Bicikljada proti JJ-u 2. del

Bo jutri parlament ograjen?

  • Ja kar naj bodo za ograjo!

    Glasovi: 11 25,6%
  • Ne....to bi oteževalo pobiranje papirnatih avijončkov za ograjo :(

    Glasovi: 5 11,6%
  • JANŠA JE KRIV!!!

    Glasovi: 31 72,1%

  • Skupaj glasov
    43
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.
I

Izbrisan uporabnik #9334

Misliš? Malce pomisli, čigava je država. Tvoja ali od vlade? Država ki si jo ti ustvaril in ki jo ti futraš :fredi: ?

In, Kamele0N , tvoj citat od Steinbuch-a, - tipično buržoazno razmišljanje. Izvoli, sledi scenarij Rusije leta 1918.

Upoštevati je treba prav vse ugovore. Če se upošteva samo eno strujo v družbenem vrvenju, dobiš revolucijo. Upoštevati je treba prav vse. Ravno zato se Janša vedno poslužuje filozofije "deli in vladaj", saj mu opravi 90% dela :fredi: .

Komur je to v ponos ... mu pa naj bo. Ker posledice itak pobere kpl. narod na koncu. :nigladek:
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Ksz
Sem se nasmejal strokovnjaku za protokole (karkoli naj bi to bilo) in neopredeljenemu in objektivnemu pravnemu strojovnjaku...kaj cemo, vcasih je potrebno podariti nasmeh.

Kar se tice anonimnega policista - zelo specificen profil zaposlenih v policiji ima vpogled v toliko stvari da bi lahko komentirali vse od operativnega dela GDP do dela PPE in vodstva PU LJ. Najverjetneje gre za sindikalista ki je povzel skupek informacij pridobljenih iz vec virov. Ampak pol ni potrebe po drami in zaktivanju itd....ker prikazano je bilo kot da on vse to iz prve roke razlaga....

Kar se pa Hojsa tice...stranki bo najverjetneje odpeljal cca 5% glasov stran... pobrali jih bodo pa nsi in skupek “povezimo slovenijo” za katerega pa vprasanje ce pride cez prag.

Sem pa mnenja da se Hojsu dogaja “akutni oblastni opoj” in je ze tok poln samga sebe in misli da je tok pomemben, da so usta zacela prehitevat mozgane in se razdalja rapidno povecuje
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Tvoje delo je da varuješ vladajujočo garnituro. Ok. Toda posmehoval se pa ne boš. Ko ti napišem napako, preusmeriš pozornost v manjkajočo vejico v zapisu.

To je tvoja karakteristika. Izvoli, smeši se še naprej.

Ko boš pa spustil plašnice dol, bova pa spregovorila o napakah in kako bi se jih dalo rešiti. Itak bova prekratka :D, toda brez nič ni nič.

- "Delo z odraslimi" : Na storjeno napako se opozori prvi hip ko je bila storjena." Nekateri opozarjamo na namerno vgrajeno sistemsko napako že skoraj 30 let, ti se pa norce briješ! Verjetno si zelo dobro plačan za to.
 
  • Haha
Reactions: mosseero

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Tvoje delo je da varuješ vladajujočo garnituro. Ok. Toda posmehoval se pa ne boš. Ko ti napišem napako, preusmeriš pozornost v manjkajočo vejico v zapisu.

To je tvoja karakteristika. Izvoli, smeši se še naprej.

Ko boš pa spustil plašnice dol, bova pa spregovorila o napakah in kako bi se jih dalo rešiti. Itak bova prekratka :D, toda brez nič ni nič.

- "Delo z odraslimi" : Na storjeno napako se opozori prvi hip ko je bila storjena." Nekateri opozarjamo na namerno vgrajeno sistemsko napako že skoraj 30 let, ti se pa norce briješ! Verjetno si zelo dobro plačan za to.
Ko se bo zakljucila grandiozna faza in se bos spustil na realna tla bos morda se enkrat prebral moj post in ugotovil da nikjer ne pisem o tebi. Ne vrti se vse na tem forumu okoli tebe ter ne komentiram tvojih nebuloz dokler se direktno ne zlazes.

Moje naloge so delo po zakonu, obicajno se moram pa ravno s takimi jokicami ki vse vedo ukvarjat...ker enkrat ugotovijo da ne vedo in pol so najvecji revezi na svetu.

Tko da ti mirno pisi bedarije, ko te naslednjic ujamem na lazi bom pa napisal...saj ti vedno.
 
  • Všeč mi je
Reactions: tomi
I

Izbrisan uporabnik #9334

Dokler pišem po resnici, me ne sme biti strah. Ko ti dostavim podatek iz terena, da nisem podpisal policijskega zapisnika kjer je tip poneveril meritev, ti se pa obesiš na detajl da se v nekaterih primerih sploh nič ne podpisuje itd ... - bi mi moral biti hvaležen za podatek, torej iz terena. Ker tega nisi sposoben, si zame - navaden hohštapler. Zaradi titule misliš da si večvreden, pa se grenko motiš. Tvoj problem.

Tule sem se pa razpisal o problemu naše države in mi je vnaprej hkrati žal da sem se sploh. Ker to ni moje delo. Plačujem pa neke ljudi, ki bi ga morali opravljati in to zelo dobro. In sem tudi že večkrat razložil, da sem že vsaj 25 let razočaran nad delovanjem teh "mojih plačancev"in da nočem s svojim ustavno zagotovljenim podpisom sodelovati s tem, kar imenujem kot "javna kraja". Ker sem očitno tule osamljen, lahko zaključim, da sem v družbi: ali plačanih iz strani JU ali strankarskih povzpetnikov. Oboje je možno. Zaskrbljujoče je, da je teh obojih mnogo več kot pa tistih ki plačujemo.

Apolo, ti pa opravljaj svoje delo. Ko ga boš tako dobro opravljal da bom tudi jaz dobil občutek varnosti, me pa ne boš slišal več. Ali se bova pa dobila nekje na pijači, pa še kdaj.

End.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Dokler pišem po resnici, me ne sme biti strah. Ko ti dostavim podatek iz terena, da nisem podpisal policijskega zapisnika kjer je tip poneveril meritev, ti se pa obesiš na detajl da se v nekaterih primerih sploh nič ne podpisuje itd ... - bi mi moral biti hvaležen za podatek, torej iz terena. Ker tega nisi sposoben, si zame - navaden hohštapler. Zaradi titule misliš da si večvreden, pa se grenko motiš. Tvoj problem.

Tule sem se pa razpisal o problemu naše države in mi je vnaprej hkrati žal da sem se sploh. Ker to ni moje delo. Plačujem pa neke ljudi, ki bi ga morali opravljati in to zelo dobro. In sem tudi že večkrat razložil, da sem že vsaj 25 let razočaran nad delovanjem teh "mojih plačancev"in da nočem s svojim ustavno zagotovljenim podpisom sodelovati s tem, kar imenujem kot "javna kraja". Ker sem očitno tule osamljen, lahko zaključim, da sem v družbi: ali plačanih iz strani JU ali strankarskih povzpetnikov. Oboje je možno. Zaskrbljujoče je, da je teh obojih mnogo več kot pa tistih ki plačujemo.

Apolo, ti pa opravljaj svoje delo. Ko ga boš tako dobro opravljal da bom tudi jaz dobil občutek varnosti, me pa ne boš slišal več. Ali se bova pa dobila nekje na pijači, pa še kdaj.

End.
Ja ko das “podatek” za katerega vem da je bullshit to tudi napisem.

Si pac razocaran nad sistemom - ne se obrmenjevat, ukvarjaj se s cim kar te veseli - zivljenje je prekratko.

Ce bom svoje delo opravljal dobro, potem ti nikoli ne bos vedel da obstajam in posledicno zaradi mene tudi nekih obcutkov ne bos imel.
 

Gavran

direktor!
22. jul 2007
9.034
4.948
113
Nuku`Alofa
Nimam ga. In dokler bo zakonodaja tako naštelana, ga ne bo imel nobeden. Ker ne bo nihče pri zdravi pameti se šel blamirat tja v parlament ... zadnji je bil verjetno naivni Cerar.

Sem že stokrat napisal, da se bolezen zdravi pri vzrokih in ne simptomih/posledicah.

Ampak nekdo BO predsednik vlade pa če ima tvoj glas ali pa ne. Zato jaz hodim na volitve.

Rešitev bi bila večinski volilni sistem, po katerem bi se volili ljudje (tudi neodvisni), ne pa stranke in pa institut odpoklica poslanca, s čimer bi volilci lahko odvzeli mandat tistemu, ki se v parlamentu pokvari. Po trenutnem volilnem sistemu so v parlamentu poslanci, ki so dobili 400 glasov, zunaj pa taki kandidati, ki so dobili 3000 in več glasov...
 
I

Izbrisan uporabnik #9334

Se strinjam. Če se pa prav spomnim, smo imeli večinski sistem v samem začetku samostojnosti, pa so bile udeležbe na volitvah tako slabe, da so naredili proporcionalnega. Sedaj lahko dobi volitve praktično vsak ki se mu zahoče in samo s parimi volivci.
 

Apollo8

Mahoney
15. avg 2007
15.060
6.866
113
Se strinjam. Če se pa prav spomnim, smo imeli večinski sistem v samem začetku samostojnosti, pa so bile udeležbe na volitvah tako slabe, da so naredili proporcionalnega. Sedaj lahko dobi volitve praktično vsak ki se mu zahoče in samo s parimi volivci.
Ne spomnis se prav. Nikoli nismo imeli vecinskega sistema, se pa prav spomnis da je bilo nekaj drugace. Za volitve 92 in 96 je bil uporabljena drugacna podvarianta proporcionalnega sistema in sicer Harejeva kvota, ki drugace deli mandate kot je to v uporabi sedaj.

Sem ti poiskal tudi clanek kjer je to lepo razlozeno.

Izvoli: https://www.rtvslo.si/slovenija/gre...lovenski-proporcionalni-volilni-sistem/453901

Ni za kaj.
 

mosseero

fizik´alc
3. sep 2007
19.822
10.504
113
kod Džej-Zija
Ustavno sodišče je v prejšnjem tisočletju zapovedalo uzakonitev dvokrožnega večinskega sistema, pa ga je (leva) politika izigrala. Takrat bi imeli okraje, v prvem krogu vsi kandidati, če nihče ne preseže 50%, se izvede drugi krog, v katerem sodelujeta le še najvišje uvrščena iz prvega kroga.

Pa se to ni uzakonilo pod pretvezo diktature SDS. Pri tem so podatki zadnjih volitev pokazali, da bi SDS po dvokrožnem večinskem sistemu dobila MANJ, kot je dobila kot relativna zmagovalka volitev.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Gavran
I

Izbrisan uporabnik #9334

Ne spomnis se prav. Nikoli nismo imeli vecinskega sistema, se pa prav spomnis da je bilo nekaj drugace. Za volitve 92 in 96 je bil uporabljena drugacna podvarianta proporcionalnega sistema in sicer Harejeva kvota, ki drugace deli mandate kot je to v uporabi sedaj.

Sem ti poiskal tudi clanek kjer je to lepo razlozeno.

Izvoli: https://www.rtvslo.si/slovenija/gre...lovenski-proporcionalni-volilni-sistem/453901

Ni za kaj.

Ja res bo, sem šel tudi sam pravkar brati. https://www.regionalobala.si/novica/znacilnosti-razlicnih-volilnih-sistemov

Nekako sem imel drugače v spominu, ok. Zame bi bil bolj primeren nek kombiniran sistem toda ne po Desusu. Pa volilni prag konkretno dvigniti. V igri bi morale nastopati morda samo tri resne stranke in ne tako kot imamo sedaj, kjer se lahko še otroci režijo.
 

8888

mesija - Assassin's Creep
8. jul 2010
33.624
6.022
113
blizu močvirne prestolnice
No ja, čim si omenil Cerarja človeka kater je bil vseskozi pri koritu in pomaga spisati zakone si pogrnila po celi črti. Poleg tega si glasoval za DIKTATORSKEGA Šarca.
Zopet pogorel po celi črti.
Na koncu pa le to. Za večino tegob sta kriva Drnovšek in Kučan kako je samo pomagal
 
  • Všeč mi je
Reactions: endvatri in B81
I

Izbrisan uporabnik #9334

Itak. Govorim da je bil Cerar naivna marioneta, res pa je, da je vendarle prav on začel z javnimi deli ki so bila zaustavljena skoraj 10 let.
O Šarcu mi pa ni treba. V tistem trenutku je kazal, da bo pometel s fikusi. Ampak samo v prvem trenutku, ker v nadaljevanju itak vsi vidimo kako to gre. pri nas in z našo zakonodajo dvomim da je sploh kdo zmožen kaj prav narediti. Ker so zakoni pisani en čez drugega, ko so sprejeli novega ni šel nihče pospravljat starih smeti. In tako imamo 5 pravnikov ki si en ubogi zakon razlagajo na vsaj 5 načinov, sodnik pa na šestega :nigladek:
 

Mare2

Guru
18. avg 2007
5.003
-1.289
113
  • Všeč mi je
Reactions: kajpace
Status
Tema ni odprta za nadaljno razpravo.