Blendate?

Blendate?


Rezultati so vidni samo po glasovanju.

doctorz

Guru
7. sep 2007
7.921
650
113
pred racunalnikom
Jaz vedno blendam in pricakujem da tudi meni kdo poblenda ker ponavadi vozim do 10kmh nad omejitvijo, ni nevem kaj ampak kazen je. Blendam pa kaksen 1 ali 2 km, ali pa do prvega vozila v koloni recimo.

Ne blendam pa kaksnim extremistom kjer se ze na dalec vidi da je nakmanj 50% nad omejitvijo.

LP
 

predator

Fizikalc
20. jul 2007
5.141
0
36
Ausland
Citat:
Uporabnik dekca pravi:
Blendam tudi, če kdo prehiteva v škarje. Samo blendam, zaviram nič. Rad imam adrenalinske športe
grin1.gif
A ti tud
grims-1.gif
 

turbobitch

Lesna Goba
5. dec 2007
22.783
1.460
113
42
Citat:
Uporabnik matix pravi:
Blendam:

- ko se peljem mimo radarja,
- ko kdo nima prižganih luči,
- ko ima kdo prižgane dolge luči, ki me zaslepijo,
- ko se komu zahvalim, da se mi je na ozki cesti umaknil ipd.

Enako
 

synthman

Fizikalc
22. avg 2007
7.226
0
36
Citat:
Uporabnik ChickenBoy pravi:
Od kje vam ideja, da je blendanje kultura? Če nekdo divja in se ga s tem obvesti, da je radar in ne plača kazni je to za vas kulturno? Ko pa on ogroža vse ostale voznike pri tem. Samo blendanje povzroči, da tisti stopi na bremzo in se cjazi potem 10km/h pod omejitvijo. Po večini pa itak ne vejo kolk je kje omejitev.

Še eden, ki rad vidi, da nekdo divja. In ogroža sebe in okolico. A to je tvoja kultura.
Če bi mu poblendal, bi tisti zmanjšal hitrost. Tako pa nas ogroža še naprej. Bolje da naslednjih 10 km vozi po predpisih kot nikoli. Kaj pa če bi ravno v naslednjih km otrok skočil na cesto.?

In nikar ne misli, največjih divjakov policija ne dobi. Pa tud če se peljejo mimo radarja, je precej verjetno, da ima policaj ravno tedaj v obdelavi nekoga, ki je samo za par km/h prekoračil hitrost.

Jaz blendam vedno in povsod.
 

Matrix

lawyer
20. jul 2007
238
0
16
Ptuj
Citat:
Uporabnik halo pravi:
Ne vem zakaj je kaznivo.
Ampak sodeč po tem dogodku je.

To nikakor ni kaznivo dejanje, ampak zgolj morebiti prekršek. Dajte to ločit, ker se sicer smešno sliši...
evil.gif
 

wacko

Fizikalc
18. jul 2007
5.450
0
36
Blendam!

Največji užitek mi je, če v poznih večernih urah srečam radar na kakšni dolenjki, dunajski ali podobnih ravnih cestah.... blendam brez prestanka
grin1.gif


Bi pa enkrat hmal najebal, ker sem ženski blendal, ker se je s parkirišča odpeljala z ugasnjenimi lučmi, (ob 11ih zvečer
stupid-1.gif
) spregledal sem pa policaja, ki je streljal cca 150m naprej.... pa me je po nekajminutnem teženju spustil samo z opozorilom.
 

jjernej

Pripravnik
26. mar 2008
131
0
16
Vedno blendam. In sicer odkar so policaji inkasantje. Dokler bodo pred solami in vrtci lovili prekrskarje ponoci ali med dopustom in zafrkavali ljudi, ki se vozijo 35kmh namesto 30!
smirk-1.gif
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Jaz blendam če presodim, da jo nekdo prehitro pelje nasproti.... apak samo takrat kadar ga NE čaka radar. Kadar takega bedaka čaka radar, mu NE blendam. Tistim, ki peljejo pa lepo pa itak ni potrebno blendat in se nimajo česa bat.
Tle se vidi, da vas je večina na cesti prekrškarjev in da vas večina podpira delanje prekrškov. Le zakaj se bojite polcije? Naslednji dan bo lahko tak norec, ki ste mu prejšnji dan pomagali zgoljufat cestni red, priletel v vas in vas ali vaše bližnje ubil.
Zelo plemenito dejanje.
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Dejstvo, da je "blendanje" prepovedano, je lep pokazatelj, da so radarji namenjeni služenju denarja, ne pa umirjanju prometa.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Dokler bodo pred solami in vrtci lovili prekrskarje ponoci ali med dopustom in zafrkavali ljudi, ki se vozijo 35kmh namesto 30!
Pa probaj peljat raje 30 ali kak km manj. Boš vidu, če te bodo tud pol zafrkavali...
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Citat:
Dejstvo, da je "blendanje" prepovedano, je lep pokazatelj, da so radarji namenjeni služenju denarja, ne pa umirjanju prometa.
Ja čudno, da je radar namenjen služenju denarja....
Umirjanju prometa je namenjen prometni znak z napisano omejitvijo.
Bemtiš, kako je to težko zastopit knede?
 

Jernej

Fizikalc
18. avg 2007
7.124
0
36

Sicer ne izgleda tako nerazumljivo na prvi pogled, je pa, glede na izjave marsikaterega predstavnika "višjih inštanc", prekleto težko.

Ampak resno... čisto idejno vzeto radarji SO namenjeni umirjanju prometa in s tem večanju prometne varnosti. Samo pri nas se je ta ideja že davno izrodila.
 

stardec

AlterTroll 2015
19. nov 2007
11.378
2.023
113
Radar je namenjen za "lovlenje" prekrškarjev in posledično kaznovanju, kar, še kolikor toliko normalnim ljudem, da v bodoče misliti, in morda drugič bolj upoštevajo omejitve. Radar je postavljen povsod tam, kjer je že v naprej jasno koliko moraš tam peljat. Vendar če nočeš....pač polniš proračun.
 

dekca

alter gentleman
25. jul 2007
3.964
0
36
123
Citat:
Uporabnik stardec pravi:
Jaz blendam če presodim, da jo nekdo prehitro pelje nasproti.... apak samo takrat kadar ga NE čaka radar. Kadar takega bedaka čaka radar, mu NE blendam. Tistim, ki peljejo pa lepo pa itak ni potrebno blendat in se nimajo česa bat.
Tle se vidi, da vas je večina na cesti prekrškarjev in da vas večina podpira delanje prekrškov. Le zakaj se bojite polcije? Naslednji dan bo lahko tak norec, ki ste mu prejšnji dan pomagali zgoljufat cestni red, priletel v vas in vas ali vaše bližnje ubil.
Zelo plemenito dejanje.
Torej, prekrškar si tudi ti, ker kljub prepovedi v ZVCP blendaš.
smirk-1.gif