Camelbak

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
Pozdravljeni,

danes sem dobil nov nahrbtnik z mehom za hidracijo ( camelbak). Zdaj imam pa eno vprašanje. Na koncu cevi je en tak kot silikonski ustnik, anatomsko zgleda kot da je narejen za usta. Je pa zaprt in je sedaj v bistvu kot zamašek.
Verjetno že kdo to uporablja zato me zanima ali je treba ta silikonski ustnik preluknjat in se pije preko njega ali se ga pri vsakui uporabi snema in se pije direktno iz cevi. Je pa na koncu pred tem ustnikom tudi ventil s katerim se zapre voda.

LP
 

KillaKHAN

Guru
27. avg 2008
17.805
1.121
113
Tist je za zaščito, da ti ne pride kaka svinjarija not, je pa mehek, da ga lahk z usti odstraniš.
 

Matic78

Pripravnik
19. jun 2011
231
1
18
evo zdaj ko sem ga nekaj sprobaval je silikonski usnik točno lepo počil po perforiranem delu. Izgleda da je tako narejeno.

hvala in LP
 

mistique

Guru
16. jun 2009
13.597
1.380
113
Emona / Carnium
Jaz sperem z vročo vodo, ustnik snamem, obesim, da se posuši in to je to. Točim pa vodo in nič drugega. Sem pa nabavil še dodatni ustnik, ko tistega pogrizem ali pogoltnem
evil.gif
 

keber

majski hrošč
28. jul 2007
13.240
44
48
Source-vi so za moje pojme boljši, ker se odpre po celi stranici, zato lahko zlahka obrišeš notranjost z viledo, pa še ventili bolj držijo. Camelbackov mi je že nekajkrat spustil preko noči sam od sebe.
Pucam pa le občasno, ker točim samo navadno vodo, pa moram reči, da razen nekaj alg na ustniku po štirih letih ni videti kake svinjarije.
 

Fusion

Fizikalc
1. okt 2007
13.448
3
38
jst imam model, ki se na vrhu po celi širini odpre. vmes dam kos stiroporja, da je luknja na full odprta in ga obesim "na glavo", da je luknja dol. tko da vsa voda izsteče in se posuši.
En se mi je prej nekaj raztrgal, kot pa da bi se zasmrdel. Točim pa tudi izključno samo vodo.

sedaj so eni novi model, ki imajo na sredi luknjo, da se ne napihnejo kot balon. to mi je kr pogruntano,