Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

tomi

Guru
1. sep 2007
18.361
9.695
113
40
MB
Pol teh člankov je o primarnem zdravstvu in količnikih druga polovica pa o zahtevah po višjih plačah. Ampak vrdu, primarno zdravstvo je pri nas v kurcu, so najslabše plačani pa ponavadi največ delajo ker pač imajo paciente določene. Ampak primarno zdravstvo je 15% zdravnikov. Kaj pa ostali?

Včeraj je Brecelj na intervjuju rekel kar bi res pomenilo za zdravstvo je plačilo po opravljenem delu in kakovosti dela, predvsem drugo. Ampak potem bo problem ker beleženja kakovosti pri nas ni (pa ne zaradi vlade), opravljenega dela pa tudi ne. Ker bo spet štrajk zaradi tistih,ki bodo kar naenkrat ob pol plače pa ne bo jih malo. Sploh v bolnišnicah.
pri nas so vsi javni uslužbenci nadpovprečno uspešni, vedno.

a ti si nov tukaj?
 
  • Všeč mi je
Reactions: BuDi in jonny77

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
pri nas so vsi javni uslužbenci nadpovprečno uspešni, vedno.

a ti si nov tukaj?

?, kje jaz pišem o nadpovprečni uspešnosti. Pri nas javni uslužbenci napredujejo brez izjeme ali kaj delajo ali ne. Tako pač je, in to je narobe. Glede sprejetja normativov pa še tole včeraj od Breclja. Komentiral ne bom ker nisem strokovnjak za to.

Normativi v Sloveniji se hočejo sprejeti zato, da bi se delalo manj. To je samomor javnega zdravstva. Lahko bi se pogovarjali o normativih, če bi imeli podatke o obremenitvi zaposlenih, pa podatke o kakovosti dela. Potem bi se eventualno lahko pogajali o normativih. Tako kot je pa zdaj, da se hoče na silo sprejeti neke normative ... To smo že preprečili pod ministrom Bešičem in mogoče se kdo ne zaveda, ampak to pomeni ... Jaz bi pred nekaj leti, ko je Fides prišel z normativi, jih izpolnil do konca marca in od marca naprej mi ne bi bilo več treba delati.
 

tomi

Guru
1. sep 2007
18.361
9.695
113
40
MB
?, kje jaz pišem o nadpovprečni uspešnosti. Pri nas javni uslužbenci napredujejo brez izjeme ali kaj delajo ali ne. Tako pač je, in to je narobe. Glede sprejetja normativov pa še tole včeraj od Breclja. Komentiral ne bom ker nisem strokovnjak za to.

Normativi v Sloveniji se hočejo sprejeti zato, da bi se delalo manj. To je samomor javnega zdravstva. Lahko bi se pogovarjali o normativih, če bi imeli podatke o obremenitvi zaposlenih, pa podatke o kakovosti dela. Potem bi se eventualno lahko pogajali o normativih. Tako kot je pa zdaj, da se hoče na silo sprejeti neke normative ... To smo že preprečili pod ministrom Bešičem in mogoče se kdo ne zaveda, ampak to pomeni ... Jaz bi pred nekaj leti, ko je Fides prišel z normativi, jih izpolnil do konca marca in od marca naprej mi ne bi bilo več treba delati.
pa saj to ti pravim, pri nas v gospodarstvu polovica ne zna postavit nekih pametnih metrik razen časa, kaj šele država, al pa njeni podaljški.

tega ne boš doživel.

saj vsem paše da je tak kot je, da so lahko vsi nadpovprečni.

pri nas je pomembno da zgledaš da si zaposlen, pa tud če 80 % dela delaš zarad dela samega.
 
  • Všeč mi je
Reactions: jonny77

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Pol teh člankov je o primarnem zdravstvu in količnikih druga polovica pa o zahtevah po višjih plačah. Ampak vrdu, primarno zdravstvo je pri nas v kurcu, so najslabše plačani pa ponavadi največ delajo ker pač imajo paciente določene. Ampak primarno zdravstvo je 15% zdravnikov. Kaj pa ostali?
Zahteve iz tistih člankov. Na hitro sem jih preštel:
* transparentna poraba sredstev v zdravstvu
* ureditev socialno pravičnega sistema zdravstvenega zavarovanja
* ukinitev dopolnilnega zavarovanja
* zmanjšanje administracije 5x
* določitev normativov 9x
* ukinitev istočasnega dela na več deloviščih 2x
* sprememba pravilnika o nujni medicinski pomoči 4x
* prilagoditev odločanja o koncesijah potrebam bolnikov
* ureditev financiranja in vzpostavitev normalnih delovnih pogojev v družinski medicini 2x
* višje plače 3x

Večino tega velja tudi za vse ostale nivoje.
Ampak "ukinilo" se je le dopolnilno zavarovanje.
 

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.520
1.068
113
Titograd
ta izliv greznice smo že kaj pokomentirali?


negre pa negre veliki krogec v malega.
Polovico oddelkov in vse reševalne postaje laufajo na sistem 12 ur in dalje dolžine delovnikov, vsak dan, dežurstva 24 ur, ob bolniških se zjutraj potegne dalje. Če bi se striktno držali zakonsko določenih 48 ur tedensko se lahko dve tretjini delovišč po državi zapre v istem mesecu, ker pokrivat 24/7 vsega ne bo šlo.

Lep pravljični mehurček se ji je razblinil...
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

jonny77

Guru
16. sep 2007
11.261
2.396
113
Pomurje
Polovico oddelkov in vse reševalne postaje laufajo na sistem 12 ur in dalje dolžine delovnikov, vsak dan, dežurstva 24 ur, ob bolniških se zjutraj potegne dalje. Če bi se striktno držali zakonsko določenih 48 ur tedensko se lahko dve tretjini delovišč po državi zapre v istem mesecu, ker pokrivat 24/7 vsega ne bo šlo.

Lep pravljični mehurček se ji je razblinil...
A tebi pa se ni? Si ti v mehurčku ali izven?
 
  • Objave ne odobravam
Reactions: tomi

Viper_XxL

Guru
20. avg 2007
9.520
1.068
113
Titograd
Meni se nima kaj razbliniti, saj nam javno zdravstvo itak razpada že 15-20 let. Oba klinična imasta skupaj praznih preko 300 postelj, ker, kot se je izrazil tomi, enostavno ne gre velik krogec v malega... pa samo vedno slabše bo.

Problemi tega, v osnovi odlično zastavljenega sistema, so veliko večji kot samo plače in tudi veliko težje rešljivi. Znanja in volje za kaj več pa ni.
 
  • Všeč mi je
Reactions: visek_izobrazbe

sajkek

Guru
16. mar 2008
34.989
10.397
113
včeraj bil v lokalni ambulanti s tamalo, ker je bila naročena..žive duše nikjer, tako da mirno, očitno ni bolanih. Če ni treba.
Gospa je zamudila 15 minut, je rekla da ni vedla ce bi prisla, ker asistentka zatajila. Sem rekel bom jaz asistiral sej je pa mlada zdravnica, pa 3 ur tudi nisem zastonj firmi šenkal. Tako da smo v 10 minut bili fertig.
Nobene drame....
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.283
6.480
113
pri taščici
Se en korak pa smo tam kjer napoveduje jurek1973 pa tudi jaz posredno.
Seveda ce je ta slika "resnicna"
 

Priponke

  • FB_IMG_1706807950549.jpg
    FB_IMG_1706807950549.jpg
    80,8 KB · Ogledi: 40

Matey

AlterZavarovalničar
6. sep 2007
33.431
15.416
113
včeraj bil v lokalni ambulanti s tamalo, ker je bila naročena..žive duše nikjer, tako da mirno, očitno ni bolanih. Če ni treba.
Zanimivo. Jaz sem bil pa s tamalo v lokalni ambulanti predvčerajšnjim - polno tako, da nisem vedel kam naj se vsedeva in sva na koncu raje marširala gor pa dol po hodniku, dokler naju niso poklicali not s cca. 20min zamude glede na naročeno uro.

Poanta - posploševanje verjetno ni najboljša stvar :D
 
  • Všeč mi je
Reactions: kalbo

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Ja, menda je res direktorica v NM že preklicala soglasja.

Me je čisto presenetila s to hitrostjo.
Upam, da je dobro preračunala, koliko kadra ima in koliko mest mora pokrit.
Še bolj upam, da ni to odločitev po kakšni politični liniji "dajmo probat, da vidimo odziv".

Ker soglasja za nad-nadurno delo bo zelo težko nazaj dobila.

No ja, vsaj portal javnih plač bo naslednji mesec bolj normalne številke kazal.
(pa nekaj več bo transakcij na erar-ju. To bo še hec, ko bojo dežurstva izvajali zdravniki preko s.p.ja)
 

igiNo1

Guru
24. feb 2018
1.440
652
113
Kamionarja bi zaprli, ker 16 ur neprenehoma vozi in ni upošteval pavze. Pa dovoljenih mesečnih ur.
Zdravnik pa lahko 400 ur natolče v enem mesecu. Štiristo ur.
Kje pa so še ure dvoživkarstva?
Ukinit nadure, ukinit dovoljenja za delo izven javnega zdravstva in ukinit koncesije.
Naj se gredo privat, zasebništva, ampak res privat!
 
Kamionarja bi zaprli, ker 16 ur neprenehoma vozi in ni upošteval pavze. Pa dovoljenih mesečnih ur.
Zdravnik pa lahko 400 ur natolče v enem mesecu. Štiristo ur.
Kje pa so še ure dvoživkarstva?
Ukinit nadure, ukinit dovoljenja za delo izven javnega zdravstva in ukinit koncesije.
Naj se gredo privat, zasebništva, ampak res privat!
zadnji dve alineji...če se uresničijo zna biti tudi bolnica Franja aktualna