Beraški zdravniki

  • Ustvarjalec teme Izbrisan uporabnik #488
  • Začetni datum

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Marsikdo bi bil tudi z manj zadovoljen ampak nima možnosti. Niso tako redki primeri da gre v soboto zjutraj na šiht pa pride v ponedeljek popoldne. Z javnim prevozom ker ni sposobna avta peljat. Na ta račun je bilo že precej nesreč na cesti ko so zaspale za volanom.
 
  • Všeč mi je
Reactions: bertoncl in Hanzi

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.282
6.480
113
pri taščici
Danes videl placilno, ki celoten sistem zdravstva postavlja pod vprasaj. Zdaj ze diplomirane dezurajo po 2+ dni skupaj, placilo je noro dobro. Doticna oseba je imela izplacilo 2800 neto, malenkost cez.

To je vec, kot imajo placo diplomirane v Avstriji.
To so delale ze pred 20 leti na travmi. V petek Breda, v soboto Breda, v nedeljo Breda, v ponedeljek zjutraj Breda....
Domov je sla v ponedeljek ob 2h popoldan..,
Vsaj upam da sem si prav zapomnil, al pa je bil en dan manj. Seveda brez odhoda domov.
WTF
Tudi ne k ljubčku cez Ljubljanico. Po moje ji ni bilo do jage. Sploh kadar so bili sprejemi ni bilo nobenega miru, najveckrat se za paciente po sobah ne....
 

PHOBiA

Guru
11. jul 2013
4.180
1.350
113
No in ptem ze bolje razumem zdravnike, da zahtevajo vec, ce toliko neto na racun dobi ze diplomirana.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.282
6.480
113
pri taščici
Ja, sam zdravnika sem vsaj jaz res poredko videl ponoci.
VMS vse naredi
Se vizite kdaj ni bilo za vikend. Kadar je pa bila, je bila pa bolj v stilu štetja pacientov
 
  • Všeč mi je
Reactions: jendomen

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.282
6.480
113
pri taščici
Ponoči ne, podnevi pa predvidevam da je v načrtu?
Al tudi ce ne
In kolikokrat vec bi moral biti plačan zdravnik za iztedne dogodke kot sestra za redno delo.
Najbrz bo tudi pripravljenost na domu kmalu bolje placana kot redno delo v službi
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Zjutraj dobiš vizito.
Če se čez dan kaj spremeni, sporočijo sestre naprej.

Če pa hočeš kaj vprašat, narediš to na viziti, al pa greš zvečer do zdravniške sobe na oddelku.

Drugače si pa ne želiš zdravnika v sobi, ker to pomeni, da je nekaj narobe.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
No in ptem ze bolje razumem zdravnike, da zahtevajo vec, ce toliko neto na racun dobi ze diplomirana.

Če že delaš primerjavo potem primerjaj najboljše plačane zdravnike z najbolje plačanimi diplomirani. Zakaj pa misliš da si nek oddelčni zdravnik začetnik zasluži n kratnik neke sestre ki ima 10 krat več delovne dobe in izkušenj na svojem področju.
Ko zdravniške sestre učijo mlade zdravnike na oddelkih kako se kaj naredi ker se dohtarjem ki bo to morali delati in so za to tudi plačani pod častjo.
Pa da ne bi o napačnih predpisovanju količine zdravil niti pisal...
 
  • Všeč mi je
Reactions: Hanzi in jendomen

Ytbnd

Guru
2. mar 2010
16.687
5.836
113
ZZZS normirano plačevanje = čakalne vrste

Btw, nekje sem zasledil info, da ZZZS plačuje za enako storitev različno cifro, odvisno od ustanove, ki izstavi račun.
 

jurek1973

Guru
3. sep 2007
4.073
1.011
113
Zakaj stavka zdravnikov:

Fidesov predlog za nov plačni sistem
Ta znesek je celo predlog koalicije, od lani:
https://www.rtvslo.si/slovenija/koalici...

"Koalicijski vrh: "V javnem sektorju ne bo več plač, nižjih od minimalne."
"Na vrhu je bil potrjen tudi sklep, da se razmerja med najnižjimi in najvišjimi plačami v javnem sektorju spremenijo na 1:7."

Torej 7 * 1.250€ = 8750€

V bistvu je to zraslo na koalicijskem zeljniku.
 

Hanzi

Guru
27. jul 2007
47.282
6.480
113
pri taščici
Zjutraj dobiš vizito.
Če se čez dan kaj spremeni, sporočijo sestre naprej.

Če pa hočeš kaj vprašat, narediš to na viziti, al pa greš zvečer do zdravniške sobe na oddelku.

Drugače si pa ne želiš zdravnika v sobi, ker to pomeni, da je nekaj narobe.
Ja, eno popoldne so si začel podajat kljuko, men pa nic jasno, ker ni bilo "nic posebnega".
Potem pa kasneje le od nekoga (VMS?) zvem kaj pomeni pljučna embolija ob vseh drugih zadevah ki sem jih takrat imel.
 

Floki

Guru
6. sep 2007
10.076
3.160
113
Ta znesek je celo predlog koalicije, od lani:
https://www.rtvslo.si/slovenija/koalici...

"Koalicijski vrh: "V javnem sektorju ne bo več plač, nižjih od minimalne."
"Na vrhu je bil potrjen tudi sklep, da se razmerja med najnižjimi in najvišjimi plačami v javnem sektorju spremenijo na 1:7."

Torej 7 * 1.250€ = 8750€

V bistvu je to zraslo na koalicijskem zeljniku.

Samo ne v smislu da bo sedaj pol dohtarjev s to (osnovno) plačo
 

ferdo

Guru
3. sep 2007
10.403
3.844
113
Ljubljana
hmpg.net
ferdo
Kolikor berem, je po nakupu hiše plačeval tržno najemnino.

Floki
1/3 5000 bruto, 1/3 6000€ bruto, 1/3 7000 bruto bi bilo čisto OK.
Ali direktno lažeš ali pa ne znaš brati:
"Naša družina je bila po prijavi na javni razpis leta 2001 izbrana za najem stanovanja Javnega stanovanjskega sklada Mestne občine Ljubljana. Glede na zakonske kriterije nam je Mestna občina Ljubljana določila neprofitno najemnino, je za 24ur.com pojasnil anesteziolog. Po nakupu nove nepremičnine leta 2015 pa, da so z najemodajalcem sklenili dogovor, da do ureditve nebivalne nepremičnine še naprej uporabljajo stanovanje, a da zanj plačujejo tržno ceno, ki jo določi sklad.

"Pri navedenem zdravniku smo ugotovili preseganje dohodkov v upravnem postopku preverjanja izpolnjevanja pogojev po 90. členu zakona v letu 2017 in mu začeli zaračunavati tržno najemnino. Ker pa so v postopku ugotovili tudi lastništvo nepremičnin, med njimi tudi stanovanja, so ga pozvali na vrnitev neprofitnega najemnega stanovanja," so pojasnili v javnem stanovanjskem skladu Mestne občine Ljubljana. A ker so kasneje v postopku ugotovili, da ne gre za lastništvo primernega stanovanja, za izselitev ni bilo pravne podlage, dodajajo.

2105-2017?