Boeing 747 zletel s steze

Kamele0N

YUGOslovanski mehanik Dmitri Mendeleev
23. jul 2008
45.736
6.048
113

Garfildd

Guru
24. jul 2007
7.635
6.446
113
Zanimiv promet sedaj nad Ljubljano
1782240097033.png

Puma je SV?
1782240125853.png

Helikopterja sta dva, vzporedno
1782240215647.png
 

Samo Svoj

Guru
27. jan 2022
10.688
5.115
113
A tank bodo tudi pripeljali iz Pivke?

Hvalili pa se bodo z robo nabavljeno v času prejšnje neuspešne vlade.


MimoGrede: včeraj na TV govorila EU predstavnica za stike pri komisarju za "naravne nesreče": Slovenija ne participira aktivno pri požarni varnosti v EU. Mogoče ima to kaj veze s tem, da smo traktorje sami kupili in ne z EU sredstvi in nam ni treba.
 

tony

Guru
23. jul 2007
11.051
1.886
113
A tank bodo tudi pripeljali iz Pivke?

Hvalili pa se bodo z robo nabavljeno v času prejšnje neuspešne vlade.


MimoGrede: včeraj na TV govorila EU predstavnica za stike pri komisarju za "naravne nesreče": Slovenija ne participira aktivno pri požarni varnosti v EU. Mogoče ima to kaj veze s tem, da smo traktorje sami kupili in ne z EU sredstvi in nam ni treba.
Ne sodelujemo, ker še nimamo polno izšolanih vseh pilotov.

4x helikopter, en zlin pa airtractor je bil.
To je to od naše aviacije? Nič spartanov pa falcona?
Niso zraven, ker so njihove delovne ure letenja in vzdrževanja potem ene 100x dražje od air tractorja. Spartane smo kupili zaradi NATO zavez za zapravljanje denarja (beri: smo tako nesposobni, da si boljšega nakupa nismo znali izmisliti), malo pa verjetno zaradi kuvert, ker zadnje čase preveč kupujemo vse frčoplane pri isti ITA firmi...

Ura letenja tractor je dovolj poceni, da bi ga v teoriji kak forumski pilot skoraj lahko imel doma.

Kar pove, da je bil nakup 2 spartanov totalen nateg davkoplačevalcev, tractorjev pa huda zmaga...

Je to OK? Ni, ampak, bolje ne znamo in... niti nočemo :zardelalter: