Čelada NOLAN N103 - kje najceneje?

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Ta mesec imajo znižanje, vendar hočejo denar vnaprej, dobava pa naj bi bila šele čez en mesec. To mi ni popolnoma nič všeč. Kaj pa če mi velikost ne bo odgovarjala?
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Kje pa je to? V Litiji pri Labi, kjer dajo 25% popusta na Nolan?
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Verjetno je uvoznik dal znižanje, ker imajo vsi pooblaščeni prodajalci isti popust.

Iščem preklopno čelado, pa da ni preglasna do 100 km/h. Imeti mora možnost instalacije intercoma. Rabim za štirikolesnik, ne za kakšno cestno zverino.
cool-1.gif
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Citat:
Uporabnik Matjaz1974 pravi:
Pojdi v Velenje...www.compaco.si

Mal sem pozabil na tole temo
redface-1.gif


Bil sem v Velenju pri uvozniku. Sem bil kar malce presenečen nad profesionalnim odnosom in znanjem trgovcev. Servis je prva liga, skoraj vse naredijo zastonj. V familiji so že tri Nolanove čelade, moja je že četrta, vendar se kakšnega dodatnega popusta ni dalo izpogajat. To je edina stvar, ki me je zmotila.

Vzel sem tudi BasicKit, ki so mi ga tudi zmontirali in boljši dodatek proti rosenju. Vse skupaj 299€.

Zdaj pa novo vprašanje

Nabavil bi eno PMR postajo, ki bi jo priključil na BasicKit. Katero naj vzamem in kakšen kabel potrebujem? Postaja naj bi imela vsaj vox in duplex. Originalnih kablov nebi rad kupoval, saj so dragi kot da imajo pozlačene kontakte. Postajo rabim za kontakt z voznikom drugega motorja, ne za sopotnika.
 
I

Izbrisan uporabnik #488

To nisi meni repliciral?
smile-1.gif

Ker sem drugače iz Metropole.

Tudi sam sem hotel kupiti prav model 103 pa sem potem vzel model x-601, pa še eno Nolanko iz louisa, ne vem modela, bla je za smešno ceno 100 EUR in sem bil noro presenečen, da je bolj tiha (piš zunaj) od dražjega modela x-601.

Povej kako se obnese n103, nisem namreč nek divjak in mi je še vedno zanimiva.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Meni so posodili Nolanovo preklopno čelado (modela ne vem..samo po slikah sodeč je bila ravno ta) ko sem šel testirat motor...pa moram priznat da me je rahlo motil ravno hrup v čeladi ...skoraj že malo preveč.

Zdaj sem kupil N84 (rabil + znižana je bila...no ja koliko ne vem - dal sem 180, uradna cena mislim da je bila 240) pa moram rečt da je, vsak kar se glasnosti tiče precej boljše - seveda jo pa moraš večkrat dajati z glave.
 

Drago

gps navigator
20. jul 2007
2.828
10
38
Stara Bučka
Glasnost te čelade poznam in me ne moti, saj jo uporabljam pretežno do hitrosti okoli 80 km/h. S 300 ccm štirikolesnikom je ta hitrost kar optimalna in hrup ni moteč. Ko bo pa kaj večjega (hitrejšega) pri hiši, bo pač treba potrpet, ali pa menjat čelado. Čeprav mislim, da bo potovalna hitrost ostala kar ista.
 

gretzky

barbarski, nasilni, objestni motoristični norec
6. avg 2007
5.856
0
36
48
evo me
Preklopne čelade so praviloma glasnejše od integralnih. Zanimiv test, deluje mi dokaj verodostojen, potrjuje pa pravilo, da dražja čelada še ni nujno manj hrupna. Edino tista jet lupina po mojem ne spada v test.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Ja res zanimiv, čeprav sami povdarjajo, da so se osredotočili zgolj na hrup..kar pa, ob predpostavki, da se vozimo zato ker uživamo v tem, ne da bi padli, bi se reklo da hrup (seveda tudi udobnost čelade) igra kar pomembno vlogo.
 

vincent

Guru
Osebje foruma
31. avg 2007
13.252
1.875
113
Na dolge (in hitrejše) ture se jih itak splača uporabljat, pa vseeno...je razlika ali imaš v čeladi 95 db hrupa ali 90 db..ker čepek (ali vata) zmanjša kakor pač zmanjša - tako da tisti s tišjo čelado v povprečju bolje pride skozi.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
Stari se je vrgu med motoriste in sedaj išče čelado.

Kolk sem že pregooglal je Nolan N103 že star model in se ga da dobit do 250€ v omejenih velikostih barvah.

Stari pa mal komplicira in bi rad
- preklopno
- temno rdečo
- XXL
- do 250€

Kaj se še kaj priporoča v tem cenovnem razredu?
Kak naslov/ime od fizične trgovine v novem mestu?

Hvala!
 

motofrik

Majstr
24. dec 2009
2.949
311
83
tam ko se terc po tori rola
Fusion.. ne vem od kod si, ampak naj foter gre sprobat to čelado v Compaco. Mislim, med vožnjo. Jaz imam preklopno, pa verjami mi, da drugo leto menjam za klasično integralko. Glasna, ko sam satan. Res pa, da imam N100 model. Drugače na glavi mi sedi, kot ulita, nimam pripomb. Sicer je pa že tako v šestem letu, čas za menjavo...
 
I

Izbrisan uporabnik #488

Ja, odvisno je tudi, kaj e bo vozilo, sicer pa štople v uhe.

motofrik@ tak hudo je glasna, da je nevozno? pri kakšnih brzinah?