Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
ZZZS je državni servis, ki pobira in razporeja denar.
Pobiranje mu gre zelo dobro, šepa pri delitvi denarja.

Mi potrebujemo "pravila javnega zdravstvenega zavarovanja", ki jih bodo izvajale državne in/ali zasebne zavarovalnice.
 

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.967
3.260
113
ZZZS je državni servis, ki pobira in razporeja denar.
Pobiranje mu gre zelo dobro, šepa pri delitvi denarja.

Mi potrebujemo "pravila javnega zdravstvenega zavarovanja", ki jih bodo izvajale državne in/ali zasebne zavarovalnice.
enim ne šepa.

 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
OK, prva sploh ni zdravnica, druga pa sicer je, ampak brez pacientov, pa zgleda tudi brez specializacije.
Punci sta se dobro znašli.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
3.921
819
113
To glede covida in podobnih bedarij bi se moralo z zakonom spremeniti. Avstrijci in Nemci so dobili 2x po 500€ dodatka. To je to. Ne pa tisoce eur vsak mesec
Imajo pač tak sistem plač.
Pri nas je pa drugačen. Nihče ni pričakoval pandemije.
V zakonu o JS plačah pa piše 50% gor v primeru epidemije (al nekaj takega).
Nihče ni pričakoval več let epidemije, kvečjemu kak izbruh ošpic ali podobnega, kar se uredi v bekaj tednih, z lokaliziranimi ukrepi.

Pa dajmo spremennit predpise. Prilika je že bila, a Golob prelaga na 2025.
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: jonny77

AndrejD

Guru
20. jul 2007
6.949
1.260
113
ZZZS je državni servis, ki pobira in razporeja denar.
Pobiranje mu gre zelo dobro, šepa pri delitvi denarja.

Mi potrebujemo "pravila javnega zdravstvenega zavarovanja", ki jih bodo izvajale državne in/ali zasebne zavarovalnice.
ZZZS Gre zelo dobro pri delitvi denarja.

Samo pravo ime pa priimek moraš imeti.
 
  • Všeč mi je
Reactions: cvetka2

BuDi

Guru
6. sep 2007
6.967
3.260
113
Tole "covid dodatek" je del JS splačnega sistema? Zakaj ga niso prejemali policisti, strežnice v domovih za ostarele .....
GKTUEDIWEAAjgPD.jpg


da številke niso po vrsti je zgolj "slučajno".
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.226
4.706
113
da številke niso po vrsti je zgolj "slučajno".
Stara šola. Najprej diskvalifikacija, potem likvidacija razrednega sovražnika.
Meni bi bilo zanimivo v to primerjavo vreči plače tistih, ki delajo z našimi javnimi energetskimi objekti, ki smo jih plačali davkoplačevalci. Energetika je zmeraj vodilna po plačah. Pred 30-imi leti temu ni bilo tako. Tam se da prihraniti denar, ki je na nek način tudi javni, čeprav ni neposredno iz proračuna.

 

Tenforest

Guru
3. sep 2007
5.663
501
113
41
povsod malo
Da imaš 2,2 promila pri 34 letih si pa že, kar dolgo alkoholik.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

erikson

Guru
25. avg 2007
21.491
5.482
113
Pred enim letom so razpis za nakup MR naprav razveljavili (ker naj bi favoriziral podjetje Siemens), sedaj jih bodo kupovali intervencijsko.


Denarja za zdravstvene investicije je sicer dovolj – v Ljubljani in drugod po Sloveniji najsodobnejše naprave za magnetno resonanco po tekočem traku kupujejo zasebni zdravstveni zavodi, kot so recimo Medilab v Ljubljani, Fontana v Mariboru ali Diagnostični center Bled, medtem ko v UKC Ljubljana v zadnjih letih teh naprav niso kupovali. V Medilbu imajo recimo štiri MR naprave, ki so jih kupili med letoma 2012 in 2023, v UKC Ljubljana pa so radiologi še do včeraj delali na oldtimerjih, med katerimi ima najstarejši letnico 2000. Njihova »najnovejša« in »najnaprednejša« naprava, ki jo uporabljajo tudi pri raziskovalni dejavnosti z namenom napredovanja stroke, pa je stara kar 15 let.

Na naše vprašanje, kdo je za tak razvojni zaostanek odgovoren, nam iz UKC niso odgovorili, čeprav priznavajo, da »oprema v preteklih obdobjih ni bila ažurno posodobljena«. Ker je za povrh vsega lani zaradi sumov korupcije padel v vodo večji nakup MR naprav za vso državo, od katerih naj bi štiri dobili na UKC, želijo sedaj na kliničnem centru interventno – in s tem verjetno tudi po višji ceni – sami kupiti štiri MR naprave. V vmesnem času pa naj bi MR naprave najemali. Očitno pri zgoraj omenjenih zasebnih zdravstvenih podjetjih.
 
  • Wow
Reactions: Matey