Cene bencina pri ........

CLIO15

Guru
1. nov 2007
12.375
3.460
113
In nove cene za dobro jutro.
Screenshot_20220301_061313_com.android.chrome.jpg
 

kajn

Guru
5. okt 2007
2.483
1.263
113
Iskajoč brata
Malo za občutek sem nalimal primerjavo med slovenskim benzom in nafto na svetovnem trgu..

Kar sledijo, kar je logično, škoda je samo to, da nimamo več nikjer koliko je dajatev in koliko je zaslužka.

Prej je bilo vse belo na črnem, sedaj nič ne vemo.....
1646124029257.png
 
19. jul 2007
2.768
1.495
113
Cene dizla po dvoodstotni podražitvi najvišje v zgodovini

Danes so največji trgovci s pogonskimi gorivi podražili dizel za približno tri cente na 1,488 evra za liter (toliko stane pri Petrolu, pri OMV cena znaša 1,489 evra). To je za 10 centov več kot konec lanskega leta in hkrati največ v zgodovini, izhaja iz našega pregleda arhiva cen.
Cena je zrasla na rekord kljub februarskemu znižanju trošarine na dizel za skoraj 0,06 evra. Po odločbi naj bi trošarine bile znižane do konca aprila.

vir: finance.si
 

Success

Fizikalc
5. sep 2010
532
164
43
No, pa se je vse skupaj izkazalo za resnično.

Žal pa bodo cene šle samo še gor.. Pa mi je zdelo gorivo drago že do sedaj :D
 

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.607
113
Pomoje lahko 2€ na liter pričakujemo še ta mesec. Že tako so cene rastle iz znanih razlogov, vojna v ukrajini pa je dodala novo dimenzijo. Energetski sektor ni pod sankcijami, ampak zaradi straha kaj bo, se je prenehalo kupovati rusko nafto. Tankerji so parkirani, cevi prazne. Če ne veste, rusija je tretja največja proizvajalka nafte.
Cena za sod leti gor kot kaki shitcoin...smo že na 110$
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

NekdoK

Guru
17. jun 2008
3.837
622
113
EU
No 2 evra je ravno nekje moja psihološka meja, ko bom pol rajši ubral alternativne metode peš, kolo, morda celo javni prevoz (če reeeees ni druge):norec:
Mi pa ne bo težko mal iz cone udobja ven it, če s tem prispevam, da so sankcije proti agresorju Rusiji še bolj uspešne. Tudi če me bo malo bolj zeblo doma, bom že zdržal. Ok pri vodi in elektriki bo malo težje priznam, ampak tam ljudje vsak dan umirajo za moje udobje tu, tako da bo pač treba malo stisniti zobe.
 
  • Haha
Reactions: Davidoff

Steve

Guru
13. avg 2007
9.691
1.607
113
No 2 evra je ravno nekje moja psihološka meja, ko bom pol rajši ubral alternativne metode peš, kolo, morda celo javni prevoz (če reeeees ni druge):norec:
Mi pa ne bo težko mal iz cone udobja ven it, če s tem prispevam, da so sankcije proti agresorju Rusiji še bolj uspešne. Tudi če me bo malo bolj zeblo doma, bom že zdržal. Ok pri vodi in elektriki bo malo težje priznam, ampak tam ljudje vsak dan umirajo za moje udobje tu, tako da bo pač treba malo stisniti zobe.

Lepo od tebe. Za miljone mrtvih v Siriji, Iraku, Libiji, Afganistanu, ..., si tudi kaj stiskal zobe, ko smo jim sejali demokracijo?
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.227
4.712
113
Sankcije proti Rusiji bi bile bolj učinkovite, če bi bila surova nafta po 10 € na svetovnem trgu. Rusija bo zaenkrat še zmeraj nemoteno prodajala nafto velikemu delu sveta in verjetno bo prodala bolj ali manj večino, ki jo lahko načrpa. Po cenah, ki so na borzah. Če bi bila cena nizka, bi bil proračun Rusije v težavah.
ZDA, čas je za pritisk na OPEC, da povečajo količine načrpane nafte do maksimuma.
 

krko

Guru
5. sep 2010
2.499
1.149
113
To je napisala oseba, ki se ukvarja z razvažanjem naftnih derivatov.
Ne vem koliko je res....

Brez naslova.png