Cagliari ali Barcelona

tjuren

Fizikalc
19. nov 2007
2.440
1
36
Gledam nekaj za par dni iz Benetk, pa sta dobri in poceni opciji Cagliari in Barcelona. Kam se bolj splača za 4-5 dni? OK, za Barcelono vem da je super, kajpa lahko v Cagliariju počneš?
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Nič. So pa relativno blizu lepe plaže.
grin1.gif


OK, resno. Če gledaš za poletne mesece, je Cagliari vsaj po mojih izkušnjah predvsem vroče mesto, ki v popoldanski vročini skoraj popolnoma "izumre". Siesta je tukaj siesta v pravem pomenu besede. Saj imajo nekaj stvari za videt, ampak jaz sem ga imel v enem (res hudo vročem) popoldnevu vrh glave. Pa tudi videl sem več ali manj vse, kar je za videt.

V obeh mestih sem že bil, ampak bi se takoj odločil za ponovni obisk Barcelone, če bi bil obisk omejen strogo na mesto samo. Če bi imel možnost iti ven iz mesta (npr. rent-a-car), bi se pa verjetno odločil za Cagliari.
 

Slick

Majstr
18. sep 2007
2.277
191
63
Za Barcelono težko govorim, ker sem bil tam cca. dobrih 10 let nazaj. Na Sardiniji so cene podobne kot v Italiji, na splošno precej podobne našim. Precej je odvisno tudi od tebe samega, lahko spiš in ješ za relativno "normalne" cene, lahko pa zapraviš tudi bistveno več.
Do Trapanija nisem šel, je pa sicer zahodni (in jugozahodni) del Sicilije precej lep. Ampak spet potrebuješ prevoz.
Na Malti še nisem bil, je v srednjeročnem planu.
wink-1.gif
 

igi

Guru
13. okt 2007
5.540
1.143
113
Celje
Sem bil lani na Malti samo en dan (križarjenje) in me je prav prijetno presenetila. Prijazni ljudje, lepa za pogledat (vsaj tako na prvo žogo), cene solidne... V glavnem na Malto se bom sigurno v kratkem vrnil!
 

KStoner

Majstr
31. dec 2007
2.130
190
63
barcelona je kr vredu opcija. mesto res lepo, malo ven iz mesta imaš tudi plaže,..
v tem mestu ti 100% ne bo dolgčas.

cene podobne kot pri nas.
 

Ateis

Guru
13. sep 2007
2.265
794
113
Barcelona je super. Imaš vse. Čez dan lahko šetaš po mestu in raziskuješ in ogleduješ (pa še vroče ni tok med visokimi kamnitimi bajtami) , zvečer pa party po celem mestu. Imajo tudi plažo, ki sicer ni najbolj čista (lansko leto so bli dobesedno kr eni opilki notr), drgač pa se lahko usedeš na vlak in v pol urce si na peščeni plaži izven mesta.Res zakon. Priporočam, ne bo ti žal, še posebej če še nisi bil.

lp