Blendate?

Blendate?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Priznam, čeprav nisem čisto prepričan. Bojda se lahko blenda, če opozarjaš na nevarnost. In prehitro vozeči voznik je nevarnost. Stoječi radar zame ni nevaren.
Ampak čemu pa je potem namenjeno blendanje? A to proizvajalci na avto dajejo zato, da se prekrškarje opozarja na polcijo?
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
radar je za hitre voznike nevarnost, seveda v smislu da jih po žepu udari. No in ker to predstavlja neko nevarnost jaz blendam
 
Nazadnje urejeno:

Kinimod

Serpico
4. dec 2007
1.839
0
36
45
SV SI
Hijoj, stardec, ti si ja čist navaden prekrškar ...
nahrung002.gif


Ne zdaj lastnih napak na proizvajalce projecirat. Oni tudi npr. izdelajo avto, ki gre 200 na uro, kar pa še ne pomeni, da se lahko ti tako hitro voziš po naših cestah
ne-ne-1.gif
 

BohVar_alias_BOHL

Pripravnik
6. sep 2007
698
0
16
Laibah
Blendanje oz. opozarjanje ostalih voznikov na postavljen mobilni radar ima za mene enak ukrep kot samo merjenje z radarjem...to je REPRESIVNI UKREP
smirk-1.gif
!

Ker pa vemo zakaj so pri nas radarji
stupid-1.gif
!
 

xaxid

Pripravnik
22. avg 2007
576
0
16
Citat:
Uporabnik Matrix pravi:
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Ne vem zakaj je kaznivo.
Ampak sodeč po tem dogodku je.

To nikakor ni kaznivo dejanje, ampak zgolj morebiti prekršek. Dajte to ločit, ker se sicer smešno sliši...
evil.gif

čisto uredu je napisano. kaznivi so tako prekrški, kot kazniva dejanja. oba postopka sta namreč kaznovalna postopka. če rečeš, da je nekaj kaznivo, to še ne pomeni, da gre za kaznivo dejanje ampak lahko gre tudi za prekršek.
 

Tamara

mX's girl
23. jul 2007
3.718
0
36
43
vedno korak pred tabo
Sploh nisem vedela , da je treba blendat ...

hysterical-1.gif


Ja, če srečam radar, nasproti vozečim VEDNO poblendam! Blendam tut, če se nekdo vozi brez luči. Pač sem prijazna
priden.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Hijoj, stardec, ti si ja čist navaden prekrškar ...
Nisem navaden prekrškar. Jaz opozarjam voznike, ki so nevarni, ti pa opozarjaš na"nevarne" radarje. Tle jaz vidim malenkostno razliko. "Nevarni" radar sam po sebi ni še nobene nesreče naredu, nevarni voznik pa že mnogo.
 

che

Pripravnik
20. jul 2007
169
1
18
Men so 1x blendal na fulll pa vedu sm da so polcaji, ker sem se nedougo pred tstim peljal tam mimo. In to blendanje u eno me je tku razkurlu da sm začel nazaj blendat, kar so opazil tud možje u modrem in me seveda ustavili......vprašal me je če so luči pokvarjene??!!?? jst pa rečem a ne gorijo al kaj???? no reku mi je sam da je to kaznjivo in zažele srečno vožnjo.......pa brez blendanja je še prpomnu.
rolleyes-1.gif
 

veselilisjak

Sloven´c
22. jul 2007
25.331
355
83
39
Blendam in tudi pokličem na lokalni radio.

Zadnjič so me dobili in sem tudi poklical. Ko sem radijki rekel da sem pravkar plačal se je čudila kako to da sem vseeno poklical.
grin1.gif


Blendam tudi, če kdo pozabi prižgati luči in če je na cesti kako kamenje ali kaj podobnega.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Citat:
Hijoj, stardec, ti si ja čist navaden prekrškar ...
Nisem navaden prekrškar. Jaz opozarjam voznike, ki so nevarni, ti pa opozarjaš na"nevarne" radarje. Tle jaz vidim malenkostno razliko. "Nevarni" radar sam po sebi ni še nobene nesreče naredu, nevarni voznik pa že mnogo.

Včeraj sem ob 23h v Miklavžu priletel na radar - peljal 70 namesto 50. Tisti, ki ne veste - cesta ravna kot bi jo z ravnilom delal, ful široki pasovi, na obeh straneh pločniki, kolesarske steze in osvetljava (poleg tega pa skoraj brez prometa ob tisti uri) Vstavljali pa so enega za drugim, ker s(m)o tako ali tako vsi hitreje peljali (še avtobusi vozijo tam 60-70). No in vprašam policaja zakaj merijo na taki lokaciji ob taki uri - če misli, da sem slučajno s temi svojimi 70 km/h koga ogrožal in da živemu bogu ni jasno, zakaj ni tam omejitev 70 km/h, pa odgovori: ''Ja, tak pač je.'' Sem v istem trenutku vedel, da so postavljeni tam z namenom pobiranja denarja, ne pa umirjanju prometa
smirk-1.gif


V Avstriji je v takih vaseh omejitev vsepovsod 70 km/h, ampak tam očitno polnijo proračun s čem drugim.

Pa boli me za kazen, bom že plačal teh 62€ in zaradi tega ne bom vozil nič počasneje. Gre se za to, da nas kaznujejo na čisto neprimernih krajih, naj se raje postavijo nekam na nevaren odsek.
 
Nazadnje urejeno:

novaa

Pubec
19. jul 2007
8.328
1.074
113
jaz samo tu pa tam blendam..... sem parkrat naletel da so policaji imeli zasedo pripravljeno samo za take "blendarje"
od takrat cvikam.......
 

BlackHole

Pripravnik
23. avg 2007
764
0
16
Se ne strinjam. Zakaj se ne bi postavili tja, kjer so nenevarni odseki? Namen radarjev je kaznovati prekrškarje in predvsem to, ne pa umirjanje prometa. Umirjanje prometa je posledica kaznovanja. Npr. nekdo je kaznovan in bo naslednjič premislil, če bo vozil po omejitvi ali ne. Vsaj nekaj takšnih je. In kako drugače to storiti kot kakor, da jih čimveč kaznuješ? Tako, da se postaviš tja, kjer ljudje najmanj pričakujejo.
V glavnem pa ne blendam. Mi je smešno tole blendanje, češ vozniki držimo skupaj - proti policajem. Ko se pa zgodi nesreča zaradi prehitre vožnje, pol bi vsi skupaj križali povzročitelja. To je dvolično.
stupid-1.gif
 

geronimo

Fizikalc
9. sep 2007
2.442
73
48
Citat:
Uporabnik synthman pravi:
Še eden, ki rad vidi, da nekdo divja. In ogroža sebe in okolico. A to je tvoja kultura.
Če bi mu poblendal, bi tisti zmanjšal hitrost. Tako pa nas ogroža še naprej. Bolje da naslednjih 10 km vozi po predpisih kot nikoli. Kaj pa če bi ravno v naslednjih km otrok skočil na cesto.?

Krasna logika, od policajev naprej bo pa spet divjal, če bi ga pa ene parkrat dobil na radar bi se pa pomiril ali pa celo ostal brez izpita. In če te tako skrbi za varnost, blendaj vsem, ki divjajo, ne pa samo takrat, ko je radar. Še največ pa narediš za varnost, da sam lepo voziš po predpisih in divjaki vozijo za tabo v koloni.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Citat:
Uporabnik BlackHole pravi:
Se ne strinjam. Zakaj se ne bi postavili tja, kjer so nenevarni odseki? Namen radarjev je kaznovati prekrškarje in predvsem to, ne pa umirjanje prometa. Umirjanje prometa je posledica kaznovanja. Npr. nekdo je kaznovan in bo naslednjič premislil, če bo vozil po omejitvi ali ne. Vsaj nekaj takšnih je. In kako drugače to storiti kot kakor, da jih čimveč kaznuješ? Tako, da se postaviš tja, kjer ljudje najmanj pričakujejo.
V glavnem pa ne blendam. Mi je smešno tole blendanje, češ vozniki držimo skupaj - proti policajem. Ko se pa zgodi nesreča zaradi prehitre vožnje, pol bi vsi skupaj križali povzročitelja. To je dvolično.
stupid-1.gif

To, kar si napisal nima nobenega smisla oz. je paradoks.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Pa boli me za kazen, bom že plačal teh 62€ in zaradi tega ne bom vozil nič hitreje. Gre se za to, da nas kaznujejo na čisto neprimernih krajih, naj se raje postavijo nekam na nevaren odsek.
Na nevarnih odsekih ne smejo stat, ker bi s svojo prisotnostjo ogrožali promet. Postavit se morajo tam, kjer je ustavljanje prometa kolikor toliko varno.
In ne vem od kje ti tak hvalospev tej tvoji cesti, kao da je bla cesta odlična, razsvetljena, ravna in oh in sploh....a ne velja tle od altermajstrov rek, da so naše ceste vse zanič?
In zapomni si z vsakim zvišanjem hitrosti je treba povečat varnostno razdaljo, to pa spet ne prispeva k pretočnosti prometa, ker znano je da je pretočnost in varnost prometa optimalna nekje pri 48km/h.
In dokler je ponoči na tej cesti isti znak kot podnevi, to pomeni, da je treba tud ponoči peljat z isto omejitvijo kot podnevi.
Kunštno knede?
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:


Citat:
--------------------------------------------------------------------------------

Uporabnik BlackHole pravi:
Se ne strinjam. Zakaj se ne bi postavili tja, kjer so nenevarni odseki? Namen radarjev je kaznovati prekrškarje in predvsem to, ne pa umirjanje prometa. Umirjanje prometa je posledica kaznovanja. Npr. nekdo je kaznovan in bo naslednjič premislil, če bo vozil po omejitvi ali ne. Vsaj nekaj takšnih je. In kako drugače to storiti kot kakor, da jih čimveč kaznuješ? Tako, da se postaviš tja, kjer ljudje najmanj pričakujejo.
V glavnem pa ne blendam. Mi je smešno tole blendanje, češ vozniki držimo skupaj - proti policajem. Ko se pa zgodi nesreča zaradi prehitre vožnje, pol bi vsi skupaj križali povzročitelja. To je dvolično.


--------------------------------------------------------------------------------



To, kar si napisal nima nobenega smisla oz. je paradoks.
Kar prav je povedal.
 

SouthPark

Jas da nea vem?! Ka te je...
5. sep 2007
24.570
5
38
Klobukarjev dol
Tega o varnem ustavljanju prekrškarjev policaji še niso jemali - kolikokrat skočijo tik pred avto, laufajo preko ceste, mahajo kr z rokami, samo da ti poberejo par €.