Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Saj je vsem jasno, kaj se je zgodilo, ker so pač primerni pogoji.
ZZZS dela plansko tako pri količini storitev kot pri cenah. Za dodatne mio so se izvajale storitve, ki prinašajo več dobička, ker je ZZZS enostavno prelen, da aktivno in ažurno ugotavlja dejansko ceno storitev in materialov.
Druga zgodba je, kake so sploh čakalne vrste. Tudi to bi moral vedeti ZZZS. Ampak dvomim, da ve.

Čakalne vrste in številočakajočih si lahko peberes se objavljajo statistike. Največji problm točnih podatkov je ker jih izvajalci ne sporočajo. In tega se ne sankcionira kar bi se strikno moralo. Dane simaš še vedno izvajalce ki objavljajo čakalne dobe ki nimajo nobene veze s tistim kar potem dobič. Sedaj so se "zavarovali" tako da objavljajo okvirne datume v smislu mi imamo sedaj triažo pa te lahko prestavljajo kolior te hočejo (pa čeprav imaš na napotnici redno kot nekdo drug).
Kar jaz zamerim ZZZS je njihova potratnost pri delovanju in ne poraba sredstev. Ne moreš ti delati iz javnega denarja dobička na koncu leta na račun da nekdo ne pride na vrsto. Ja v zadnjega pol leta so to sicer spremenili na zahteve vlade ampak 30 let prej so pa fural tako zgodbo.
 

Pepe

Guru
20. sep 2007
13.422
4.946
113
Izvajalci sporočajo toliko kot zahteva tisti, ki jim plačuje. Če nekdo ne dela tako kot zahtevaš, zaključiš sodelovanje in dobiš drugega. Izgovarjati se, da nekdo nekaj ne sporoča, je kar nekaj. Če nikoli ne gledaš, kdo je prišel v službo, nekega dne ne bo več nobenega.
Še tisočprvič, ZZZS je jedro problema zdravstva v Sloveniji, pa kakorkoli obrneš. Vse ostalo so drobnarije, ki so za izboljšati. Tu pa bi rabili tektonske premike.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.370
9.710
113
40
MB
A pol nočemo javnega zdravstva? Precej nevarne želje in ne vem če se ravno Turk zaveda, da je za popolnoma privat zdravstvo tudi on prekratek oziroma prenizko v verigi, če resno zboli.
Tako da je odgovor seveda hočemo javno zdravstvo, ampak transparentno in učinkovito. Dokler bomo pa recimo za stente plačevali celi verigi prisklednikov pač ne moremo imeti poceni in učinkovitega javnega zdravstva. Ko se to porihta, bo pa še za plače ostalo. Za kaj takega je pa čisto preveč teh prisklednikov zlizanih z aktualno politiko.
In konkretno zgoraj me je en vprašal koliko imamo ORL kirurgov, premalo res, samo še bolj premalo imamo primernih operacijskih za te zadeve.
on je še eden izmed množice ki ne loči javnega pa državnega :D
 

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.225
1.041
113
Brez čakalnih vrst ni dvoživk!
Višek denarja zmetanega v javno zdravstvo ne vpliva na krajšanje čakalnih vrst, vsaj dokler bo zdravstvo organizirano tako kot je in bodo dvoživke odločale o vsem. Moje mnenje je ali bodi v javnem ali pa v privat, oboje ne gre, še manj pa odločat v enem in drugem.
 

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Brecelj je v nekem intervjuju izjavil, da nekateri zdravniki, ki že tako delajo malo, želijo delati še manj in dobiti za to boljše plačilo. Pa se za Breclja ne da reči, da nima pojma o zdravstvu.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

bizi

Guru
21. nov 2007
27.271
-2.011
113
Kočevska
Slišali smo tudi za dohtarje, ki so se med epidemijo zaklenili v ordinacijo in vlekli za to ogromne dodatke. In ne, ni vsakemu cilj, da bi za nič dela dobival predsedniško plačo. :evil:
 
  • Objave ne odobravam
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen in tomi

bertoncl

Guru
4. jun 2015
1.793
627
113
Predsedniško?!?
Pa predsednik je za naše dohtrje revež.

Dejstva, predno bo kdo še res verjel:

Povprečna bruto plača zdravnikov in zobozdravnikov z vsemi dodatki je za oktober lani znašala 4834,02 evra bruto. Brez dodatkov je bila povprečna zdravniška bruto plača za približno tisoč evrov nižja, in sicer 3881,09 evra.

Osnovna bruto
plača bredsednice države: 5663,42 evra.
 
  • Všeč mi je
Reactions: Holobist

wilburxxx

Guru
29. sep 2010
5.225
1.041
113
Dejstva, predno bo kdo še res verjel:

Povprečna bruto plača zdravnikov in zobozdravnikov z vsemi dodatki je za oktober lani znašala 4834,02 evra bruto. Brez dodatkov je bila povprečna zdravniška bruto plača za približno tisoč evrov nižja, in sicer 3881,09 evra.

Osnovna bruto
plača bredsednice države: 5663,42 evra.
Kdo govori o povprečjih?
Poglej lestvico najbolj plačanih v JS, pa povej kje najdeš predsednika, če ga najdeš.
Pa ne oglaša se v štrajku tistih 95% zdravnikov, kateri so pod povprečjem.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Jabe

Guru
1. okt 2007
13.517
6.259
113
Brecelj je v nekem intervjuju izjavil, da nekateri zdravniki, ki že tako delajo malo, želijo delati še manj in dobiti za to boljše plačilo. Pa se za Breclja ne da reči, da nima pojma o zdravstvu.


Sele zacenja se. Se med seboj se bodo pobili...