Boeing 747 zletel s steze

matej_

Guru
25. okt 2007
2.057
598
113
Kaj pa sta počela?
ne vem oz. ne želim ugibati, bo uradna preiskava pokazala kaj je šlo narobe.
do zdej sem slišal dve teorije, zraven me ni bilo tk da je vse baba čula baba rekla.
bila sta na trenažnem letu in nesreča se je zgodila v fazi poletanja po touch and go.

je pa letalo zelo poškodovano verjetno za odpis.
 
  • Všeč mi je
Reactions: mr_

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
14.835
6.444
113
Na amsterdamskem letališču Schipol človek padel v motor letala in umrl

In to medtem, ko so bili potniki na letalu. Temu pa zagotovo ne bil želel biti priča.

Imam pa tudi sam zelo slabe izkušnje z zadnjega leta s Schipola.

Slabe v smislu? Verjetno ne poskodb oz “sprehoda” skozi motor?
 
19. jul 2007
2.780
1.501
113
Slabe v smislu? Verjetno ne poskodb oz “sprehoda” skozi motor?
To na srečo ne, je pa bil popoln organizacijski kaos (čakaš na letalu 1 uro, da ga uspejo natankat, ko gledaš "mojstre" skozi okno, ti ne vplivajo zaupanja, da vedo kaj pravzaprav delajo,....), tako da me nekako ne čudi, da če so tako neorganizirani, da se na koncu lahko zgodi tudi tako huda nesreča, da nekoga posrka v delujoč letalski motor.
Se zavedam, da je letališče organizacijsko zelo zahtevna in kompleksna zadeva, posledično morajo biti vsi protokoli zelo natančni in vsi udeleženi (od fizikalcev naprej, ki premetujejo kovčke) morajo točno vedeti, kaj morajo, kaj smejo in kaj se ne sme, tudi pri tako "banalnih" zadevah, kot je, kje lahko hodiš in kje ne; da moraš dobiti dovoljenje za ustrezen korak (prižig motorja, premik česarkoli, ....).
Ne moreš se zgovarjati na "človeško napako", pa se delat da je vse v redu, če pa ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Apollo8 in aljoman

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.971
883
113
Ko jim kaj ne gre po točno določenem načrtu, je panika.
In začnejo iskat pravilnike in navodila.
Zato zgledajo zbegani.

Mi smo enkrat že bili na letalu, vsi spakirani, in čakamo. In čakamo.
Po eni uri vsi dol in čakat drugo letalo.

Razlog? Pokvaril se je tisti kamionček s stopnicami in ga niso mogli umaknit od letala. Ne smejo ga pa zahaklat pa fizično odvlečt, ker lahko menda poškoduje letalo. In smo čakali drug avion in potem s tistim odleteli.
Mehaniki so pa verjetno čakali nekoga, ki je uposobljen kamionček v ler dat, pa volan poravnat, pa ročno spustit, da ga lahko odvlečejo po vseh pravilih.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.791
1.949
113
Nekaj zamude je v primerjavi s potencialno nekajmilijonsko škodo in posledično izgubo prihodka sprejemljivo, takšni so tudi pogoji zavarovalnic. Ko od blizu spoznaš, kakšni Loleki in Boleki upravljajo s to opremo, veš, zakaj takšna pravila.
O smiselnosti nekaterih postopkov in (ne)uporabi zdrave pameti pa raje ne razmišljam.
 

VanZ

Guru
1. feb 2008
2.791
1.949
113
Določeno tehnično osebje (wingwalkerji, vozniki pushback vozila, oseba na slušalkah, morebiti mehanik, če je potrebno ročno odpreti in zapreti ventil za štart motorja ipd.) je lahko med štartom zraven letala, ostali ne.
Znotraj nevarnega območja, določenega na vsakem tipu motorja posebej, pa med delovanjem nikoli ne sme stati noben.
 
27. jan 2022
5.087
1.876
113
To na srečo ne, je pa bil popoln organizacijski kaos (čakaš na letalu 1 uro, da ga uspejo natankat, ko gledaš "mojstre" skozi okno, ti ne vplivajo zaupanja, da vedo kaj pravzaprav delajo,....), tako da me nekako ne čudi, da če so tako neorganizirani, da se na koncu lahko zgodi tudi tako huda nesreča, da nekoga posrka v delujoč letalski motor.
VanZ to označeno me čudi, ker v začetku tega meseca sem v Seoulu čakal 20 minut na boardingu, ker so avion tankali in nihče (razen posadke) ni smel bil takrat notri.
 

erikson

Guru
25. avg 2007
21.757
5.689
113
Veter med pristajanjem ultralahko letalo odnesel na lokalno cesto.


Na Hvaru je danes malo po 14. uri strmoglavilo ultralahko letalo VL-3, poročajo tamkajšnji portali. V nesreči so bile poškodovane štiri osebe, od tega ena huje, je sporočila uprava za civilno zaščito. Nesreča se je zgodila na športnem letališču Stari Grad, ki ga upravlja lokalni klub. Ultralahko letalo je pilotiral francoski državljan, ki v nesreči ni bil poškodovan. Vse štiri poškodovane so ženske tuje narodnosti, vse so sprejeli v splitsko bolnišnico. S helikopterjem so v Split prepeljali kolesarko, ki je v nesreči dobila hudo rano na nogi, ter dve peški in kopilotko letala. Slednje tri so v Split prepeljali z gliserjem, njihove poškodbe so lažje narave.
 

shift

Guru
20. jul 2007
9.795
2.104
113
za šankom
Ne vem sicer koliko je tukaj kriv boeing, motor je ge90, na vseh 777, doticno letalo je staro 17 let in en mesec, verjetno je vzdrževanje tukaj večjega pomena kot to da gre za boeing
 
  • Všeč mi je
Reactions: brane_new in 8888

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.685
510
113
41
povsod malo
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77