Seveda razumem kaj hočeš povedat. Vseeno sem mnenja, da če zadevo prepustiš trgu, da jo ta uredi sam od sebe.
To so prazne marnje velike biznisa, ki nam je zrihtal krizo 1929.
Takrat smo spoznali, da je prosti trg sposoben uničiti gospodarstvo celega sveta, in ga solidno zregulirali. Skozi leta so zagovorniki prostega trga nekaj teh omejitev uspeli "zrahljati", ampak vseeno je trajalo je kar dolgo, verjetno zato, ker se je kapitalizem ustrašil delavskih mas, ki bodo iz komunizma slej ko prej hotele pljuskniti še v svobodni svet... Kljub temu so Ameriške delavske plače realno nehale rasti že leta 1970, ko je postajalo jasno, da se komunizem v SZ podira. Od takrat je vsak Američan, ki mora za preživetje hoditi v službo, vsako leto večji revež. Do prihoda Clintonove administracije, ko je želja po deregulaciji dobila pospešek v vladi pripravljenji na sodelovanje, in na hitro so odpravili ogromno regulacije. Rezultat prostega trga je bila kriza 2008.
V naslednjih letih so na hitro spravili "skozi" cel kup nove regulacije prostega trga, ta pa je menda v zakonodaji zdržala le nekaj let. In ko bo prišla nova kriza, se bo reč ponovila...
Skratka, iz izkušenj smo na grd način dokazali, da prosti trg pri zadevah kot so zdravstvo, šolstvo, in nenazadnje kmetijstvo, ne deluje, pač pa vodi v apokaliptično opustošenje. In ne samo to, naučili smo se tudi, da je ceneje (!) plačevati nekaj več davkov (tudi za te čuvene kmetijske subvencije... ki so, mimogrede, ena navadna miloščina), kot pa imeti "vitko" državo, "nič" davkov, "svobodni" trg in kar je še teh nesmislov.
Celo takšni ultrakapitalisti kot je Gates so pogruntali, da je ceneje plačevati višje davke. Čas bi bil, da se s tem seznani še Alter.