo glavo, ne z glavo stroke, vlade ali alterja. Pa ne me kuj zmerjat z idiotom brez možgan, ipd. :gorjaca:
A ne bi blo bolj smiselno, da bi, ko smo začeli cepit, namesto starejših in penzionerjev (DSO in visoko rizične izključujem), raje cepili mlajše in delovno ljudstvo, kateri držimo gospodarstvo pokonc in nam ne preostane drugega, kot da smo konstantno z nekom v stiku? Penzionerji so načeloma več ali manj doma in so pač nekak zaščiteni. Za njih bi se lahko uvedel nek "ukrep", da nebi vsak dan tišal v štacuno in ne vem kam. Če pa ne bi upošteval ukrepov, pa tough luck - bo pač kmal izza ovinka pršla matilda. :sprasujemse:
Glede na to, da cepljenje zmanjša možnost težjega poteka in rizik za to se veča s starostjo, je meni smiselno, da se začne pri starejših.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice

AndY1

Guru
Osebje foruma
18. sep 2007
22.072
4.075
113

Despite it not yet being approved across the bloc, two EU countries, Hungary and Slovakia, have already unilaterally imported and started using the vaccine.