V bistvu ima prav, razen.
Slovenske ponudbe so bile očitno 17 milijonov napihnjene, tega v tujini (verjetno) ni. Če daš pa še to v enačbo, se pa njegova teze sesede.
ni nujno, da so napihnjene. gradbene firme ne delajo samo za plače zaposlenih, ampak morajo vlagati tudi v opremo, razvoj, znanje, ... v času krize deset let nazaj si tega niso mogle privoščiti, danes si lahko.
sicer pa je prva polovica članka čisto nepotrebna. če pogledaš, kdo so "slovenski ponudniki" (konzorcij Kolektor CPG – Yapi Merkezi (Turčija) , konzorcij Implenia Avstrija – Implenia Švica – CPG , konzorcij Gorenjska gradbena družba (GGD) - Metrostav (Češka) ), potem vidiš, da tista preglednica s stolpcem "100% domači izvajalec" nekako nima smisla. nasploh pa je ta preglednica nekam zelo natačna glede razdelitve, kaj ostane državi in kaj gre v tujino, saj lahko mnoge gradbene proizvode kupuješ v sloveniji ali tujini.
skratka, zanimiv je le drugi del članka, ki kaže, kako funkcionira DARS (pa tudi del državnega aparata), ki skrbijo predvsem za to, da jim ne bo zmanjkalo dela